Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Ksiądz zachęcał do bicia dzieci. W przeszłości był za to karany

208
Podziel się:

Na jaw wychodzą szokujące informacje na temat księdza, który niedawno namawiał do tego, by bić dzieci kablem. Okazuje się, że w przeszłości sam znęcał się nad swoimi podopiecznymi.

Ksiądz zachęcał do bicia dzieci. W przeszłości był za to karany
Szokujące informacje nt. księdza z Jeruzala (Pixabay)

Szokujące, co publikował w internecie ksiądz Dariusz Drzewiecki. Duchowny jeszcze kilka dni temu zamieścił na Facebooku wpis o następującej treści:

Drodzy rodzice młodzieży biorącej udział w strajku kobiet i demolujących mnie publicznie… Chcę Wam przypomnieć, ze tym kablem możecie przywrócić Waszemu dziecku ustawienia fabryczne.

Wspominany duchowny odniósł się do tych słów za pośrednictwem strony internetowej diecezji. Ksiądz Drzewiecki przeprosił za swoje zachowanie i zapewnił, że nie miał w zamyśle nawoływania do popełnienia przestępstwa.

Publikacja okazała się jednak wielce niestosowna i nieprzemyślana, a jej skutki niewspółmierne do zamiarów - zaznaczył.

Szokujące informacje o księdzu. "Bił dzieci po głowach"

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że ksiądz Drzewiecki jako katecheta znęcał się nad dziećmi.

Ksiądz Dariusz D. jako katecheta bił dzieci po głowach, szarpał za uszy, ciągnął za włosy. Zdarzało mu się złapać ucznia za głowę i przycisnąć ją do ławki. Bił dłonią w pośladki tłumacząc to tym, że "ma prawo karcić dzieci w zastępstwie rodziców - ujawniono.

Rodzice napisali skargę. Byli też u przełożonych księdza, ale niewiele to dawało. W końcu zdecydowali się zgłosić sprawę do prokuratury.

22 marca 2018 r. Sąd Rejonowy w Zgierzu skazał księdza Dariusza D. za naruszenie nietykalności cielesnej uczniów. Ksiądz dostał roczny zakaz pracy z dziećmi i karę grzywny. Kuria przeniosła go do innej parafii - informuje serwis eglos.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(208)
Eluska
10 miesięcy temu
Niestety przedstawiciele KK w Polsce stracili chyba rozum, codziennie dowiadujemy się o ich skandalicznych,niedopuszczalnych czynach, słowach. Zachowują się jak niewierzący, bo nikt kto wierzy w Boga i Jezusa ani tak nie czyni ani nie mówi podłych słów przeciw bliźnim. W tym co robią i mówią nie ma Jezusa ani Wiary!!!😂
SAS
11 miesięcy temu
Koniec tej organizacji coraz bliżej. Ciężko na to pracują jej funkcjonariusze.
ABC
12 miesięcy temu
kutafona kablem potraktować. skostniała i niemająca za wiele wspólnego z realem organizacja.
Rew
rok temu
Za czasów mojej młodości katecheci i nauczyciele bili ile wlazł. Nauczycielka naderwala mi ucho i kazała przyjść z rodzicami. W domu dostalem łomot. Duch Święty nakazuje dziateczki karmić różeczką. Nie ma wychowania bez kar cielesnych
stan
rok temu
Biblijne wymagania stawiane duszpasterzom ,,Nadzorca powinien być bez zarzutu, mieć jedną żonę, zachowywać we wszystkim umiar, mieć trzeźwy umysł*+, być porządny, gościnny+, wykwalifikowany do nauczania+. Nie może się upijać+, nie może być agresywny*, ma być rozsądny*+, nie może być kłótliwy+, nie może kochać pieniędzy+. Powinien należycie przewodzić własnej rodzinie* i mieć podporządkowane, dobrze wychowane* dzieci+ (bo jeśli mężczyzna nie umie przewodzić własnej rodzinie*, to jak będzie się troszczył o zbór Boży?).
mnm
rok temu
Mocno się zastanówcie zanim wyślecie swoje dzieci na religię czy jakiekolwiek zajęcia z udziałem księży czy zakonnic. Zbyt wielu jest tam ludzi ze skrzywiona psychiką, prawdopodobieństwo sprowadzenia traumy na dziecko jest wysokie.
klechy
rok temu
w Polsce osiągnęły stan i poziom z czasów Amona-Ra i Ramzesa Wielkiego... ( tj. 3200 lat temu) taki postęp w Polsce...w ciągu ostatnich 30 lat...
Ela
rok temu
Przypomina mi się sprawa siostrzyczki Bernadetty i świeża sprawa zakonnicy spod Łukowa. Skąd tacy sie biorą. To pytanie pierwsze. Pytanie drugie: jak można wysyłać własne dzieci do oprawców? Po co?
babcia
rok temu
Ja jestem babcia 70+ jeszcze nie szczepiona i nie wiadomo kiedy, dlatego nie przesadzam z chodzeniem do kościoła bo chcę przeżyć, ale gdybym tego typa wypatrzyła w którejś parafii, to bym wzięła kabel i natłukła po łbie w zakrystii albo nawet przy wiernych, tuż po odejściu od ołtarza. To mu się po prostu należy
loska
rok temu
Sam bym mu przywrócił ustawienia fabryczne kablem. XXI wiek a panoszą się jak w średniowieczu...
awajz
rok temu
"roczny zakaz pracy z dziećmi" ale karę dostał ten bandzior i jeszcze go przenieśli w inne miejsce by nie był znany. tak się sukienkowi szanują.
Maniek
rok temu
Do komentujących na tym forum: zastanówcie się co piszecie, bo jeszcze obrazicie czyjeś uczucia religijne, a na to jest paragraf! Chory kraj, nawoływanie do przemocy uchodzi płazem, a tęczowa flaga na pomniku jest uznawana za przestępstwo.
Astat
rok temu
Cóż, jak to bywa u księży. Katolickie miłosierdzie połączone z empatią.
absmak
rok temu
A może by zacząć od przywracania ustawień kablem księdzu, nauczyciel nie może uczyć gdy jest karany ale ksiądz może nauczać mimo kar
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić