Niemcy. Polak dźgnięty nożem na dworcu. 34-latek jest w stanie krytycznym

198

Przerażające sceny rozegrały się w poniedziałek wieczorem w niemieckim Greifswaldzie. 34-letni Polak został dźgnięty nożem na dziedzińcu stacji kolejowej. Stan mężczyzny jest krytyczny. Policja aresztowała w sprawie 26-letniego napastnika.

Niemcy. Polak dźgnięty nożem na dworcu. 34-latek jest w stanie krytycznym
34-letni Polak był reanimowany do czasu przyjazdu karetki (zdj. ilustracyjne) (Getty Images)

Szokujący incydent miał miejsce w poniedziałek 24 października w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Na dziedzińcu stacji kolejowej w miejscowości Greifswald 34-letni Polak został dźgnięty nożem w szyję. Lokalne media podają, że sprawcą był 26-letni Niemiec.

Polak dźgnięty nożem na stacji kolejowej. Aresztowano 26-letniego Niemca

Policję na miejsce wezwali świadkowie zdarzenia. Ciężko ranny obywatel Polski był reanimowany do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przetransportowany do pobliskiego szpitala.

Podejrzanym o napad jest 26-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna miał dźgnąć Polaka nożem w szyję, a następnie uciec. Przybyli na miejsce funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika.

Mundurowi szybko wpadli na trop sprawcy. Jak informuje rzeczniczka miejscowej policji, podejrzanego zatrzymano wkrótce po incydencie, w pobliżu miejsca zbrodni. Obok dworca kolejowego znaleziono także porzucony przez Niemca nóż.

Polak jest w stanie krytycznym. Wszczęto śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa

Komenda policji w Neubrandenburgu poinformowała, że 26-letni napastnik został aresztowany. W uzasadnieniu stwierdzono, że istniało ryzyko ucieczki podejrzanego. Nie posiada on bowiem stałego miejsca zamieszkania.

Prokuratura Stralsundzie we współpracy z policjantami wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa. W momencie zatrzymania Niemiec miał we krwi 1,6 promila alkoholu.

Przyczyny zdarzenia nadal badane są przez funkcjonariuszy. Nie jest jasne, jaki był związek sprawcy z ofiarą. Wiadomo jedynie, że tuż przed zdarzeniem mężczyźni pokłócili się na stacji kolejowej, co potwierdzają nagrania z monitoringu.

34-letni Polak nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii. Lekarze twierdzą, że jego stan jest krytyczny. W momencie zdarzenia miał we krwi niewielką ilość alkoholu.

Obejrzyj także: Niemcy. Mężczyzna twierdzi, że został pobity przez policję we własnym domu

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić