Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Niedźwiedzie z warszawskiego zoo opuszczą swój wybieg. W grę wchodzi bezpieczeństwo

53

Niedźwiedzie z warszawskiego ZOO zostaną przeniesione w nowe bezpieczniejsze miejsce. Po ostatnim incydencie z pijanym mężczyzną dyrekcja ogrodu zoologicznego i władze miasta mówią, że nie ma innego wyjścia.

Niedźwiedzie z warszawskiego ZOO muszą zmienić miejsce pobytu. W obecnym jest niebezpiecznie
Niedźwiedzie z warszawskiego ZOO muszą zmienić miejsce pobytu. W obecnym jest niebezpiecznie (Warszawskie ZOO, Facebook)

Bezpieczeństwo zwierząt w warszawskim ZOO jest najważniejsze. Po ostatnim, oburzającym incydencie razem z dyrekcją ZOO podjęliśmy decyzję o przeniesieniu niedźwiedzi do wnętrza ogrodu. Operację przeprowadzimy w najbliższych dniach. Misie na wybieg od ulicy już nie wrócą – poinformowała 23 maja na Twitterze rzecznik prasowy Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Karolina Gałecka.

Niedźwiedzie z warszawskiego ZOO trafią w bezpieczne miejsce

Z troski o bezpieczeństwo naszych seniorek, niedźwiedzic Sabiny i Małej, postanowiliśmy przenieść je na teren ZOO objęty całodobową ochroną i przez to dla nich bezpieczniejszy. Tak, jak Tatra, urodzona na wybiegu przy Alei Solidarności w roku 1981, została już przeniesiona jesienią ubiegłego roku – przekazał Andrzej G. Kruszewicz, Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. – Mamy dla naszych staruszek przygotowane miejsce, które miało czekać, aż zniedołężnieją lub na wypadek ich ewentualnej choroby, ale kolejny wybryk chuligański przyśpieszył decyzję o ich przeniesieniu.

Przy okazji przenosin w inne miejsce niedźwiedzie zostaną przebadane. "Ponieważ czeka je narkoza, wykonamy też badanie dentystyczne, badania rentgenowskie i pobranie krwi” – przekazał dyrektor ZOO.

Starych drzew się nie przesadza, ale tym razem trzeba

Po przeprowadzonych badaniach niedźwiedzice z warszawskiego ZOO poznają swój nowy dom.

Wiemy, że starych drzew się nie przesadza, bo źle to znoszą, ale nie mamy wyjścia, a nasi lekarze i opiekunowie zadbają, by Sabina i Mała zniosły przenosiny jak najłagodniej – informuje Andrzej G. Kruszewicz, Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Incydent w warszawskim zoo

Decyzję o przeniesieniu niedźwiedzi w inne miejsce na terenie ogrodu zoologicznego podjęto po incydencie, do którego doszło w miniony czwartek, 21 maja, gdy pijany mężczyzna znalazł się na wybiegu dla niedźwiedzi. 23-latek, będący pod wpływem alkoholu, zaatakował niedźwiedzicę Sabinę, próbując ją topić, gdy ta wskoczyła do wody. O całym zajściu została powiadomiona prokuratura.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić