Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Nie żyje prof. Leszek Miszczyk. Uratował wielu pacjentów

20
Podziel się:

Tragiczne wieści ze Śląska. W Gliwicach zginął znany onkolog, prof. Leszek Miszczyk.

Nie żyje prof. Leszek Miszczyk. Uratował wielu pacjentów
Prof. Leszek Miszczyk (Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach, Facebook)

Nie żyje prof. Leszek Miszczyk. Znany onkolog zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło we wtorek 11 maja na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach.

Dwa wypadki na DK88. W jednym z nich zginął prof. Leszek Miszczyk

W ciągu jednego dnia na DK88 doszło do dwóch wypadków. W jednym z nich, który miał miejsce pod wiaduktem na wysokości ul. Tarnogórskiej w Gliwicach, podczas zderzenia toyoty z motocyklem, w wyniku odniesionych obrażeń zginął mężczyzna. Jak się okazało, był to wybitny onkolog, prof. Leszek Miszczyk.

Od lat był związany z gliwickim oddziałem Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowym Instytutem Badawczym. Informację o śmierci Leszka Miszczyka potwierdziła rzeczniczka Maja Marklowska-Tomar.

Niestety, to prawda - powiedziała w rozmowie z PAP.

Leszek Miszczyk był wybitnym specjalistą z dziedziny onkologii. Jak przypomina PAP, to dzięki niemu w 2009 r. w Gliwicach rozpoczęto stosowanie w radioterapii raka stercza znaczników z czystego złota najwyższej próby, wszczepianych pacjentom przed rozpoczęciem naświetlań. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszyła się liczba powikłań. Profesora cenili nie tylko przedstawiciele środowiska medycznego, ale przede wszystkim pacjenci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Wdzięczny Pac...
rok temu
Profesor był wspaniałym człowiekiem, poświęcał swój czas dla ratowania pacjentów. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych. Śmierć tego człowieka to ogromna strata dla rodziny i pacjentów. Wyrazy współczucia
/llh
rok temu
to mój rowiesnik...to on nie wiedział że motor nie ma żadnej ochrony
biały mat
rok temu
otwiera i zamyka wszystko co chociaż 23 zgodności... niesprawiedliwe
Bartek
rok temu
Największa umieralnia w Polsce. Nie róbmy ze zwykłego człowieka bohatera, bo na takie miano trzeba szczerze zasłużyć. Szpital hołduje podejście żeby jak najdłużej utrzymać pacjenta przy życiu kosztem ogromnego cierpienia.. A gdzie troska o pacjenta? Troska to nie jest przedłużanie życia na siłę i sztuczne podtrzymywanie pacjenta przy życiu. Troska to umiejętność powiedzenia dość! Wystarczy już zabiegów. Jakość jego chwili obecnej jest ważniejsza niż sztuczne podtrzymywanie go przy życiu.
Bart
rok temu
Wybaczcie, ale nic się nie zmieni. Szpital w Gliwicach to największa umieralnia onkologiczna w Polsce. Czasem uda się wydłużyć komuś życie (kosztem ogromnego cierpienia) i to tylko w wyjątkowych przypadkach. A gdzie troska o pacjenta? Troska to nie jest przedłużanie życia na siłę, byle statystyki się zgadzały. Troska, to pozwolić pacjentowi odejść. Wystarczy już zabiegów, jakość jego chwili obecnej jest ważniejsza niż sztuczne podtrzymywanie go przy życiu. Szkoda człowieka jak każdego, ale żadnym bohaterem nie był.
Pacjent
rok temu
odszedł człowiek wielkiego serca całe jego życie poświęcone było leczeniu pacjentów motor traktował jako poczucie wolności i odstresowania w pracy na każdym kroku stykał się ze śmiercią a pracował od świtu do zmierzchu taka ciekawostka wiecie że w domu nie miał telewizora na oglądanie jego twierdził że szkoda czasu .Spoczywaj w pokoju
Mikel
rok temu
Przeszedł przez zycie dobrze czyniąc i mam nadzieje ze Pan rozpromieni nad nim swe oblicze. Poza tym, myślę, ze kochał to co robił w tym jazdę na motocyklu. Nie wiesz co Ci pisane choćbyś siedział w domu.... Ale tak po ludzku, to szkoda i żal ....
granpasso
rok temu
Piszą, że równy gość był z lekarza, a to rzadko koreluje. Jeździł Hondą "adwenczerem" (CRF 1000) a na motkach tego typu raczej buców nie uświadczysz. Kiedy spotka się dwóch adwenczerowców to są jak bracia, bez względu czy jeden jest spawaczem, a drugi onkologiem. I to jest w tym najpiękniejsze, nie ważne czy jeździsz Multistrada Enduro za 120 tys. czy pierwszą generacją Transalpa za 5 tys. największą przyjemność sprawia wam swoboda przemieszczania się po każdej drodze, włącznie z bezdrożami.
Arni
rok temu
Brak najistotniejszej informabcji - Czy był zarażony Covid-19?
Szczerze
rok temu
Tylko samochód. I to sedan, żeby miało co się gnieść. Motor, to jest szukanie śmierci, albo dożywotniego kalectwa.
Grubo
rok temu
Wyniki stare wojsko . Bogatych Polaków już biją. W międzyczasie biorą się za geniuszy .
senior kierow...
rok temu
Jestem kierowcą seniorem,pamiętam jak moja mama mówiła,że motocykl wymyślił diabeł.I to się sprawdza.
Joanka
rok temu
Niestety 80%przypadków w których giną motocykliści jest z winy innych uczestników ruchu, tyle że motocyklisty nic nie chroni. Hejterzy, poczytajcie statystyki a nie że "ćpun" , "dawca" czy inne obelgi. Kierowcy aut to barany gadające przez telefon, notorycznie wymuszające pierszeństwo, nie umiejące zasygnalizować zmiany pasa ruchu bo wszyscy, nawet w nowych autach mają zepsute migacze, o nadmiernej prędkości nie wspomnę. Sama jestem kierowcą i chociaż nie chcę kofidencić to zamontuję kamerę i może w ten sposób chociaż część tego bydła drogowego wyeliminuję dla bezpieczeństwa nas wszystkich.
Z Bogiem
rok temu
Znów jakiś (?ćpun) wyjechał na czołówkę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić