Nie żyje syn założyciela Toyoty. Shoichiro Toyoda miał 97 lat

76

Shoichiro Toyoda, syn założyciela Toyota Motor Corp i ojciec obecnego dyrektora naczelnego Akio Toyody, zmarł we wtorek z powodu niewydolności serca, podała firma. Miał 97 lat.

Nie żyje syn założyciela Toyoty. Shoichiro Toyoda miał 97 lat
Nie żyje syn założyciela Toyoty. Shoichiro Toyoda miał 97 lat (Twitter)

Nie żyje Shoichiro Toyoda. Syn założyciela Toyoty miał 97 lat. Zmarł niecały miesiąc po tym, jak jego syn, 66-letni Akio Toyoda ogłosił, że zostanie prezesem firmy. - Shoichiro Toyoda wychował Toyotę na czołowego producenta samochodów na świecie - powiedział premier Japonii Fumio Kishida składając kondolencje.

Shoichiro Toyoda był japońskim dyrektorem biznesowym, który był prezesem Toyota Motor Corporation w latach 1992-1999, a także przewodniczącym wpływowej Japan Business Federation w latach 1994-1998.

Toyoda, który dołączył do Toyoty w 1952 roku, przewodniczył ekspansji japońskiego producenta samochodów na produkcję w Stanach Zjednoczonych. Był także odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek luksusowej marki Lexus i hybrydy Prius. Jednak jego pierwszą pracą w Toyocie była kontrola samochodów, które zostały zwrócone z powodu usterek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Toyota Highlander - koperta od ciotki z Ameryki

Nie żyje syn założyciela Toyoty. Shoichiro Toyoda miał 97 lat

W 1957 roku, po tym, jak Shoichiro Toyoda został wyznaczony do jazdy próbnej Toyoty Crown po Stanach Zjednoczonych, zalecił firmie rozpoczęcie eksportu. Sprzedaż samochodu, który Amerykanie uznali za niebezpieczny i słaby, została później anulowana.

Toyoda stwierdził później, że był to poważny błąd. - Mimo to nauczyłem się z mojego błędnego osądu i stałem się zdeterminowany, aby opracować samochód wysokiej jakości - mówił. Toyoda został mianowany dyrektorem zarządzającym w Toyocie w 1961 roku za swoją pracę nad jakością maszyn. W 1981 roku został mianowany szefem sprzedaży Toyoty.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić