Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jarosław Kaczyński wreszcie przemówił

557

Jarosław Kaczyński przerwał milczenie ws. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które wprowadza zakaz aborcji ze względu na ciężkie wady płodu. Prezes PiS stwierdził, że wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Jednocześnie w ostrych słowach odniósł się do odbywających się od kilku dni protestów.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jarosław Kaczyński wreszcie przemówił
Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. orzeczenia TK (Facebook, Prawo i Sprawiedliwość)

We wtorek w mediach społecznościowych PiS opublikowano oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. Prezes partii rządzącej skomentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Co więcej, w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Strajk Kobiet. Jarosław Kaczyński ostro o protestach

Wicepremier powiedział, że wyrok TK stał się "powodem albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych". Zaznaczył, że demonstracje "będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi".

Ci, którzy do nich nawołują, ale także ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale także obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom - ocenił.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jarosław Kaczyński stwierdził, że w trakcie protestów dokonywane są ataki na Kościół. Zaznaczył, że obowiązkiem państwa i obywateli jest przeciwstawienie się temu i obrona Kościoła.

Kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym lub niewierzącym, Polska zapewnia pełną tolerancję religijną. Ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm. Ten nihilizm widzimy u protestujących w sposobie wyrażania, w ekspresji, niebywałej wręcz wulgarności, w tym wszystkim, co pokazuje bardzo niedobre strony części naszego społeczeństwa - stwierdził prezes PiS.
W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich nas popierających by wzięli udział w obronie Kościoła - zaapelował.

Kaczyński podkreślił, że wyroku TK nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji i nie można uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie.

Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego, tak jak dotąd go postrzegaliśmy - powiedział wicepremier.
Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tę wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać - zaapelował.

Zobacz także: Premier o strajku kobiet. Zapowiada zdecydowane reakcje na wandalizm

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić