o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Niepokój Angeli Merkel. Chodzi o szczepionkę na COVID-19

157
Podziel się

Przywódcy państw G20 na weekendowym spotkaniu obiecali nie szczędzić środków, by testy i szczepionki na koronawirusa były dostępne dla "wszystkich ludzi" w przystępnych cenach. Angela Merkel wyraziła jednak swoje obawy, wspominając najbiedniejsze kraje na świecie.

Niepokój Angeli Merkel. Chodzi o szczepionkę na COVID-19
(ONS)
bDSxyXDV

Pandemia koronawirusa i perspektywy nierównomiernego ożywienia gospodarczego były głównym tematem trwającego dwa dni szczytu G20, którego gospodarzem była Arabia Saudyjska. Spotkanie odbywało się w formie wideokonferencji.

Najbogatsze kraje świata złożyły też oficjalną deklarację, że będą działać na rzecz "ochrony życia, zapewnienia wsparcia, ze szczególnym uwzględnieniem osób najsłabszych, a także skierowania naszych gospodarek z powrotem na ścieżkę przywracania wzrostu oraz ochrony i tworzenia miejsc pracy dla wszystkich".

bDSxyXDX

Angela Merkel mówiła, że ​​jest zaniepokojona tym, że nie zawarto jeszcze żadnych konkretnych umów dotyczących szczepień w biedniejszych krajach na świecie.

Porozmawiamy teraz z GAVI [Globalnym Sojuszem na rzecz Szczepionek i Szczepień] o tym, kiedy te negocjacje się rozpoczną, ponieważ trochę się martwię, że nic w tej sprawie nie zostało jeszcze zrobione - mówiła Angela Merkel, cytowana przez BBC.

Komentarze kanclerz Niemiec pojawiły się, gdy Stany Zjednoczone ogłosiły, że Amerykanie mogą zostać zaszczepieni już 11 grudnia.

bDSxyXEd

Państwa G20 zobowiązały się do "zaspokojenia natychmiastowych potrzeb finansowych" w celu wsparcia produkcji i sprawiedliwej dystrybucji szczepionek na koronawirusa, a także innych leków i testów. Najbogatsze kraje obiecały także wspierać biedne kraje, których gospodarki poważnie ucierpiały podczas kryzysu.

Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić sprawiedliwy dostęp szczepionek dla wszystkich ludzi w przystępnej cenie - przekazała grupa G20 w komunikacie końcowym.

Na konferencji prasowej minister finansów Arabii Saudyjskiej Mohammed al-Jadaan podkreślił, że wśród krajów G20 panuje zgoda co do tego, że "jeśli zostawimy jakiś kraj w tyle, wszyscy pozostaniemy w tyle".

bDSxyXEe

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że ​​"potrzebne są większe fundusze". Potrzeba aż 4,5 miliarda dolarów, by wypełnić lukę w tzw. akceleratorze ACT, mechanizmie kierowanym przez WHO, który ma na celu zapewnienie dostępu do testów, terapii i szczepionek dla wszystkich. Ursula von der Leyen wezwała przywódców G20 do wypełnienia tej luki do końca tego roku.

Tymczasem na całym świecie na COVID-19 zachorowało już prawie 60 milionów ludzi, zmarło prawie 1,4 miliona.

Zobacz także: Angela Merkel znów się trzęsie. Rzecznik wydał oświadczenie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSxyXEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(157)
Invader7
5 miesięcy temu
Szczególną pomoc potrzebuje Afryka. 100 lat temu żyło tam 100 mln głodnych ludzi, a dzięki pomocy świata żyje tam obecnie ponad 1 mld głodnych ludzi. Wkrótce będzie tam żyć 10 mld głodnych ludzi, dzięki dalszej pomocy świata.
Alicja
5 miesięcy temu
podniecacie się szczepionką ale 3/4 Polaków nie zaszczepi się nie wiadomo czym, jakąś substancją nie wiadomo z czego, nie przebadaną dokładnie, będą musieli mnie zabić ale się nie zaszczepię !
StarszyMarek
5 miesięcy temu
Nawet za darmo nie wezmę tej szczepionki, dziękuję.
bDSxyXEz
Przebudzenie
5 miesięcy temu
Kilka dni temu w Sztokholmie powstał World Freedom Alliance - Światowy Sojusz Wolności, są tam wybitni naukowcy, profesorowie immunologii, biologi, lekarze, prawnicy i działacze na rzecz wolności, będą pozywać do sądów wszystkich działających na szkodę ludzkości...polityków,pseudo-lekarzy i pseudo-dziennikarzy za ich kłamstwa, manipulacje, plan-demię strachu i stresu,niszczenie światowej gospodarki co doprowadza do wielu zgonów niewinnych ludzi na całym świecie, czyli za zbrodnie przeciwko ludzkości !!!
Ale "dobra"
5 miesięcy temu
szukają jeleni do eksperymentów ??????
Najnowsze komentarze (157)
ig87g
5 miesięcy temu
biorąc pod uwagę, jak dożywianie i inne środki "pomogły"/przyczyniły się do nawet zwiększenia eksplozji demograficznej. czyli z automatu też, bezrobociu i destabilizacji politycznej, całych regionów. może lepiej nie pomagajmy.
Neon
5 miesięcy temu
Niemcy to już od wieków się martwią nad losem innych taka chyba ich idea fix
liszt4ever
5 miesięcy temu
Ogromna liczba osób potrzebuje pomocy, jeśli nie medycznej, to finansowej albo żywieniowej. Mam tylko nadzieję, że koniec pandemii nadejdzie wkrótce... na www zaszczepsiewiedza pl są fajne informacje o szczepionkach, nie tylko tej na covid. Medyczne, fachowe podejście więc polecam ;)
Sprawdzam
5 miesięcy temu
Polska powinna sama sprawdzić tą szczpionkę przed użyciem, bo niemcy lubią oszukiwać w testach (emisja spalania w samochodach).
jopigohgu
5 miesięcy temu
Zamiast jedzenia szczepionki! Tragedia. Bo na jedzeniu firmy farmaceutyczne nie zarabiają!
Hela
5 miesięcy temu
Niemcy powinni dostać szczepionkę na końcu , albo wcale za te wszystkie nieszczęścia, które ludzie musieli przejść podczas wojen przez nich prowadzonych!
Pół-Niemka
5 miesięcy temu
Nie zachwycajcie się tak Niemcami, bo będziecie żałować. Ja jestem pół Niemka, a wybrałam Polska. Jeszcze będziemy Bogu dziękować za nasz rzekomo nieudolny rząd!
tsa
5 miesięcy temu
?!?!?!?!?!?!?
bDSxyXEr
podatnik
5 miesięcy temu
Niemcy wpierw wydoją inne kraje wzbogacając się ich kosztem ponad miarę, a potem martwią się ich losem. Strasznie ostatnio wrażliwi się zrobili.
asd
5 miesięcy temu
Hahahah i to coś ma być płatne? BUAHAAHAHAHAHAHH
vinca
5 miesięcy temu
A może by tak wyjść z Unii - wtedy na pewno spadną nasze szanse na "pomoc" szczepionkową.
PiesCie
5 miesięcy temu
Ooooo mój Boze, jaka miłosierna i serdeczna muter Az serce krwawi.
Eva
5 miesięcy temu
Choroba radiacyjna, czy grypa?! Choroba radiacyjna ma te same objawy, co grypa: ogólne osłabienie, temperatura, zmniejszenie ilości limfocytów we krwi, obniżenie odporności ustroju, drgawki, utrata przytomności, objawy ze strony przewodu pokarmowego z charakterystycznymi krwawymi biegunkami, skaza krwotoczna oraz zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej z obrzękami.
cudowny
5 miesięcy temu
precz z masońską machiną szczepieniową ktora moze spowodowac bezpłodność w drugim pokoleniu,jeżeli wymusicie na nas szczepienia albo ograniczycie prawa osob niezaszczepionych to dojdzie do masowych samosądów i bedziecie uciekać za granicę żeby Słowianie was tak szybko nie dorwali wszystkich.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić