"Przypadek absolutnie wyjątkowy". Na Rosjan padł blady strach

81

To pierwszy taki przypadek, gdy niedźwiedź polarny pokonuje tak długą trasę. Zwierzę zgubiło drogę do domu i zamiast na północ coraz bardziej zapuszczało się na południe. Tym sposobem pokonało ponad 1000 km. Przestraszeni jego obecnością mieszkańcy drżeli o swoje dzieci.

"Przypadek absolutnie wyjątkowy". Na Rosjan padł blady strach
Niedźwiedź polarny zapuszczał się w miejscowe (Facebook)

Wychudzony drapieżnik dotarł do miejscowości Dżebariki-Chaja. Podróżował najprawdopodobniej od marca i pokonał 1000 km na południe od Arktyki. Udało mu się pokonać tę trasę tak szybko dzięki przepływaniu rzekami.

To absolutnie wyjątkowy przypadek, pierwszy w historii Rosji i Eurazji, kiedy tak rzadki gatunek z siedliska arktycznego udał się tak daleko na południe w głąb lądu. Nie ma jeszcze wyjaśnienia, dlaczego tak się stało ”- powiedział Roman Smetanin, szef Jakuckiej Dyrekcji BioResources, który brał udział w operacji złapania na niedźwiedzia.

Zwierzę zatrzymało się w mieście Dżebariki-Chaja. Tam postanowiło rozgościć się w miejscowych gospodarstwach podjadając karmę psom. Niedźwiedź stał się postrachem mieszkańców. Choć nikomu nie zrobiło krzywdy, "postraszyło" jednego ze śmiałków, który chciał wygonić intruza ze swojej posesji. Przez kilka dni miejscowe służby alarmowały, by do czasu ujęcia zwierzęcia nie pozwalać dzieciom wychodzić z domu.

Zobacz także: Sensacyjne odkrycie w Meksyku. Naukowcy uzyskali starożytne DNA
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić