Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 
aktualizacja 

Niemcy: Obława z helikopterem na polskiego grafficiarza

22

Niemiecka policja złapała 38-latka z Polski, który malował graffiti na wagonie szybkiej kolei miejskiej (S-Bahn) na przedmieściach Monachium. Nie było to typowe zatrzymanie, ale policyjna obława z helikopterem z kamerą termowizyjną.

Niemcy: Obława z helikopterem na polskiego grafficiarza
Niemcy: Obława z helikopterem na polskiego grafficiarza (Bundespolizei)

38-latek został zatrzymany w miasteczku Landsberg am Lech – to przedmieścia Monachium. Dziennikarze "Bilda" opisują akcję zatrzymania Polaka, jakby był poszukiwany listem gończym kryminalistą.

Jest tuż przed północą, jest ciemno – ale widać wyraźnie grafficiarza! Jego biały zarys prześlizguje się pomiędzy pniami drzew. Dziesięć metrów za nim dwie kolejne postacie. To funkcjonariusze monachijskiej policji federalnej. Pomimo ciemności wiedzą dokładnie, gdzie jest. Policyjny helikopter filmuje wszystko z góry kamerą termowizyjną - czytamy na stronie bild.de

Polak nie miał szans z tak wzorowo zorganizowaną akcją. Mimo że sprytnie położył się na ziemi i zmylił trzech funkcjonariuszy, którzy go ścigali. Namierzył go helikopter z kamerą termowizyjną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Ma ogromny rozrzut". Ekspert o szydzi z Pawłowskiej
Po dokonaniu przestępstwa mężczyzna uciekł do pobliskiego lasu. Przy pomocy zdjęć z monitoringu z powietrza zabezpieczono także dowody, które podejrzany wyrzucił w lesie. To puszki ze sprayem - powiedziała Rzeczniczka policji federalnej w Monachium Sina Dietsch.

Zatrzymany na gorącym uczynku Polak będzie miał teraz kłopoty. Straty, które poczynił swoimi malunkami, policja szacuje na 600 euro. Jak dodała Dietsch akcja była przeprowadzona wyjątkowo szybko. "To uchroniło moich kolegów i podejrzanego przed niebezpieczeństwem, bowiem ruch kolejowy nie został wstrzymany".

Zdaje się, że policja wytoczyła wojnę graficiarzom w Monachium i okolicach. To wszystko ze względu na wzmożoną liczbę incydentów z puszkami do malowania w tle. W 2023 r. na obszarze kolei S-Bahn w Monachium wykryto około 1100 przypadków graffiti.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić