Bogdan Kicka| 

Nie żyje słynny "pieseł" z memów. Przegrał walkę z chorobą

22

Nie żyje najsłynniejszy "pieseł" z memów, który zasłynął na całym świecie. Pies rasy shiba inu o imieniu Kabosu odszedł po długiej walce z chorobą. Pamięć o zwierzaku będzie żyć w sercach milionów ludzi na całym świecie, którzy uśmiechali się na widok tego sympatycznego pyszczka.

Nie żyje słynny "pieseł" z memów. Przegrał walkę z chorobą
Nie żyje "pieseł" z memów. Długo walczył z chorobą (Internet)

To smutny dzień dla wielbicieli zabawnych obrazków i nie tylko. Nie żyje najsłynniejszy "pieseł" z memów. Jak informują media, sympatyczny czworonóg miał 19 lat.

Kabosu zmarł 24 maja o 7:50 – napisała na blogu psa jego opiekunka, Japonka Atsuko Sato.

Kabosu w ostatnich latach życia chorował białaczkę i zapalenie wątroby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tekla nie widzi i nie słyszy. Właścicielka z lekarzem stworzyli dla niej pomoc
Kabosu był najszczęśliwszym psem na świecie. Nawet teraz jest wciąż uśmiechnięty i roześmiany. Macha ogonem, przytulając się do mnie. Myślę, że wciąż się do mnie przytula – napisała opiekunka czworonoga w pożegnalnym wpisie.

Nie żyje "pieseł" z memów. Zrobił światową karierę

Kabosu, suczka rasy Shiba Inu, została adoptowana przez japońską nauczycielkę przedszkola Atsuko Sato w 2008 roku. Zdjęcia Kabosu zaczęły zdobywać popularność w 2010 roku, kiedy Sato udostępniła je na swoim blogu.

Jeden z obrazków przedstawiający Kabosu z unikalnym, prześmiewczym wyrazem pyska szybko przerodził się w mem, który zawładnął internetem. Podpisywane z użyciem łamanego angielskiego frazami obrazki z Kabosu, takimi hasłami jak "so scare", "much wow" czy "very love", stały się rozpoznawalne na całym świecie.

Psiak nie tylko zdobył serca internautów, ale także stał się inspiracją dla kryptowaluty Dogecoin, która z czasem zyskała na wartości i popularności.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W 2022 roku Kabosu zyskał nowe znaczenie w świecie internetu, stając się symbolem wsparcia dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji. Piesek stał się twarzą ruchu NAFO, czyli North Atlantic Fellas Organization, który swoją nazwą nawiązuje do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego NATO. Ruch ten był skierowany przeciwko rosyjskiej dezinformacji i miał na celu wspieranie Ukrainy.

A Tobie z czym najbardziej kojarzy się najsłynniejszy "pieseł" z memów?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić