aktualizacja 

Pijani Polacy w Niemczech. Media rozpisują się o tym, co zrobili

155

Tragicznie mogła skończyć się awantura, która wywiązała się między dwoma Polakami mieszkającymi w Niemczech. Pracownicy tymczasowi pokłócili się o pieniądze, a w pewnym momencie do akcji wkroczył nóż kuchenny. Obywatel Polski trafił do szpitala z dwiema ranami kłutymi. Niemieckie media opisują, że sprawca miał we krwi blisko 3 promile alkoholu.

Pijani Polacy w Niemczech. Media rozpisują się o tym, co zrobili
Awantura w Niemczech. Poszkodowany Polak został przetransportowany do szpitala (Getty Images)

Groźny incydent miał miejsce w czwartek 6 października ok. godz. 19 w miejscowości Apolda w Turyngii. Dwóch pracowników tymczasowych z Polski miało wspólnie spożywać w mieszkaniu alkohol. W pewnym momencie jednak pokłócili się o pieniądze. Po chwili doszło do rękoczynów.

Niemcy. Poprosił rodaka o pieniądze. Dramatyczny finał awantury między Polakami

Jeden z mężczyzn miał poprosić rodaka o pożyczenie mu pewnej sumy pieniędzy. Nie jest jasne, o jakiego rzędu kwotę chodziło. Jego towarzysz jednak się nie zgodził na pożyczenie jakichkolwiek pieniędzy.

Obaj Polacy mieszkali w tym samym mieszkaniu. Kłótnia miała miejsce w kuchni. Poirytowany agresor nagle złapał za leżący w zlewie nóż kuchenny.

Sprawca ugodził dwukrotnie swojego współlokatora. Ofiara doznała obrażeń lewego uda. Poszkodowany z ranami kłutymi został przewieziony do pobliskiego szpitala im. Roberta Kocha.

W placówce medycznej okazało się, że rany są powierzchowne. Mężczyzna został opatrzony. Lekarze zapewniają, że wkrótce dojdzie do siebie.

30-latek był kompletnie pijany. Napastnik z Polski usłyszał zarzuty

Policjanci z Turyngii błyskawicznie ustalili sprawcę zdarzenia. 30-letni napastnik spędził noc na policyjnym komisariacie. Mężczyzna został przez funkcjonariuszy przebadany alkomatem. Badanie wykazało w jego krwi 2,9 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Teraz 30-letni Polak odpowie za popełnione przestępstwo przez niemieckim wymiarem sprawiedliwości.

Obejrzyj także: Reparacje wojenne dla Polski. Oto, co myślą zwykli Niemcy

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić