Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Nie żyje "rozpruwacz z Yorkshire". Seryjny morderca miał koronawirusa

39

Nie żyje jeden z najbardziej znanych seryjnych morderców świata - Peter Sutcliffe. Był nazywany "rozpruwaczem z Yorkshire". Zmarł w wieku 74 lat w szpitalu. Prawdopodobnie miał koronawirusa.

Nie żyje "rozpruwacz z Yorkshire". Seryjny morderca miał koronawirusa
Peter Sutcliffe zamordował 13 kobiet, a kolejnych 7 okaleczył. (Getty Images)

Nie żyje seryjny morderca Peter Sutcliffe, znany także jako "rozpruwacz z Yorkshire". Chociaż dokładna przyczyna zgonu nie została ujawniona, brytyjska prasa informuje, że w ostatnim czasie zakaził się koronawirusem. Miał także inne problemy ze zdrowiem - był otyły i cierpiał na cukrzycę oraz chorobę serca.

Sutcliffe zabił 13 kobiet, a siedem okaleczył, chociaż policja podejrzewa, że ofiar mogło być o wiele więcej. Działał pomiędzy 1975 a 1980 r., inspirując się działalnością Kuby Rozpruwacza, przez co sam otrzymał podobny przydomek. Ofiary mocno okaleczał przy użyciu młotka, noża lub śrubokrętu,

Nie żyje Peter Sutcliffe. Zamordował w bestialski sposób 13 kobiet

Zabite przez niego kobiety wywodziły się z różnych środowisk, jednak znaczna większość pracowała jako prostytutki. Maiły od 16 do 47 lat. Sutcliffe zeznał później, że słyszał głos Boga, który nakazał mu oczyścić świat z prostytutek.

Zobacz także: Twierdzi, że zabił 500 kobiet. Historia seryjnego mordercy

Morderca przez pięć lat wymykał się policji. Był w tym czasie wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany, ale z braku dowodów nie został aresztowany. Późniejsze raporty wykazały liczne błędy i zaniedbania podczas śledztwa. Sutcliffe mógł trafić do więzienia wcześniej.

Został zatrzymany w styczniu 1981 r. za jazdę samochodem z fałszywymi numerami rejestracyjnymi. Przyznał się wtedy do siedmiu ataków na kobiety, ale do żadnego morderstwa. Został skazany na dożywocie. W 2010 roku ubiegał się o przedterminowe zwolnienie, jednak sąd nie wyraził na to zgody,

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić