o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
JKM
|

Panika w Wuhan. Boją się najgorszego

29
Podziel się

Władze Wuhan wprowadziły dodatkowe środki ostrożności z powodu koronawirusa. Osoby mieszkające w mieście mogły mieć bowiem kontakt z nowymi potwierdzonymi przypadkami COVID-19 w Shijiazhuang na północy Chin. W związku z tym lokalni urzędnicy dokładnie śledzą poczynania mieszkańców, starając się zapobiec nowemu ognisku choroby.

Panika w Wuhan. Boją się najgorszego
(Getty Images)
bDzxiqKZ

Miejska Komisja Zdrowia poinformowała, że dwie osoby spośród pacjentów z Shijiazhuang, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, odwiedziły ostatnio Wuhan. Z tego powodu na kwarantannę trafiło 548 mieszkańców miasta. Mogły mieć one bliski kontakt z zakażonymi.

Wuhan bada mieszkańców. Nie chce powrotu epidemii

Na obecność koronawirusa przepadano 8107 osób. Jak poinformowano we wtorek, u wszystkich wynik testu był negatywny. Mimo to władze traktują zagrożenie bardzo poważnie.

bDzxiqLb

Jedną z dwóch zakażonych osób odwiedzających Wuhan był 32-letni mężczyzna. Między godz. 7 rano a 16 po południu odwiedził on uliczny bary śniadaniowy, galerię handlową oraz kilka targowisk. Przebieg jego podróży został opublikowany przez urzędników na stronie internetowej prowincji Hebei.

Władze dotarły do kierowców dwóch taksówek, którymi mężczyzna poruszał się po Wuhan. Urzędnicy wciąż starają się odnaleźć inne osoby, które mogły mieć styczność z zakażonym. Są wśród nich pozostali pasażerowie dwóch rzeczonych taksówek.

Druga osoba z COVID-19 to 22-letni student wuhańskiego uniwersytetu. Wyjechał on pociągiem do Shijiazhuang 25 grudnia. 35 studentów, którzy wyjechali z Wuhan i mogli mieć wcześniej kontakt z zakażonym, zostało poinstruowanych, aby pozostali w domu i obserwowali ewentualne objawy choroby.

bDzxiqLh

Nowe przypadki COVID-19 w Chinach. Ognisko choroby na północy kraju

Dwie zainfekowane osoby, które odwiedziły Wuhan, stanowią część 82 potwierdzonych w niedzielę nowych przypadków koronawirusa w chińskiej północnej prowincji Hebei. Liczba zakażeń rośnie tam w ostatnim czasie lawinowo. Sześć innych prowincji wysłało swoje zespoły medyczne, aby pomóc w opanowaniu ogniska choroby.

bDzxiqLi

Obejrzyj także: Nie tylko remdesivir może pomóc w leczeniu COVID-19

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzxiqLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
romak
1 tyg. temu
Dlaczego zdradziecki rząd niszczy Polską gospodarkę!! Wprowadzić podwójne maseczki i rękawiczki jeśli to konieczne i uruchomić przemysł. Rząd słucha się liberalnych globalistów.
Jam
7 dni temu
Stek bzdur, czemu polskie owieczki w ogóle nie czytają zagranicznej prasy? Zaraz po publikacji danych, że wirus jest sztucznym tworem powstałym ze współpracy naukowców mocarstw, natychmiast w Wuhan wybucha epidemia, a miłosierni np Polacy mszczą na czym świat stoi i żle życzą zwykłym szaraczkom mieszkającym w Chinach? Co wam zrobili Ci ludzie którzy sami są teraz najbardziej zniewoleni przez cały świat i swój własny rząd? "Żółtki" to mówią chrześcijanie? Straszne...
Zła
7 dni temu
To tylko w Wuchan jest wirus? Reszta Chin jest czysta? Bo tylko się słyszy o Wuchan. Dziwne to wszystko
bDzxiqLD
Wkurzona.
7 dni temu
Niech źłódki siedzą w swoim kraju i się na wzajem niszczą!!!!!!Nie wpuszczać nikogo z Chin !!!!
Dobroć 😇
1 tyg. temu
Plandemia czy Pandemia.. hmm 🤔 o to jest pytanie ?.
Najnowsze komentarze (29)
Hahaha
6 dni temu
Taka panika w Wuhan, że imprezy masowe organizują i wszystko działa bez problemu. Kłamcy!
edek
6 dni temu
pozytywne testy wysłali do Polski :)
Anka
6 dni temu
Myślę czas na poczytać książkę "czym jest czas " autora Imanuel Alex Nowicki
1234567890
6 dni temu
Usłyszałam w radiu ,że na normalne życie i odmrożenie gospodarki nie pozwalają nam państwa ościenne.Jakim prawem ktoś czegoś nam zabrania.
Duży
6 dni temu
Mają nauczkę jeżeli chodzi o Chiny a wciąż się ich trzymają nadal produkują i zachód prowadzi biznes w Chinach kasa kasa i kasa dla zepsutego zachodu tylko kasa się liczy ale trzeba pamiętać że kiedyś nogi się wyciągnie i kasę będzie trzeba zostawić
Rant.
6 dni temu
Brednie. Żadnej paniki w Chinach nie ma. Co za dyrdymały.
Terea
6 dni temu
Dajcie w końcu nam żyć!!!Otwórzmy wszystko i się przekonamy.Ludzie umierają na inne choroby i też że starości.Nie przepisujcie to tylko pandemii.Stek bzdur.Otworzcie przychodnie i dajcie się normalnie leczyć.Lekarz to nie Kaszpirowski.ze leczy na odległość.Moze jeszcze zdalnie będzie przeprowadzac operację?
fredi
6 dni temu
o a tu nie ma tej reklamy erotycznej dlaczego ...
bDzxiqLv
Thomas
6 dni temu
W Wuhan były 2 osoby z koronawirusem... A ile osób było w mieście Ipatinga (w Brazylii, niedaleko Bello Horizonte? No bo dlaczego o Ipatinga nic nie piszecie, a o Wuhan niemal codziennie?
Sylwia C.
6 dni temu
Ale cyrk na kółkach
Adasko
6 dni temu
Orbital normalnie po telewizor normalnie no na odpierdol nie to pa pa
Adam
6 dni temu
Czyżby "wymknęła się" "Wersja pro"?
pam
6 dni temu
W każdym razie skuteczność Chińczyków jest imponująca.
)(+
6 dni temu
Pocholere sa wpuszczani chiny dos ze nas zarazili to jeszcze wpuszczane sa do kraju a wynocha z nimi
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić