aktualizacja 

To pierwsza oznaka umierania. Ta pielęgniarka widziała ją wiele razy

49

Ta kobieta ma do czynienia ze śmiercią na co dzień. Julie McFadden pracuje jako pielęgniarka w hospicjum i widziała już niejedną ludzką tragedię. Teraz przekonuje, że odchodzenie z tego świata, pomimo bólu, może być naprawdę piękne. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na TikToku.

To pierwsza oznaka umierania. Ta pielęgniarka widziała ją wiele razy
Pracuje z umierającymi ludźmi. Mówi o śmierci. (Pixabay, TikTok)

Młoda kobieta nagrywa filmiki i wrzuca je na TikToka. W wideo dzieli się różnymi trudnymi sytuacjami, których doświadcza w swojej pracy. Jak przyznaje dla "The Sun", szczególne wrażenie zrobiło na niej umieranie pewnego ponad 50-letniego mężczyzny. Wyjaśniła, że zamiast śmierci widziała wokół tego człowieka potężną miłość.

Żona umierającego pacjenta trzymała głowę na jego piersi i mówiła mu do ucha czułe słowa. Jego rodzice z kolei masowali mu skroń.

Zwykle nie płaczę, ale poszłam do samochodu i się rozpłakałam. I nie były to łzy smutku, ale łzy radości, ponieważ wyglądało to tak pięknie i czule - przyznała dla tabloidu.

Pielęgniarka zachęca, by celebrować umieranie

To doświadczenie z udziałem konającego mężczyzny i jego zatroskanych bliskich porównała do widoku narodzin dziecka. Kobieta często asystuje też przy porodach (w swojej drugiej pracy w szpitalu). W obu tych sytuacjach dostrzega pewnego rodzaju piękno.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przedwczesna śmierć zapisana w oczach. Zaskakujące badania naukowców
Gdy rodzą się dzieci, płaczę nad ich pięknem. Kiedy ktoś bierze ostatni oddech na tym świecie, mogę płakać nad pięknem, które wokół go otacza - wyjaśniła.

W jednym z klipów pielęgniarka tłumaczy, jak wygląda proces odchodzenia. Mówi, że sygnałem alarmującym jest u osoby chorującej coraz dłuższe spanie. Wynosi ono często od 18 do nawet 20 godzin dziennie.

Gdy śmierć jest już blisko, konający mniej jedzą i piją. "W fazie aktywnego umierania, która trwa od kilku godzin do kilku dni, nie przyjmują już żadnego pożywienia ani wody" - podkreśla. Mają też niejednokrotnie omamy.

Powiedziałabym, że ponad połowa zaczyna widzieć zmarłych krewnych, zmarłych bliskich, martwe zwierzęta domowe.... - dodaje.

Wyjaśnia, że ostanie minuty życia człowieka charakteryzują się tym, iż diametralnie zmienia się oddech, kolor skóry i temperatura ciała. "Zwykle ci pacjenci mają otwarte usta i oczy, ale nie nawiązują już kontaktu wzrokowego" – dodaje.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić