aktualizacja 

Niemka światową sensacją. "Mój sekret jest bardzo prosty"

21

Takiej formy mógłby jej pozazdrościć niejeden młodzieniaszek. 97-letnia Johanna Quaas jest obecnie najstarszą gimnastyczką na świecie. Seniorka w 2012 roku zapisała się z tego powodu na kartach księgi Rekordów Guinnesa i nadal utrzymuje ten wynik. Swoje sportowe wyczyny relacjonuje na Instagramie i Facebooku. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niemka światową sensacją. "Mój sekret jest bardzo prosty"
(Licencjodawca, Ricarda Braun)

Brzuszki, stanie na głowie, wymachy nogami, czy ćwiczenia równoważne z piłką - to dla 97-latki żaden problem. Warto dodać, że Niemka zrobiła karierę jako gimnastyczka dość późno, bo dopiero po pięćdziesiątce. Wciąż jednak pozostaje wierna swej pasji. Dziś jest w tym prawdziwą mistrzynią. Cechuje ją gibkie ciało, energia i uśmiech.

Co ciekawe, gdy miała 86 lat trafiła do Księgi Rekordów, jako najstarsza gimnastyczka świata. Pomimo, że od tego dnia minęło przeszło 10 lat, to kobieta wciąż nie może narzekać na swoją formę. Z każdym dniem promienieje. Na jej Instagramie widzimy, że regularnie ćwiczy, chodzi na spacery, czy aktywnie spędza czas w ogrodzie.

97-latka uprawiała hobbystycznie gimnastykę od najmłodszych lat. Zachęcili ją do tego rodzice, którzy zajmowali się tym zawodowo. Córka nie poszła jednak początkowo w ich ślady i została nauczycielką wychowania fizycznego. Z czasem pasja do ćwiczeń przerodziła się w profesjonalne gimnastykowanie się.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Raport z igrzysk. Natalia Maliszewska szokuje dziennikarzy. "Jest naprawdę źle"

Johanna poświęcała temu każdą wolną chwilę. Po ukończeniu 50. roku życia stała się prawdziwą mistrzynią. Do 2012 r. m.in. 11-krotnie wygrała Mistrzostwa Niemiec w kategorii seniorzy. Szybko zaczęła też występować w mediach społecznościowych, co dodało jej sławy. Internauci ją pokochali.

W filmie opublikowanym na oficjalnym kanale Księgi Rekordów Guinnesa powiedziała: "Mój sekret jest bardzo prosty: czyli zdrowa dieta. Dbam, aby się nie objadać, ani nie jeść zbyt mało. Staram się jeść bardzo dużo zieleniny". Trzymamy kciuki, by dobra forma nie opuszczała pani Johanny!

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić