aktualizacja 

Niemiec siłował się z dzikiem na dworcu. Myśliwy komentuje

174

Dantejskie sceny rozegrały się na dworcu podziemnym w Barsinghausen w Niemczech. Wśród podróżujących jak gdyby nigdy nic przechadzał się dzik. Część z pasażerów uciekała w popłochu, inni nagrywali zwierzę, ale znalazł się też jeden śmiałek, który usiłował go zatrzymać! To mogło skończyć się tragicznie!

Niemiec siłował się z dzikiem na dworcu. Myśliwy komentuje
Stoczył starcie z dzikiem. (TikTok)

W sobotę 7 stycznia stado dzików pojawiło się w niemieckim Barsinghausen. Najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę zwierzęta rozdzieliły się. Jeden z nich zabłądził i trafił wprost na miejski dworzec. Wzbudził tu niemałą sensację. Został nawet uwieczniony na filmikach, które umieszczono na TikToku.

Siłował się z dzikiem! To było bardzo nieodpowiedzialne zachowanie

Dzik przechadzał się przejściem podziemnym, schodami, ale także buszował po peronach. Większość pasażerów na widok zwierzęcia pospiesznie się oddalała, bo obawiała się o swoje zdrowie i życie. Jeden z mężczyzn nagrał całe zdarzenie telefonem komórkowym. Największy szok wzbudziło jednak nieodpowiedzialne zachowanie pewnego ryzykanta.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Śmiałek widząc dzika idącego po schodach, bez namysłu rzucił się na niego i próbował go zatrzymać. Przerażeni świadkowie tych scen namawiali mężczyznę, by odpuścił i pozwolił zwierzęciu odejść. Ten jednak nie dawał za wygraną. Jak zapaśnik siłował się z groźnym ssakiem. Gdy nie mógł dać rady silnemu dzikowi, puścił go.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szarża dzikiego odyńca. Oko w oko z dzikiem w Borach Tucholskich

"Fakt" rozmawiał z myśliwym, który zwrócił uwagę na to, że zachowanie herosa mierzącego się z nieprzewidywalnym dzikiem było bardzo nieodpowiedzialne. Mogło doprowadzić do ciężkich zranień, a nawet jego śmierci. Śmiałek miał prawdziwe szczęście, że wyszedł z tego starcia bez szwanku.

Co zrobić jeśli spotkamy dzika? Specjaliści radzą, aby zwłaszcza nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Jeżeli zwierzę nas jeszcze nie dostrzegło, to wystarczy powoli i spokojnie się oddalić. W przypadku, gdy jednak nas zauważyło najlepiej zachować zimną krew oraz stać w bezruchu.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić