o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Niepełnosprawny opluty i zwyzywany. Jego oprawcy to jeszcze dzieci

32
Podziel się

Do skandalicznych scen doszło w województwie śląskim. Troje dzieci, z których najstarsze miało zaledwie 13 lat, a najmłodsze – 11, znęcało się nad niepełnosprawnym intelektualnie 26-latkiem. Wyzywali go, opluwali oraz poniżali na różne sposoby. Swoje zachowanie tłumaczyli... "beką".

Niepełnosprawny opluty i zwyzywany. Jego oprawcy to jeszcze dzieci
Do szokujących wydarzeń doszło w Myszkowie w województwie śląskim. Dzieci znęcały się nad niepełnosprawnym 26-latkiem (Twitter.com, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich)
bEipCexx

Jak informuje rzecznik Policji Śląskiej, funkcjonariusze dowiedzieli się o zdarzeniu we wtorek 13 kwietnia. Wszystko wyszło na jaw po tym, gdy do sieci trafiło nagranie, na którym zarejestrowano gehennę 26-latka. Wkrótce także Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Koszmar niepełnosprawnego 26-latka z Myszkowa. Padł ofiarą okrucieństwa dzieci

Dramat niepełnosprawnego 26-latka rozpoczął się na jednym z myszkowskich osiedli. Oprawcy – którym przewodzić miała 11-letnia dziewczynka – odebrali mężczyźnie pomarańczową piłkę, a następnie zaczęli się nad nim znęcać. Dzieci zachowywały się agresywnie, mimo że dorosły w żaden sposób im nie zagrażał.

bEipCexz

Nieletni oprawcy zmuszali 26-latka do klęczenia przed nimi i błagania, by zwrócili mu jego własność. Niepełnosprawny intelektualnie mężczyzna był także obrzucany inwektywami, a nawet – opluwany. Nastolatkowie żądali, aby ofiara tytułowała jednego z agresorów "królem" i przepraszała za wymyślone winy.

bEipCexF

Funkcjonariusze policji dotarli do sprawców zdarzenia, o których losie zadecyduje teraz sąd rodzinny. Jak podaje przedstawiciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich, gdyby sprawcy mieli powyżej 16. roku życia, groziłoby im nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Co najbardziej szokujące, dzieci uważały poniżanie człowieka za zwykły żart.

To było dla beki, chcieliśmy tylko zażartować – tłumaczyli się nieletni oprawcy cytowani przez "Fakt".
Zobacz także: Zobacz też: Urszula Nowakowska o problemie z ochroną ofiar przemocy domowej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEipCeya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
deny
2 miesiące temu
Biedny chłopak nawet się nie może się obronić spółczuję. Pod kreślam jeszcze raz jak bym był sędzią to surowo tych dzieciaków bym potraktował. Nie obchodziło by mnie że są nie letni. Karę którzy by utrzymali to 31 dni więzienia wtedy może to by ich nauczyło.
dany
2 miesiące temu
Ta osoba która jest na tym filmie to osoba niepełnosprawna intelektualna w stopniu umiarkowanym i znacznym. Takie osoby nie są się wstanie się obronić. No niestrty takie osoby zawsze będą odstawiane. Ten mężczyzna nadaje się DPS. Nigdy nie będzie samodzielnie egzystować to smutne ale prawdziwe. Te nastolatkowie są nie wychowani. Mimo wszystko te nie wychowane gnojki wiedzą co robią ja bym ich potraktował surowo co jak co ale dzieci mają świadomość i potrafią odróżnić dobro od zła.
Końradzio
2 miesiące temu
tooo jest te życie niepełnosprawnego! prawdziwe życie!Ale to nie tylko dzieci są takie,dorośli także zazdroszczą "prawdziwego"życia upośledzonym, dzięki prolive
bEipCeyb
Realista
2 miesiące temu
W dowód uznania przed wyborami dostaną zamiast 500+ jakieś 700+. O dzieci trzeba dbać.
Praktyk
2 miesiące temu
Róbta co chceta, czyli wychowanie wg standardów PO/LGBT/innych postępowców...
Realista
2 miesiące temu
Witamy w chrześcijańskim kraju
Ochotawaw
2 miesiące temu
Zajrzyjcie do szkoł integracyjnych zwlaszcza techników informatycznych, tam "wzięcie" mają osoby na wózkach.
Ewa
2 miesiące temu
Miałam podobną sytuację:4 dzieci od 11 lat do 14 lat( najstarszy) za zwrócenie im uwagi że palą papierosy pod balkonem mojej mamy 84 lata, przez dwa tygodnie znęcali sie nad nią w okrutny sposób.Obrzucali balkon jajkami i pomidorami,gdy szła do sklepu po zakupy,kopali ją ,wyzywali od starych debili,wariatów itp.Ponieważ mieszkam daleko starałam się skontaktować z policją. Okazało się, że nie ma żadnej reakcji.Dzielnicowy zadzwonił do mnie,żebyśmy oddali matkę do domu opieki albo ją zabrali bo jest już stara i stwarza problemy!!Zapłaciłam i wynajęłam dedektywa,zajął się profesjonalnie sprawą,nagrał wszystko, przez 5 dni nagrywali każdy ruch gówniarzy.Chłopcy tak się rozzuchwalili że próbowali jej podstawić nogę jak schodziła ze schodów,żeby upadła i się zabiła.Doszło do tego że zabawą byłaby śmierć mamy.W tym momencie detektyw zajechał ba policję,przedstawił dowody a ja dodatkowo zadzwoniłem do Głównej komendy że skartą na brak pomocy z ich strony.Do 1 godziny w domu był dzielnicowy, komendant, Pani od nieletnich i psycholog. Sprawa trafiła do sądu.Młodzi do ośrodka,starzy za brak opieki kary i wszystko wróciło do normy. Najważniejsze to miesiąc się zastraszyć nikomu.!Ani rodzicom ani policji czy innym świrom.
lili
2 miesiące temu
Dlatego głupcy bez empatii nie powinni się rozmnażać nic z tego dobrego nie będzie....
Polak
2 miesiące temu
Prawda jest taka że Polska to kraj chacharów dzieci od dzieciństwa są uczone najgorszego wyzywają , przeklinają , plują , nie pomocni , rodzice wielu dzieci słuchają skarg dzieci nie wyjaśniając spraw nie pytając drugiej osoby robią awantury ponieważ ich dzieci to świętoszki , kolejna połowa dzieciorobów nigdzie nie pracuje żyją i piją w domach za 500+ a dzieci niech robią co chcą byle w domu spokój , takie zachowania widać w śród dorosłych w sklepach na zakupach wózek na środku sklepu , popychanie , wjeżdżają wózkiem do tyłka w kolejce brak słów przepraszam .Kolejne zachowanie wyjeżdżają za granicę do pracy na ulicach palą / piją z daleka słychać i widać zachowanie rodaka .Kierowcy na codzień widzimy tych wychowanych inteligentnych szoferów Królów szos brak kultury przepuszczania pieszych , wpuszczania samochodów to są drobne gesty ale Polak nie rozumie .Piszę tylko to co na codzień widzę a można więcej wypisywać kto chce niech oświeci innych swoimi doświadczeniami.
Robert
2 miesiące temu
katolickie wychowanie w domu, pewnie bili lewaka lub antychrysta lub kibica innej drużyny lub tęczowego in vitro . To jest właśnie szacunek do drugiego człowieka w kraju gdzie jest bozia na pierwszym miejscu
Icek z PiS
2 miesiące temu
My rasa panów, lepszy sort ,my z PiS ,robimy tak z polaczkami każdego dnia 🤣🤣🤣. Polujemy wam w twarz A Polacy się cieszą że deszcz pada
matka
2 miesiące temu
Kiedyś mieszkałam w nowym, czystym bloku. Pewnego dnia zobaczyłam ściany, okna i pozostawione na korytarzu rzeczy umazane kałem. Szarpnęło mną zdrowo. Chodziłam i wypytywałam na osiedlu, aż natrafiłam na trzech "żartownisiów". Poszłam do wszystkich rodziców, powiedziałam, że mają te dzieciaki zaopatrzyć w wiadro, wodę i środki czyszczące, a ja dopilnuję, aby wszystko umyli do czysta. Tak zrobiłam, jakoś wtedy nie było im do śmiechu. Mam nadzieję, że dzięki temu wyrośli na ludzi.
bEipCexT
bgt
2 miesiące temu
Dla beki to teraz powinni dostać miesiąc prac społecznych w ośrodku dla intelektualnie niepełnosprawnych
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić