Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

"Nieoczekiwane korzyści" z epidemii koronawirusa. Mówi o nich szef WHO

90

Koronawirus wywrócił nasze życie do góry nogami. Zmieniło się praktycznie wszystko. Zaraza z Chin wyrządziła mnóstwo szkód, a także zabiła wielu ludzi. Teraz okazuje się, że COVID-19 ma też dobre strony.

"Nieoczekiwane korzyści" z epidemii koronawirusa. Mówi o nich szef WHO
Szef WHO mówi o pozytywnych skutkach koronawirusa (Getty Images)

Epidemia koronawirus wciąż na świecie. Z tego powodu, także w Polsce, nadal towarzyszy nam wiele ograniczeń. Trudno przewidzieć, kiedy w końcu będzie można wrócić do normalnego życia.

Pandemia wyrządziła wiele szkód. Mnóstwo osób jeszcze przez długi czas będzie odczuwać jej negatywne skutki. Okazuje się jednak, że są też pozytywne strony COVID-19.

Pandemia COVID-19 i środki podjęte w celu jej powstrzymywania odcisnęły piętno na życiu i gospodarce. Przyniosły jednak też nieoczekiwane korzyści. W wielu miejscach zaobserwowaliśmy znaczny spadek zanieczyszczenia powietrza - zdradził szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Czytaj także:

WHO chce dobrobytu dla wszystkich

Tedros Adhanom Ghebreyesus podkreślił również, że WHO pracuje nad tym, by jak najlepiej dbać o zdrowie społeczeństwa, a także zapewniać wszystkim dobrobyt.

Działania Światowej Organizacji Zdrowia skupiają się nie tylko na zwalczaniu pandemii koronawirusa. WHO pochyla się również właśnie nad wspomnianym problemem zanieczyszczenia powietrza. Organizacja chce ustanawiać i egzekwować standardy jakości powietrza, a także opracowywać spójne i wielosektorowe plany działań na rzecz zapobiegania jego zanieczyszczaniu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić