o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Niemieckie flagi opuszczone do połowy masztu. "Głęboki ból i wstyd"

516
Podziel się

Przedstawiciele Niemiec w Polsce 1 sierpnia opuszczą narodowe flagi do połowy masztu. Ambasada tłumaczy dlaczego.

Niemieckie flagi opuszczone do połowy masztu. "Głęboki ból i wstyd"
1 sierpnia Ambasada Niemiec w Polsce opuści flagi narodowe do połowy masztu (Pixabay)
bECzgxUB

1 sierpnia flagi na budynkach niemieckich placówek w Polsce zostaną spuszczone do połowy masztu. O podjęciu takich działań poinformował w niedzielę ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.

Wszystko z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Niemcy w ten sposób chcą wyrazić skruchę i wstyd za działania podjęte przez ich naród w Polsce ponad 70 lat temu.

bECzgxUD
Dziś flagi przedstawicielstw w Polsce opuszczone są do połowy masztów-na znak głębokiego bólu i wstydu z powodu okrutnych zbrodni niemieckiego okupanta w walce z ludnością Warszawy podczas Powstania Warszawskiego. Wraz z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii uczciliśmy w Warszawie pamięć ofiar - napisał na Twitterze ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.
bECzgxUJ

1 sierpnia o godzinie 17 Warszawa stanie w miejscu, w całym mieście zawyją syreny. 77 lat temu o tej porze Powstanie Warszawskie w wyniku którego zginęło ok. 18 tys. osób, ponad 20 zostało rannych. Niemal pół miliona osób zostało wypędzonych z miasta, a Warszawa została praktycznie całkowicie wyburzona, obrabowana i spalona.

Zobacz także: Sygnał, który każe zatrzymać się miastu. Co oznaczają syreny 1 sierpnia w godzinę "W"?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECzgxVe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(516)
3333
2 miesiące temu
Można pozorować wstyd i skruchę kiedy to nic nie kosztuje i nie przeszkadza w oczernianiu Polaków i składowaniu trujących odpadów w Polsce.
GABI
2 miesiące temu
Faktycznie. Pracuję w Asburgu i słyszałam 1 .08 wyjące syreny . Pytam co się dzieje niemieckiego Kienta. Nawet nie wiedział że to Niemcy wyrażają wstyd, i skruchę względem Polaków. albo wiedział i nie powiedział, bo mu wstyd. Powiedział że to strażacy coś tam robia. Albo sie pali ...Mają w dupie skruchę.....To tylko teatr.....ale dobrze że coś wtym kierunku robią. Jeś.i sie przyznali, PROSIMY TERAZ OD - SZKO-DO-WA-NIE !!!!!!!!!!!!!!!!! BO POLSKA WYDŁA DUŻO KASY BY SIĘ ODBUDOWAC I ODRODZIĆ ! CZEKAMY NA ODSZKODOWANIE !!!1
Stary
2 miesiące temu
Sporo dzisiaj gości ze wschodu.
bECzgxVf
cfcf
2 miesiące temu
A mnie wstyd że w tym Powstaniu walczyły i ginęły dzieci,podczas gdy "bohaterowie" byli w Londynie
Gosc
2 miesiące temu
Tak wstyd im że przegrali i teraz muszą się łajać i pokożyć przed narodami .
sas
2 miesiące temu
Nie wierzcie Niemcom, oni udają.
Pot
2 miesiące temu
A zbrodnie na cywikach ? Co sami sie zabili ? WSTYD o2 !!!!
Pit
2 miesiące temu
Jakie 18 000 zginelo ludzi ?!!! Nastepne oszustwo niemieckiego O2 !!!! Wstyd pisza taki artykol a nie zapozna sie z faktami! wstyd albo specjalnie oszukuja !
Mia
2 miesiące temu
I bardzo dobrze tylko niech wiecej tego nie robia.
rew
2 miesiące temu
w Stuthofie w brunatnej koszulce chodził
PL noa
2 miesiące temu
a dziadek Tuska gdzie wtedy był? w jakim mundurze?!
comitam
2 miesiące temu
i co ztego , ale doić dalej Polaków jest ok???
Kuba
2 miesiące temu
Nareszcie ten przepełniony pychą rząd i naród niemiecki po pierwszy przyznał się to tego co zrobili w Polsce.przyznanie na oczach całego świata to zasługa naszego rządu.dziekuje wam za to bo to ogromna batalia, upokorzeń,ale udało się.wygraliscie w imieniu narodu wojnę z zaklinaniem prawdy.prawda zawsze zwycięża,tylko trzeba czasu.
bECzgxUX
astawer
2 miesiące temu
Gdzieś mam ich ból i wstyd. Niech zapłacą za swoje zbrodnie i zniszczenia jakich dokonali. Przez ich wojnę 50 lat byliśmy również pod dominacja sowiecką przez którą musimy dzisiaj gonić cywilizacyjnie i gospodarczo resztę Europy. Niech płacą a nie robią drobne nic nie znaczące gesty.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić