Niecodzienny widok w Jordanowie. Ostrzeżenia dla mieszkańców

15

Niedźwiedzie w Tatrach to dość powszechny widok wiosną, także na szlakach czy blisko skupisk ludzkich. Tym razem jednak groźnego ssaka zauważyli mieszkańcy Jordanowa w Małopolsce. Zdjęcia swobodnie przechadzającego się po zmroku niedźwiedzia do urzędu miasta przesyłali sami mieszkańcy.

Niecodzienny widok w Jordanowie. Ostrzeżenia dla mieszkańców
niedźwiedź przechadza się ulicami Jordanowa (Facebook, miasto Jordanów)

Niedźwiedzie wciąż stanowią spore zagrożenie. Na zwierzęta można natknąć się w wielu różnorodnych miejscach zlokalizowanych w Tatrach - dotyczy to zarówno popularnych szlaków, jak i mniej uczęszczanych miejsc. To ich naturalny teren występowania, więc trzeba naprawdę uważać.

Jednak bywalcy gór w większości liczą się z możliwością takiego spotkania, gorzej gdy na niedźwiedzia ktoś natknie się na środku asfaltowej drogi, z dala od górskich szlaków.

Taka sytuacja miała miejsce w piątkowy wieczór na jednej z ulic Jordanowa. Zdjęcia swobodnie przechadzającego się po zmroku niedźwiedzia do urzędu miasta przesyłali zdezorientowani mieszkańcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź na szlaku turystycznym. Niezwykłe nagranie z Bieszczad

Niedźwiedź w Jordanowie. Urzędnicy apelują do mieszkańców

Docierają do Urzędu Miasta niepokojące informacje i zdjęcia o grasującym po terenie Jordanowa niedźwiedziu! Pojawił się on przy ul. Nad Skawą w pobliżu zabudowań! Prosimy o rozwagę i szczególną ostrożności - przestrzegli na swoim profilu w mediach społecznościowych urzędnicy.

W swoim apelu władze Jordanowa uczulają mieszkańców by ci odpowiednio zabezpieczyli swoje domowe zwierzęta, odpady, a w szczególności resztki jedzenia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Bo to właśnie śmieci organiczne, resztki z obiadów i z naszych lodówek najczęściej przyciągają wygłodniałe zwierzęta w okolice zabudowań mieszkalnych.

Każdy przypadek pojawienia się niedźwiedzia na terenie zamieszkałym przez ludzi należy zgłaszać pod nr alarmowy 112 - przestrzegają urzędnicy w swoim apelu.

A mieszkańcy zwracają uwagę na wiek nocnego "spacerowicza". "Jakiś młodziak widać z tego misia" - zauważa jeden z komentujących i dodaje, że być może "mamusia" czai się gdzieś w pobliżu.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić