Kacper Kulpicki| 

Niedźwiedź zaatakował 15-latka. Zwierzę wtargnęło do domu

44

Do tragicznego wydarzenia doszło w mieście Alpine w Arizonie. Niedźwiedź nagle wszedł do domu i zaatakował nastolatka, gdy ten oglądał telewizję.

Niedźwiedź zaatakował 15-latka. Zwierzę wtargnęło do domu
Niedźwiedź zaatakował nastolatka (Getty Images, Yahoo News)

Brigham Hawkins przebywał sam w domu, gdy reszta jego rodziny znajdowała się tuż obok budynku i łowiła ryby. Nastolatek siedział na kanapie przed telewizorem.

Niedźwiedź niepostrzeżenie wszedł do środka przez otwarte drzwi i zaatakował chłopca od tyłu. Na szczęście obrażenia nie okazały się bardzo poważne. Pokiereszowany chłopak w szczególności ma niewielkie obrażenia w okolicach oczu i na ramionach. Gdy doszło do incydentu, jako pierwszy przybył na miejsce brat poszkodowanego.

Zaczął krzyczeć, Parker [brat] ledwo go słyszał. Poszedł sprawdzić, co się dzieje. Pomyślał, że to pies. Że to naprawdę duży pies... - relacjonuje rodzicielka na łamach Yahoo News.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Nie wyobrażam sobie życia bez dzieci". Zapytaliśmy Polki, jak to jest być matką

Pojawienie się drugiego człowieka zaskoczyło agresywnego niedźwiedzia. Zwierzę uciekło z domu, pozostawiając chłopca w spokoju. Zszokowana matka w obliczu tej trudnej sytuacji jest wdzięczna losowi, że skończyło się jedynie na drobnych obrażeniach.

Wyznała, że "mogło być gorzej", a Brigham ocalone życie zawdzięcza przezornemu bratu. Parker już wcześniej wielokrotnie wykazywał się opiekuńczością, ponieważ młodszy brat od dzieciństwa cierpi na chorobę genetyczną, jest osobą z niepełnosprawnością.

Niedźwiedzie atakują ludzi. Potrafią zabić

To nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do ataków niedźwiedzi w amerykańskim stanie Arizona. Rok temu jeden z przedstawicieli groźnego gatunku uśmiercił 66-latka.

Zwierzę, które podjęło się ataku na 15-latka, zostało już schwytane i uśpione. Z ciała trzyletniego niedźwiedzia pobrano próbki, które zostaną przebadany pod kątem wścieklizny. 15-letnia ofiara ataku jest w stabilnym stanie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić