Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Niecodzienna kradzież w kościele. Proboszcz apeluje o zwrot

28
Podziel się:

Z kościoła w Chybach (woj. wielkopolskie) skradziono wielki dzwon, który waży 150 kg. Proboszcz parafii w Baranowie o kradzieży poinformował policję. Duchowny apeluje także do mieszkańców miejscowości.

Niecodzienna kradzież w kościele. Proboszcz apeluje o zwrot
Niecodzienna kradzież w kościele. Proboszcz apeluje o zwrot - zdjęcie ilustrowane (Wikipedia)

Dzwon kościoła filialnego baranowskiej parafii wykonany jest ze spiżu. Widnieją na nim wizerunki Chrystusa Ukrzyżowanego oraz Madonny z Dzieciątkiem. To dzieło poznańskiej pracowni C. Bresse z 1853 roku. Waży ok. 150 kg i wpisany jest do rejestru zabytków przez Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Proboszcz parafii w Baranowie o kradzieży poinformował policję. Duchowny apeluje także do mieszkańców miejscowości. Jeśli ktoś, zwłaszcza z mieszkających w pobliżu parafian, zauważył w ostatnim czasie coś podejrzanego, to proszony jest o pilny kontakt.

Teren kościelny był zamknięty, więc złodzieje musieli dostać się przez ogrodzenie - poinformował proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie ks. dr Krzysztof Frąszczak.

Kradzież dzwonu zauważono w minioną środę. W poniedziałek o zdarzeniu media poinformowało biuro prasowe poznańskiej kurii.

Ponad 100 lat kościoła

Parafia została erygowana w październiku 1912 r. Powstała z kilku wsi odłączonych od parafii w Kaskach. Wcześniej w Baranowie istniała drewniana kaplica z obrazami Matki Bożej i św. Antoniego, uchodzącymi i oficjalnie uznanymi w 1717 r. za cudowne. Budowa obecnego murowanego kościoła trwała od 1907 do 1920.

Zobacz także: Milioner chwali się luksusową łodzią. Tak na niej szaleje (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Darmen987
2 miesiące temu
Czarni okradają polski naród i UE, więc naród sobie odbiera !
Julian
2 miesiące temu
W okolicy Bystrzycy Kłodzkiej wiele było zgłaszanych kradzieży dewocjonaliów jeszcze nawet za bolszewików ,wówczas scigali i odnajdywali wiele ale co już zdążyło wyjechać to nie ma ale bez zgody zarządzających nie zdarzały się akty szabrownicze, na terenie cmentarzyka w pięknej miejscowości nadgranicznej Mostowice ,wykopano monstrancję ale dzielna straż graniczna (wówczas WOP)udaremniła katabasowi przekazanie niemcowi....to taki mały przyklad a co było więcej????
aga
2 miesiące temu
Co namniej to dziwne, odciąć i przetransportować taki cieżar to nie jest bagatela a kościół przecież nie na odludziu stoi.
takjest
2 miesiące temu
anteny prawie na każdej wieży kościelnej a dzwon ukradli może ksiądz sprzedał
brat
2 miesiące temu
Jak już na ziemi zaczynają okradać kolebkę szatana to znaczy się koniec świata bliski. Jezus Chrystus nadchodzi. A Ty Bracie - Siostro co zrobiłeś by przyjąć Boga do serca - bo takie masz zadanie na ziemi - czy je wykonałeś?
Tak było
2 miesiące temu
POdobno na miejscu ukazał sie tusk
Yogi
2 miesiące temu
Napisz tylko słowo kościół, a hejt leje się strumieniami. Oczywiście od tych którzy uważają się za lepszych. Szkoda, że nie widzą prawdy o sobie.
Złomiarze
2 miesiące temu
Kradną kable, katalizatory, bramy, furtki, pokrywy studzienek a jak widać nawet dzwony. Skupy złomu biorą udział w tym procederze a policja nic. Tylko mandaty kierowcom lepią, żeby budżet podłatać.
Obiektywny
2 miesiące temu
A czy to aby nie robota gangsterów w sutannach co brakuje im kasy a ludzie nie daja sie okradać wiec zaczełli okradać samych siebie
myszka koscie...
2 miesiące temu
Okradniesz biednego bliźniego masz grzech smiertelny ,okradniesz kościol albo ksiedza masz przez niebiosa odpuszczone i przepustke do raju.
Kpiny z facet...
2 miesiące temu
Wreszcie zapanuje błoga cisza
Paprykarz
2 miesiące temu
Bardzo podobny pomysl mialem z wielkim dzwonem, ktory czerniaki usadowili przed katedra w Szczecinie i wczesnym rankiem w niedziele torpedowali cisze wokol nie dbajac o protesty okolicznych mieszkancow.
matylda
2 miesiące temu
A po co kościolowi dzwon? By alarmować o braku kasy?
bacA
2 miesiące temu
Rozumiem i pochwalam.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić