Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Maria Czarniecka
|

Morze Bałtyckie. Groźna bakteria w wodzie. Nie żyje kobieta

165
Podziel się

W Niemczech zmarła starsza kobieta. Powodem zgonu było zakażenie bakterią Vibrio vulnificus, którą coraz więcej osób zaraża się w Bałtyku. Lekarze biją na alarm i apelują o rozwagę.

Morze Bałtyckie. Groźna bakteria w wodzie. Nie żyje kobieta
(Pixabay)
bETGXpqt

W Szlezwiku-Holsztynie w Niemczech doszło do zakażenia bakterią Vibrio vulnificus, znanej inaczej jako przecionkowce. Lokalne media podają, że była to starsza kobieta, która pływała w Bałtyku z otwartą raną. Przewlekłe choroby również przyczyniły się do utrudnienia leczenia, dlatego 27 lipca zmarła.

W Bałtyku trzeba liczyć się ze zwiększonym występowaniem przecinkowców, które w rzadkich przypadkach mogą powodować poważne infekcje – informował już w lipcu Państwowy Urząd ds. Zdrowia i Spraw Społecznych (LAGuS) w Rostocku.
bETGXpqv

Szczególnie narażeni są na zakażenie seniorzy, osoby mające nowotwór lub osłabioną odporność. Przecionkowcem najłatwiej zarazić się poprzez otwarte rany (nawet małe zadrapania). Osoby z tych grup przed wejściem do Bałtyku powinny przemyśleć tę decyzję dwa razy. Niebezpieczne jest również jedzenie surowych lub niedogotowanych ryb i wypicie skażonej wody.

Objawy bywają różne i nie należy ignorować żadnych odstępstw od normy. Na ciele mogą wystąpić plamy przypominające ugryzienie owada. Innym popularnym symptomem są dolegliwości układu pokarmowego i gorączka. Zakażenie może prowadzić do sepsy, a także do śmierci pacjenta.

bETGXpqB
Zobacz także: Rekordowe upały na Sycylii. Lucyfer przyniósł najwyższe temperatury w historii Europy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETGXpqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(165)
Luciarz
4 miesiące temu
Jak Vibro na bank trzeba baterie zmienic
Jaśówka
4 miesiące temu
Warto poczytac na temat gdzie trafiają ścieki z Kopenhagi
W-w wafel
4 miesiące temu
Trzeba kondony zakładać na wszystkie części ciała ott cała tajemnica. Wtedy nawet w szambie będzie można pływać 🙂
bETGXpqX
babcia
4 miesiące temu
Ludnosc na swiecie jest osaczona ze wszystkich stron.To juz poczatek konca.
el-ka
4 miesiące temu
Nawet plaże są zanieczyszczone, bo mamusie pozwalają sikac i robić kupę. Trzeba było zabrać woreczki tak jak dla psa.
Tadeusz
4 miesiące temu
Jaka dobra reklama nienawiści do bałtycki że starsi ludzie zarażają szybciej bo jest wirus bo zagraniczne plaże nie mają wirusa a dlaczego tak straszą bo jest blisko I ładnie nad polskim morzem I najpiękniejsza plaża w Europie
el-ka
4 miesiące temu
W morzach jest pełno bakteri. Najlepiej pływać w oczyszczonych codziennie basenach. Ludzie w morzu załatwiają swoje potrzeby. Gowna wpływają szukaniu już nie mówię.
To ja Ula
4 miesiące temu
Ale artykuł ten w ubiegłym roku był nie mają o czym pisać to piszą jeszcze raz.
Wirus
4 miesiące temu
Bałtyk to oczyszczalnia ścieków,bo ile gówna wypuścili z Warszawy??i co może jeszcze jakieś pytania? Co robi prezydent Warszawy,obiecuje,co? że założy kolektor w Bałtyku
Bcsido12
4 miesiące temu
Bzdury piszą i tyle
Nick
4 miesiące temu
Do wszystkich przygłupów piszących tutaj komentarze: ta bakteria nie ma nic wspólnego ze ściekami, ani ze szczepieniami przeciw koronawirusowi. Występuje na całym Świecie, a nie tylko w Bałtyku. Wystarczy zadać sobie odrobinę trudu i skopiować (celowo piszę "skopiować", a nie "przepisać", żeby się głupek nie pomylił) nazwę tej bakterii do wyszukiwarki i przeczytać, co tam mądrzejsi napisali.
Andrzej
4 miesiące temu
Teraz kiedy odpalono NWO ,nagle pojawiły się powodzie ,palenie na masową skalę lasów ,trucie rzek i morza, zatruta chemią żywność itd. Syjoniści bardzo natrudzili się aby stworzyć wiele scenariuszy aby dążyć do unicestwienia ludzi .Różne warianty opracowali tego skuteczności bo są syjoniści wszędzie przy władzy.
Piotr
4 miesiące temu
Ta informacja o tej kobiecie była w zeszłym roku.
bETGXpqP
123*!?
4 miesiące temu
No to te dobroczynne zasilanie morza w Polsce przez "szjkę" i opowiadanie że syf z szajki przecież natlenowany😂,z drugiego brzegu to potopione tysiące ton syfu w 60 ,70 latach w bekach z których syf zaczyna wyłazić ,a teraz cichuśko nie wolno o tym mówić cicho sza 🤣😭 bo próba jakiegokolwiek zabezpieczenia to pewnie koszty wielkości budżetu nie jednego państwa no i jak by prestiż ucierpiał,a to że podobnie gdzie indziej to i tak niczego nie zmienia😎
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić