o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KAM
|

Mało znany objaw. Pojawia się, gdy rak jelita grubego atakuje organizm

84
Podziel się

Nowotwór jelita grubego we wczesnym stadium nie wykazuje typowych objawów, dlatego jest nazywany ''cichym zabójcą''. Według naukowców z Cancer Treatment Centers of America, ta choroba może zaatakować także nasz układ oddechowy czego objawem są duszności.

Rak jelita grubego może dawać nietypowe objawy
Rak jelita grubego może dawać nietypowe objawy (Getty Images)
bECbTWZN

Według badań przeprowadzonych przez NHS (National Health Institute) ponad 90 proc. osób cierpiących na raka jelita grubego ma problemy z prawidłowym wypróżnieniem. Jest to rak, który objawia się krwią w stolcu i raka jelita grubego występują inne, nietypowe symptomy. W zaawansowanym stadium tego schorzenia mogą pojawić się przerzuty na inne organy. W takim przypadku następuje oderwanie komórek rakowych od guza i rozprzestrzenienie ich do innych organów poprzez układ krwionośny lub limfatyczny.

Te komórki mogą osadzać się i tworzyć nowe guzy na innych narządach. Tak więc rak jelita grubego, który rozprzestrzenia się lub daje przerzuty do płuc, wątroby lub innych narządów, nazywa się przerzutowym rakiem jelita grubego – wyjaśniają specjaliści z Cancer Treatment Centers of America.

bECbTWZP

W przypadku nowotworu jelita grubego przerzuty dotykają zazwyczaj wątrobę. Czasem zdarza się, że rak atakuje również układ oddechowy a szczególnie płuca. Objawy, które towarzyszą temu schorzeniu to płytki oddech, duszności, regularny kaszel oraz krwioplucie.

Przyczyną duszności nie musi być rak jelita grubego. Mogą być one spowodowane także astmą, infekcją klatki piersiowej, paleniem papierosów czy nadwagą. Jeżeli wystąpią u nas duszności, należy udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania i wykluczy choroby nowotworowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECbTXaq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(84)
Ziom
5 dni temu
Lenistwo i nieuctwo w służbie zdrowia to plaga i za co oni chcą tych bajońskich zarobków?
elsi
3 tyg. temu
Ludzie idą do szpitala na diagnostykę lub niewielkie zabiegi i już nie wracają. Są zarażani bakteriami szpitalnymi, na które nie działają już żadne antybiotyki. Zajmijcie tą mafią!
Esa
3 tyg. temu
Ludzie idąc do lekarz nie mówią prawdy o swoich objawach również prywatnie się leczą ukrywają to leki na własną rękę kupują sami się leczą i kto tu winien sam pacjent .
bECbTXar
Aga
3 tyg. temu
. Oja ciotka pojechała do szpitala na covid. Wróciła po 2 tyg. I umarła w ciągu dwóch miesięcy na raka. Był między innymi w płucach. Stwierdzili ze co id przyspieszył rozwój raka. Teraz nie wiedzę w to. Ale ratownicy tłuką forse na badaniu idiotow którzy za to płacą. I straszą ze niebedzie miał kto nas leczyć jak on nie dostaną podwyżki. A wierzcie mi że mieli w trakcie pandemi 100 zł. Na godz. Mają własne firmy... Ciekawe leczą jam lekarze po 2 latach nauki. I ciągle im teraz mało kasy.
Ķkkk
miesiąc temu
To prawda jeszcze nie wiedzieliśmy o chorobie mojego męża na jakiś czas przed diagnozą skarżył się że nie może mówić bo brakuje mu oddechu. Rąk jelita u niego dał przeżuty do wątroby i płuc.
Marta
2 miesiące temu
A duszności to już nie COVID ?
Dietolog naro...
2 miesiące temu
Ciekawe kto pisze te dyrdymały bez znaczenia. Ile za to pustosłowie bierze. Może jakiś automat?
zdecydowany z...
2 miesiące temu
.... konkluzja: rak jelita daje takie a takie objawy...ale te objawy mogą być od czegoś innego, więc lepiej iść do lekarza....chyba im w tym O2 klima padła...
Escqulap
3 miesiące temu
W dobie pandemii mutującego wirusa Nowak i Kowalski nie mają co liczyć na służbę zdrowia która u podstaw jest niewydolne z powodu braku wdrożonych powszechnie systemów diagnostycznych badających virusy, bakterie, alergię, mocz, krew i inne parametry. Kiedy zatem można spodziewać się poprawy? wtedy, gdy państwem, gospodarką i służbą zdrowia zarządzać będzie bezkopertowa sztuczna inteligencja.
Troffim Gappa
3 miesiące temu
Ponieważ jestem dziedzicznie obciążona ryzykiem raka jelita grubego, od prawie ćwiecza robię co 5 lat kolonoskopię. Sama pilnuję terminów badań. Nie zdarzyło mi się, aby lekarz pierwszego kontaktu odmówił mi bezpłatnego skierowania do szpitala w trybie jednodniowym. Polecam pracownię Szpitala Bielańskiego. Już w rejestracji pacjent spotyka się z życzliwą obsługą, a w trakcie niezbyt przyjemnego i nieco krępującego badania lekarz i asystująca mu pielęgniarka dbają o komfort pacjenta.
panietegobęc
3 miesiące temu
Tak jest to malo znany objaw raka, natomiast powszechnie znanym objawem głupoty przeróznego autoramentu redaktorów , jest smażenie takich właśnie artykulików.
Zatroskana
3 miesiące temu
Mieszkam w Warszawie i dostalam tak jak i moja przyjaciolka skierowanie na bezplatna kolonoskopie czyli wziernikowe badanie jelita grubego. Ucieszylam sie i natychmiast zrobilam badanie. Niestety moja przyjaciolka olala sprawe i nie skorzystala z badania.Szkoda gadac.
ITKA
3 miesiące temu
"który zleci odpowiednie badania i wykluczy choroby nowotworowe". Baju,baju ale to nie e naszym kraju.
bECbTXaj
Muminek
4 miesiące temu
Możecie mówić ale prawda jest taka że my sami nie mówimy co nam dokładnie dolega tylko skrutem wizyta u lekarza wygląda tak faj pigułke ja spadam robota dla ludzi ważniejsza jak zdrowie , ale nie dziwić się skoro lepszej roboty nikt nie dostanie najgorzej jest tam na dole gdzie śmigają ciężkie okrętowe wiosła
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić