Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|

Mało znany objaw. Pojawia się, gdy rak jelita grubego atakuje organizm

77
Podziel się:

Nowotwór jelita grubego we wczesnym stadium nie wykazuje typowych objawów, dlatego jest nazywany ''cichym zabójcą''. Według naukowców z Cancer Treatment Centers of America, ta choroba może zaatakować także nasz układ oddechowy czego objawem są duszności.

Rak jelita grubego może dawać nietypowe objawy
Rak jelita grubego może dawać nietypowe objawy (Getty Images)

Według badań przeprowadzonych przez NHS (National Health Institute) ponad 90 proc. osób cierpiących na raka jelita grubego ma problemy z prawidłowym wypróżnieniem. Jest to rak, który objawia się krwią w stolcu i raka jelita grubego występują inne, nietypowe symptomy. W zaawansowanym stadium tego schorzenia mogą pojawić się przerzuty na inne organy. W takim przypadku następuje oderwanie komórek rakowych od guza i rozprzestrzenienie ich do innych organów poprzez układ krwionośny lub limfatyczny.

Te komórki mogą osadzać się i tworzyć nowe guzy na innych narządach. Tak więc rak jelita grubego, który rozprzestrzenia się lub daje przerzuty do płuc, wątroby lub innych narządów, nazywa się przerzutowym rakiem jelita grubego – wyjaśniają specjaliści z Cancer Treatment Centers of America.

W przypadku nowotworu jelita grubego przerzuty dotykają zazwyczaj wątrobę. Czasem zdarza się, że rak atakuje również układ oddechowy a szczególnie płuca. Objawy, które towarzyszą temu schorzeniu to płytki oddech, duszności, regularny kaszel oraz krwioplucie.

Przyczyną duszności nie musi być rak jelita grubego. Mogą być one spowodowane także astmą, infekcją klatki piersiowej, paleniem papierosów czy nadwagą. Jeżeli wystąpią u nas duszności, należy udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania i wykluczy choroby nowotworowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(77)
Szczęściarz
3 miesiące temu
A kogo to obchodzi? Astmę leczę kilkadziesiąt lat. Nikt nie podejrzewał, że mogę mieć raka jelita grubego. Żadnych objawów. Żadnych dolegliwości. Ani sraczki, ani zaparć. Nie chudłem, trochę waga przybierała. Ale to z racji sposobu odżywiania. Lubię kalorycznie, co nie znaczy zdrowo. Przypadek, w który nie do końca wierzę, sprawił że zostałem namówiony na badanie KOLONOSKOPII. Jestem już po zabiegu, a od lekarzy usłyszałem, że jestem szczęściarzem. Trafiłem na onkologię w ostatniej chwili. Badajcie się. Jedyny sprawdzony sposób wykrycia raka jelita grubego to KOLONOSKOPIA.
ewa
5 miesięcy temu
A przecież teraz lekarze leczą tylko przez telefon
ewa
5 miesięcy temu
A może by tak szczepionkę wynaleść w tak ekspresowym tempie jak na covid
Medyk
5 miesięcy temu
"Jest to rak, który objawia się krwią w stolcu i raka jelita grubego występują inne, nietypowe symptomy. " KAM,redaktorze napisz to po polsku jak potrafisz....
frustraci won
5 miesięcy temu
Ci lekarze w Polsce... temat rzeka. Najciekawiej bywa na SOR , wszyscy medycy anonimowi, wszyscy aroganccy, wymyślają pacjentom, na silę odsyłają do innych jednostek a najgorsze, ze nie udzielają pomocy - może ktoś nakręciłby jakiś dokument?
LEX
6 miesięcy temu
U mojego męża na podstawie usg ,stwierdzono raka jelita z przerzutami do wątroby .Poszliśmy na prywatną wizytę do ordynatora onkologii,który zapytany przez męża jakie są rokowania ,odpowiedziaŁ ,że przy takiej zmianie złe .Nie mając żadnych wyników badań tylko to usg !!! W szpitalu zlecono na kartę DILO ,kolonoskopię i 2 biobsje wątroby .Diagnostyka trwała 6-m-cy ! I na szczęście okazało się , że to był fałszywy alarm .W trakcie jej trwania okazało się, że mąż choruje na WZW typu C .Wyleczono go .I to największy plus z całego przedsięwzięcia i jedyna stwierdzona choroba .
jacek
7 miesięcy temu
Miałem robioną kolonoskopie 3 razy podane leki na znieczulenie nie działały wyłem z bólu a lekarz się śmiał a ja myślałem że jelita mi popękają nigdy nie zrobie tego badania
Monia
7 miesięcy temu
Warto badać się raz w roku, aby zapobiec najgorszemu.
Ziom
8 miesięcy temu
Lenistwo i nieuctwo w służbie zdrowia to plaga i za co oni chcą tych bajońskich zarobków?
elsi
9 miesięcy temu
Ludzie idą do szpitala na diagnostykę lub niewielkie zabiegi i już nie wracają. Są zarażani bakteriami szpitalnymi, na które nie działają już żadne antybiotyki. Zajmijcie tą mafią!
Esa
9 miesięcy temu
Ludzie idąc do lekarz nie mówią prawdy o swoich objawach również prywatnie się leczą ukrywają to leki na własną rękę kupują sami się leczą i kto tu winien sam pacjent .
zdecydowany z...
10 miesięcy temu
.... konkluzja: rak jelita daje takie a takie objawy...ale te objawy mogą być od czegoś innego, więc lepiej iść do lekarza....chyba im w tym O2 klima padła...
Escqulap
11 miesięcy temu
W dobie pandemii mutującego wirusa Nowak i Kowalski nie mają co liczyć na służbę zdrowia która u podstaw jest niewydolne z powodu braku wdrożonych powszechnie systemów diagnostycznych badających virusy, bakterie, alergię, mocz, krew i inne parametry. Kiedy zatem można spodziewać się poprawy? wtedy, gdy państwem, gospodarką i służbą zdrowia zarządzać będzie bezkopertowa sztuczna inteligencja.
panietegobęc
11 miesięcy temu
Tak jest to malo znany objaw raka, natomiast powszechnie znanym objawem głupoty przeróznego autoramentu redaktorów , jest smażenie takich właśnie artykulików.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić