Niebezpieczny trunek w Rosji. Zanotowano już blisko 50 zgonów

Po spożyciu "Mister Cider" zmarło już 46 osób, a 61 innych poważnie ucierpiało. W Rosji toczy się 28 śledztw w sprawie zatruć alkoholem nieznanego pochodzenia. Władze apelują o ostrożność i zgłaszanie podejrzanych osób.

Niebezpieczny trunek w Rosji. Zanotowano już blisko 50 zgonów
Alkohol zabija w Rosji. (Twitter, INVESTIGATIVE COMMITTEE OF RUSSI)

W Rosji wzrasta liczba ofiar śmiertelnego zatrucia alkoholem. Od kilku tygodni w całym kraju rozprowadzany jest "Mister Cider", którego spożycie grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Śmiertelny alkohol w Rosji

Jak poinformował Aleksander Bastrykin, przewodniczący Komitetu Śledczego, w wywiadzie dla RIA Novosti liczna ofiar śmiertelnych wzrosła już do 46. 61 osób poważnie ucierpiało i trafiło do szpitali.

Toczy się już 28 spraw karnych w sprawie serii zatruć. W całym kraju przeprowadzane są dokładne analizy chemiczne. Bastrykin uważa, że należy wzmocnić kontrole w sklepach i wytwórniach alkoholu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polska turystyka skorzysta na zmianach klimatu? "Tylko przez chwilę będzie przyjemnie"
Teraz do produkcji cydru wystarczy stworzyć organizację handlową z kapitałem zakładowym 10 tysięcy rubli, przy czym znak akcyzy nie jest wymagany, natomiast do produkcji mocniejszych napojów alkoholowych kapitał zakładowy spółki to prawie 10 mln rubli – wyjaśnił.

W komunikacie prasowym wydanym w czerwcu ministerstwo poinformowało, że napój nazywa się "Mr. Cider". Produkowany jest w obwodzie samarskim, w południowowschodniej części Rosji. Władze poprosiły mieszkańców o zgłaszanie wszelkich informacji na temat sprzedaży podejrzanego alkoholu.

Takie przypadki nie w Rosji rzadkością, szczególnie na obszarach wiejskich o bardzo niskim poziomie życia. W 2021 roku co najmniej 34 osoby zmarły w wyniku picia nielegalnego alkoholu zawierającego metanol. W 2016 roku w syberyjskim mieście Irkuck zmarło ponad 60 osób po wypiciu esencji do kąpieli zawierającej metanol.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić