o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Szczepienie 16- i 17-latków przeciw COVID-19? Padła konkretna data

10
Podziel się

Narodowy Program Szczepień przyspiesza. Wielu chętnych uzyskało już termin przyjęcia preparatu przeciw COVID-19, a niektórzy nadal czekają na możliwość zapisów. Wiadomo, kiedy być może zostanie otwarta rejestracja dla osób w wieku 16 i 17 lat.

Szczepienie 16- i 17-latków przeciw COVID-19? Padła konkretna data
Szczepienie przeciw COVID-19. (PAP)
bEicHSet

Swoje ustalenia w tej sprawie przedstawia serwis rmf24.pl. Według reporterów rozgłośni "najprawdopodobniej już w następny weekend będą możliwe zapisy na szczepienia osób w wieku 16 i 17 lat".

Podkreślono jednocześnie, że rząd ma podjąć decyzję o dołączeniu do Narodowego Programu Szczepień osób niepełnoletnich, które można szczepić zgodnie z dopuszczeniem rejestracyjnym preparatu. Na razie chodzi jedynie o szczepionkę firmy Pfizer/BionTech.

bEicHSev

W niedzielę kończy się obecny harmonogram rejestracji. Dlaczego zatem zapisy dla nastolatków nie ruszą od razu? Wszystko za sprawą tego, że rząd czeka jeszcze na rekomendację Rady Medycznej przy premierze.

Później konieczna będzie jeszcze zmiana rozporządzenia, by do programu szczepień dopisać osoby powyżej 16. roku życia. To może zająć około 2 dni - podaje rmf24.pl, podkreślając jednocześnie, że będzie trzeba dokonać modyfikacji w programie informatycznym, odpowiedzialnym za zapisy na szczepienia.

bEicHSeB

Szczepienie przeciw COVID-19. Kto może się zapisać?

W niedzielę uruchomiona zostanie rejestracja dla osób w wieku 18-21 lat. Na razie skierowania dostaną wyłącznie ci osiemnastolatkowie, którzy urodzili się przed 9 maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicHSeW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
CNNNC
miesiąc temu
Mlodzi ludzie w okresie dojrzewania ? Nie wolno szczepic szczepionkami genetycznymi . Moze bezplodni beda albo chorzy. To eksterminacja
hihih
miesiąc temu
Skoro czeka to już przesadzone. na początku informują później robią to co chcą aby ludzie się przyzwyczaili dobra gra. Ludzie dalej ślepi .
grge
miesiąc temu
To już absolutne, bezczelne bezprawie!
bEicHSeX
wqrwiony
miesiąc temu
Kiedy przedszkolaki???Tak tylko pytam.
angol
miesiąc temu
Pewien Polak mieszkający w UK próbował się ubezpieczyć od negatywnych skutków tej szczypki. Żadna z firm ubezpieczeniowych się tego nie podjęła.
Joseph Krajew...
miesiąc temu
NARODOWY program szczepien tak przyspieszył az mnie wyprzedził i nie zaszczepiłem się preparatem do depopulacji
Dorcia
miesiąc temu
Szczepionki, Kowidowe paszporty to jest ten nowy ład. Wszystko o wszystkich będą wiedzieć, a potem nic nie będziecie mieć do powiedzenia
roger
miesiąc temu
Kiedy zaczna w Polsce szczepic przeciw narodowej wsciekliznie.... bo nadchodzi gorace lato... ...
Tiramisu
miesiąc temu
Zasady zmieniono w ostatniej chwili!!! Do dziś było oczywistym, że rejestrować może się rocznik 2003 - bez wyjątku!!! Jak zwykle bałagan i sprzeczne informacje 😤
Obłęd
miesiąc temu
Po co ??? Po co ich szczepić?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić