Szczepienie 16- i 17-latków przeciw COVID-19? Padła konkretna data

21

Narodowy Program Szczepień przyspiesza. Wielu chętnych uzyskało już termin przyjęcia preparatu przeciw COVID-19, a niektórzy nadal czekają na możliwość zapisów. Wiadomo, kiedy być może zostanie otwarta rejestracja dla osób w wieku 16 i 17 lat.

Szczepienie 16- i 17-latków przeciw COVID-19? Padła konkretna data
Szczepienie przeciw COVID-19. (PAP)

Swoje ustalenia w tej sprawie przedstawia serwis rmf24.pl. Według reporterów rozgłośni "najprawdopodobniej już w następny weekend będą możliwe zapisy na szczepienia osób w wieku 16 i 17 lat".

Podkreślono jednocześnie, że rząd ma podjąć decyzję o dołączeniu do Narodowego Programu Szczepień osób niepełnoletnich, które można szczepić zgodnie z dopuszczeniem rejestracyjnym preparatu. Na razie chodzi jedynie o szczepionkę firmy Pfizer/BionTech.

W niedzielę kończy się obecny harmonogram rejestracji. Dlaczego zatem zapisy dla nastolatków nie ruszą od razu? Wszystko za sprawą tego, że rząd czeka jeszcze na rekomendację Rady Medycznej przy premierze.

Później konieczna będzie jeszcze zmiana rozporządzenia, by do programu szczepień dopisać osoby powyżej 16. roku życia. To może zająć około 2 dni - podaje rmf24.pl, podkreślając jednocześnie, że będzie trzeba dokonać modyfikacji w programie informatycznym, odpowiedzialnym za zapisy na szczepienia.

Szczepienie przeciw COVID-19. Kto może się zapisać?

W niedzielę uruchomiona zostanie rejestracja dla osób w wieku 18-21 lat. Na razie skierowania dostaną wyłącznie ci osiemnastolatkowie, którzy urodzili się przed 9 maja.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić