o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jarosław Kaczyński wreszcie przemówił

368
Podziel się

Jarosław Kaczyński przerwał milczenie ws. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które wprowadza zakaz aborcji ze względu na ciężkie wady płodu. Prezes PiS stwierdził, że wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Jednocześnie w ostrych słowach odniósł się do odbywających się od kilku dni protestów.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jarosław Kaczyński wreszcie przemówił
Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. orzeczenia TK (Facebook, Prawo i Sprawiedliwość)
bDnkduSZ

We wtorek w mediach społecznościowych PiS opublikowano oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. Prezes partii rządzącej skomentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Co więcej, w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło - podkreślił Jarosław Kaczyński.
bDnkduTb

Strajk Kobiet. Jarosław Kaczyński ostro o protestach

Wicepremier powiedział, że wyrok TK stał się "powodem albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych". Zaznaczył, że demonstracje "będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi".

Ci, którzy do nich nawołują, ale także ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale także obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom - ocenił.
bDnkduTh

Jarosław Kaczyński stwierdził, że w trakcie protestów dokonywane są ataki na Kościół. Zaznaczył, że obowiązkiem państwa i obywateli jest przeciwstawienie się temu i obrona Kościoła.

Kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym lub niewierzącym, Polska zapewnia pełną tolerancję religijną. Ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm. Ten nihilizm widzimy u protestujących w sposobie wyrażania, w ekspresji, niebywałej wręcz wulgarności, w tym wszystkim, co pokazuje bardzo niedobre strony części naszego społeczeństwa - stwierdził prezes PiS.
W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich nas popierających by wzięli udział w obronie Kościoła - zaapelował.
bDnkduTi

Kaczyński podkreślił, że wyroku TK nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji i nie można uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie.

Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego, tak jak dotąd go postrzegaliśmy - powiedział wicepremier.
Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tę wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać - zaapelował.

Zobacz także: Premier o strajku kobiet. Zapowiada zdecydowane reakcje na wandalizm

bDnkduTj
bDnkduTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(368)
Analityk
miesiąc temu
Wypowiedź potwierdza jak bardzo ten człowiek oddalił się od społeczeństwa. Czy Wam to coś nie przypomina z czasów PRL-u ?
Podlasie
miesiąc temu
Wyrok TK ma przykryć dramat gospodarki i pandemie. Firmy masowo bankrutują ludzie bez pracy drożyzna w sklepach a kraj tonie w dlugu.
Medyk
miesiąc temu
A czy ten czlowiek ma pojecie ile kosztuje opieka nad chorym dzieckiem?? Sam ma tylko kota wiec co on wie o życiu?? ..
bDnkduTD
Sabina
miesiąc temu
Panie Kaczyński! Jesteśmy obywatelami polskimi.a nie Watykanu!!!
Niedowiary
miesiąc temu
Niech Prezes uprzejmie wyjaśni co obrona patriotyzmu ma wspòlnego z noszeniem wadliwych płodòw i aborcją. Bełkot na temat wartości mu wyszedł, a nie przemòwienie stosowne do sytuacji. Do kobiet się powinien zwracać I przepraszać zamiast je ignorować.
Najnowsze komentarze (368)
M70
3 tyg. temu
A może zapis konstytucji jest temu winien a nie wyrok TK.
Gun
4 tyg. temu
To ty niszczysz Polskę i gnebisz Polaków. Nie odwracaj kota ogonem.
Ugfcvv
4 tyg. temu
Nie o to chodzi ,był kompromis to po co wsadziłes kij w mrowisko komu to służy ,chyba nikomu i o to chodzi
Mocny Glos
4 tyg. temu
Panie Kaczyński tak właśnie się kończy wchodzenie ludziom do łóżek i zaglądanie do majtek. Mówisz pan ochronie życia?? To powiedz ile to osób przez cały rok zbiera nakrętki od napojów żeby uciułać na leki dla ciężko chorego dziecka. Wiesz człowieku ile potrzeba nakrętek na kilogram i ile za to płacą? Mówisz o obcych siłach i o wrogach ktozy niszczą Polskę? Największymi wrogami jesteście wy politycy bo nic nie produkuje na niczym się nie znacie ale rządzicie jak ludzie mają zyc. Jak piekarz ma pięć chleb, jak budowlaniec budować dom ,jak rolnik chodowcac świnie i jak doic krowę Przecież to wy po 1989 rozdrapaliscie majątek państwowy.Dlaczego niema pratycznie żadnego państwowego zakladu. Powiedz pan ile masz emerytury za to że od 89 roku pierdzisz w stołek a ile ma emeryt kto ciężko pracował. Dlatego nie bądź pan beszczelny.
Ociec
4 tyg. temu
W pełni się zgadzam z oceną Pana Prezesa. Protestujący powinni poczekać do najbliższych wyborów, zgromadzić większość pozwalającą na zmianę konstytucji i wtedy mogą wprowadzić prawo pozwalające na zabijanie (oby do tego nie doszło).
Karolek
4 tyg. temu
Cześć jestem młodym 14 latkiem Panie JK dobrze że nie ma pan syna wiadomo syn wnuki a ja jak bym miał takiego dziadka to powiesił bym się na chustawce wiec oszczędź innych i kup sobie linę.
Leosia
4 tyg. temu
KONSTYTUCJA!
Goral
4 tyg. temu
sam wywołałeś wojne !!!!! Juz niedlugo a twoj terroryzm sie skonczy!!!!!
bDnkduTv
aelo
4 tyg. temu
Jak człowiek który nie jest w stanie stworzyć najprostszej komórki społecznej RODZINY może nam wmawiać takie brednie. Wyjedź z Polski zanim Cię nasze kobiety wyniosą.
Walto
4 tyg. temu
Ice Cube powiadal.. f.. The police.. I szkoda że nie dodał PIS
PRZECIWNY
4 tyg. temu
Patrząc na to co się dzieje w kraju, to za niedługo Jarosław K. powoła odzialy zomo, ormo a policji zmieni nazwę na milicje... Bo chyba tęskni za dawnymi czasami...
aaa
4 tyg. temu
Kaczyński chyba chciał powiedzieć "Mój atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego." Wtedy ta wypowiedź ma sens.
Quo Vadis RP?
4 tyg. temu
Powróciło w Polsce prawo z czasów inkwizycji, czyli z czasów średniowiecza. Dlaczego TK (całkowicie zależny i wybrany przez PiS i JK) zdecydował o aborcji w tym momencie? Odpowiedź jest prosta: "W czasie pandemii nikt nie zaprotestuje". To było nadzieją Rządu, TK,JK i kleru. Pamiętam podobne czasy z PRL-u. Quo Vadis Polonia? Quo Vadis... w XXI wieku? To jest żałosne... Życzę myślącym i wrażliwym kobietom w Polsce aby w sposób stanowczy nie godziły się na dominację inkwizycyjnego prawa w naszym kraju. Wartością wielką jest to co napisała o tym Olga Tokarczuk nasza noblistka. (Ona napewno nie jest reprezentantem ciemnoty!) Życzę jeszcze raz sukcesu w ABORCJI tego nowego inkwizycyjnego prawa.
Pocotenerwy
4 tyg. temu
Dlaczego wszyscy się tak podpalają, a nikt nie zauważył, pewnego ciągu przyczynowo-skutkowego. Pan Kaczyński, co prawda nie w prost, ale wyraził swoją opinię na ten temat i zasugerował wam rozwiązanie problemu. Powiedział, że wyrok jest zgodny z obowiązującym w Polsce prawem, ale nie wspomniał nic o moralności, sumieniu itd. Kiedyś powiedział również, że w tej kwestii nie ma dyscypliny partyjnej, czyli nie jest fanatykiem, jak to niektórzy próbują sugerować, a jednak dopuszcza do siebie myśl, że ktoś może czuć inaczej. I teraz uwaga... To nie PiS, a Trybunał Konstytucyjny stwierdził niezgodność jednego z zapisów ustawy z konstytucją. Spora część liberałów nie chce zmiany tej ustawy. Jakie jest zatem jedyne wyjście zgodne z obowiązującym prawem? Oczywiście trzeba zmienić konstytucję. A co PiS próbuje zrobić od lat? Czy liberałowie mogą teraz nie poprzeć zmiany tej "strasznej" konstytucji? Uzyskanie większości konstytucyjnej powinno być teraz bułką z masłem. Koniec końców wszyscy będą zadowoleni.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić