aktualizacja 

Niemcy w szoku. Skandaliczne słowa 11-letniego muzułmanina do nauczycielki

1355

Szokujący incydent w szkole podstawowej w Berlinie. 11-letni muzułmański chłopiec groził swojej nauczycielce, że zetnie jej głowę. Uczeń co prawda przeprosił za swoje zachowanie, jednak sprawa stała się bardzo głośna.

Niemcy w szoku. Skandaliczne słowa 11-letniego muzułmanina do nauczycielki
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

Do szokującego incydentu doszło w szkole podstawowej im. Christiana Morgensterna w Berlinie-Spandau. Pochodzący z muzułmańskiej rodziny 11-latek groził swojej nauczycielce, że zetnie jej głowę. Podobno chłopiec zareagował tak, kiedy nauczycielka zapowiedziała, że otrzyma karę, jeśli jego rodzice nie pojawią się w szkole.

11-letni muzułmanin nawiązał groźbą do krwawego ataku na nauczyciela Samuela Paty, pod Paryżem w zeszłym miesiącu. Pedagog pokazywał na lekcji historii karykatury Mahometa za co został brutalnie zamordowany poprzez obcięcie głowy, przez 18-letniego Czeczena.

Jeśli poniosę jakieś konsekwencje za to, że moi rodzice nie przyszli, to zrobię z tobą to samo, co chłopak z nauczycielem w Paryżu - 11-latek miał wygrażać nauczycielce.

Senat szkolny potwierdził, że taka sytuacja wydarzyła się we wtorek. Sprawą zajął się nadzór szkolny i Urząd ds. Młodzieży (Jugendamt). Z chłopcem rozmowę przeprowadzili również psychologowie szkolni.  

Uczeń przeprosił nauczyciela. Niemniej jednak użył tego stwierdzenia. I chciałabym wiedzieć, skąd u dziecka takie wypowiedzi - przyznała dyrektorka szkoły Karina Jehniche.

Podczas rozmowy dyrektorki szkoły z rodzicami chłopca, jego matka przekonywała, że rodzina nie ma tak skrajnych poglądów, więc dziecko musiało nabyć je w szkole.

Według szkolnego pracownika socjalnego 11-latek już tydzień przed tym incydentem zwrócił na siebie uwagę.

Byłem przy tym, jak chłopiec oznajmił tuż po minucie ciszy dla uczczenia zamordowanego nauczyciela Samuela Paty, że można zabić każdego, kto obraża proroka, bo zabicie w takim przypadku jest w porządku - zdradził pracownik szkoły w rozmowie z dziennikarzami "Tagesspiegel".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W tym czasie w pobliżu znajdowali się przypadkowo imam i rabin uczestniczący w projekcie "Meet2respect", którzy rozmawiają z uczniami o wzajemnym szacunku między ludźmi o różnych przekonaniach i docenieniu różnorodności. Duchowni przeprowadzili z 11-letnim chłopcem rozmowę.

Rzecznik administracji szkolnej przyznał, że niestety co jakiś mają miejsce takie przypadki problemów religijnych i ekstremistycznych. Dlatego od wielu lat prowadzone są liczne projekty i szkolenia, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. W ramach takich działań odbywały się właśnie m. in. wspólne wizyty imama i rabina.

Zobacz także: Strzały w szkole w Brześciu Kujawskim. Nasza relacja
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić