o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jarosław Kaczyński wreszcie przemówił

370
Podziel się

Jarosław Kaczyński przerwał milczenie ws. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które wprowadza zakaz aborcji ze względu na ciężkie wady płodu. Prezes PiS stwierdził, że wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Jednocześnie w ostrych słowach odniósł się do odbywających się od kilku dni protestów.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jarosław Kaczyński wreszcie przemówił
Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. orzeczenia TK (Facebook, Prawo i Sprawiedliwość)
bECWDoad

We wtorek w mediach społecznościowych PiS opublikowano oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. Prezes partii rządzącej skomentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Co więcej, w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło - podkreślił Jarosław Kaczyński.
bECWDoaf

Strajk Kobiet. Jarosław Kaczyński ostro o protestach

Wicepremier powiedział, że wyrok TK stał się "powodem albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych". Zaznaczył, że demonstracje "będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi".

Ci, którzy do nich nawołują, ale także ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale także obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom - ocenił.
bECWDoal

Jarosław Kaczyński stwierdził, że w trakcie protestów dokonywane są ataki na Kościół. Zaznaczył, że obowiązkiem państwa i obywateli jest przeciwstawienie się temu i obrona Kościoła.

Kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym lub niewierzącym, Polska zapewnia pełną tolerancję religijną. Ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm. Ten nihilizm widzimy u protestujących w sposobie wyrażania, w ekspresji, niebywałej wręcz wulgarności, w tym wszystkim, co pokazuje bardzo niedobre strony części naszego społeczeństwa - stwierdził prezes PiS.
W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich nas popierających by wzięli udział w obronie Kościoła - zaapelował.
bECWDoam

Kaczyński podkreślił, że wyroku TK nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji i nie można uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie.

Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego, tak jak dotąd go postrzegaliśmy - powiedział wicepremier.
Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tę wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać - zaapelował.
bECWDoan

Zobacz także: Premier o strajku kobiet. Zapowiada zdecydowane reakcje na wandalizm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECWDoaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(370)
WAL
5 miesięcy temu
TAK,TAK JAROSLAWIE KALKSZTEINIE -ZYDZIE Z ZOLIBORZA -OBRONIMY POLSKE -PRZED TOBZ,PRZED TOBA
adam
8 miesięcy temu
BEEEEEEEEE ,czy to można określić słowem " przemówił "
Na temat.
8 miesięcy temu
Nie wiem skąd nasi rządzący mają takich doradców i za co oni biorą pieniądze.W czasie pandemi zamiast skupić się na walce z koronawirusem wyskakują z kontrowersyjnymi tematami i niepotrzebnie prowokują ludzi do protestów.
bECWDoaH
Rycho
8 miesięcy temu
Panie prezesie Jarosławie Kaczyński ten wyrok tak jest zgodny z Konstytucją RP jak pańskie wykształcenie z posiadanym przez pana zasobem wiadomości. Poza tym to skandal, aby człowiek posiadający tylko kota zamiast własnego dziecka, który nie potrafił założyć normalnej rodziny odbierał Polkom i Polakom ich konstytucyjne prawa, narzucał swoje samolubne "chciejstwo" i nakazywał wszystkim jak mają żyć i jakie podejmować decyzje. Nie potrafię też w przyzwoitych słowach odnieść się do pańskiego, panie prezesie wezwania do obrony kościołów, jak to się pan wyraził za KAŻDĄ CENĘ przez członków PiS i przez WSZYSTKICH (?) popierających pańską partię. Wiele już razy mogliśmy przekonać się jak bardzo pan, oczywiście samozwańczy "ludzki pan" i "emerytowany zbawca Narodu" opętany jest jakąś niezrozumiałą nienawiścią i jak bardzo oderwany jest od rzeczywistości. Byliśmy też niejednokrotnie świadkami skutków pańskich apeli, czy wezwań naruszających zasady państwa demokratycznego. Tym razem zdecydowanie przekroczył pan jednak wszelkie granice, gdyż uczynił to nie jako szeregowy poseł, a jako wicepremier rządu odpowiedzialny za bezpieczeństwo wewnętrzne naszego kraju. Mam nadzieję, że kiedyś, oby jak najszybciej, będzie pan pociągnięty do odpowiedzialności konstytucyjnej, jak i karnej za swoje niecne decyzje i czyny. Niewątpliwie będzie pan również rozliczony za haniebny podział współrodaków na "sorty".
M70
11 miesięcy temu
A może zapis konstytucji jest temu winien a nie wyrok TK.
Gun
11 miesięcy temu
To ty niszczysz Polskę i gnebisz Polaków. Nie odwracaj kota ogonem.
Ugfcvv
11 miesięcy temu
Nie o to chodzi ,był kompromis to po co wsadziłes kij w mrowisko komu to służy ,chyba nikomu i o to chodzi
Mocny Glos
11 miesięcy temu
Panie Kaczyński tak właśnie się kończy wchodzenie ludziom do łóżek i zaglądanie do majtek. Mówisz pan ochronie życia?? To powiedz ile to osób przez cały rok zbiera nakrętki od napojów żeby uciułać na leki dla ciężko chorego dziecka. Wiesz człowieku ile potrzeba nakrętek na kilogram i ile za to płacą? Mówisz o obcych siłach i o wrogach ktozy niszczą Polskę? Największymi wrogami jesteście wy politycy bo nic nie produkuje na niczym się nie znacie ale rządzicie jak ludzie mają zyc. Jak piekarz ma pięć chleb, jak budowlaniec budować dom ,jak rolnik chodowcac świnie i jak doic krowę Przecież to wy po 1989 rozdrapaliscie majątek państwowy.Dlaczego niema pratycznie żadnego państwowego zakladu. Powiedz pan ile masz emerytury za to że od 89 roku pierdzisz w stołek a ile ma emeryt kto ciężko pracował. Dlatego nie bądź pan beszczelny.
Ociec
11 miesięcy temu
W pełni się zgadzam z oceną Pana Prezesa. Protestujący powinni poczekać do najbliższych wyborów, zgromadzić większość pozwalającą na zmianę konstytucji i wtedy mogą wprowadzić prawo pozwalające na zabijanie (oby do tego nie doszło).
Karolek
11 miesięcy temu
Cześć jestem młodym 14 latkiem Panie JK dobrze że nie ma pan syna wiadomo syn wnuki a ja jak bym miał takiego dziadka to powiesił bym się na chustawce wiec oszczędź innych i kup sobie linę.
Leosia
11 miesięcy temu
KONSTYTUCJA!
Goral
11 miesięcy temu
sam wywołałeś wojne !!!!! Juz niedlugo a twoj terroryzm sie skonczy!!!!!
aelo
11 miesięcy temu
Jak człowiek który nie jest w stanie stworzyć najprostszej komórki społecznej RODZINY może nam wmawiać takie brednie. Wyjedź z Polski zanim Cię nasze kobiety wyniosą.
bECWDoaz
Walto
11 miesięcy temu
Ice Cube powiadal.. f.. The police.. I szkoda że nie dodał PIS
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić