Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Niemcy, koronawirus. Bawaria wprowadza nowe obostrzenia

20

Bawaria zdecydowała się na kolejny krok w walce z koronawirusem. Od poniedziałku 18 stycznia wprowadzony zostanie obowiązek noszenia maseczek FFP2.

Niemcy, koronawirus. Bawaria wprowadza nowe obostrzenia
Obowiązek noszenia masek FFP2 w transporcie publicznym i sklepach na terenie Bawarii w Niemczech (PAP, PAP, EPA, HAYOUNG JEON)

Koronawirus w Niemczech. Nowy obowiązek dla mieszkańców Bawarii

W związku z trwającą w Niemczech pandemią koronawirusa Bawaria wprowadza obowiązek noszenia masek FFP2 w transporcie publicznym i sklepach. Nowe obostrzenia będą obowiązywały od poniedziałku 18 stycznia.

Bawaria. Dlaczego obowiązkowe będą maseczki FFP2?

Jak podaje premier Bawarii, Markus Soeder, którego cytuje portal gazetaprawna.pl, "normalne maski" mają chronić innych podczas pandemii koronawirusa. Z kolei maseczki FFP2 mają także dodatkowo chronić samego użytkownika.

Obowiązek noszenia maseczek FFP2 w Bawarii

Premier Marcus Soeder zapowiedział, że maseczki FFP2 będą obowiązkowe we wszystkich sklepach i środkach transportu. Mieszkańcy nie powinni się martwić, że maseczek zabraknie w sklepach.

Dostępność w handlu jest wystarczająco gwarantowana, masek FFP2 nie brakuje - mówił cytowany przez gazetaprawna.pl premier Bawarii.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić