o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Niepokojące doniesienia z Czarnobyla. Reaktor znów wybuchnie?

90
Podziel się

Choć od katastrofy w Czarnobylu minęło już 35 lat, okazuje się, że reaktor wciąż stwarza zagrożenie. Najnowsze pomiary budzą niepokój. Jeśli naukowcy nie zareagują szybko, może dojść do kolejnej katastrofy.

Niepokojące doniesienia z Czarnobyla. Reaktor znów wybuchnie?
(Getty Images)
bEpZMPnp

Reaktor w Czarnobylu znajduje się pod specjalną kopułą zabezpieczającą. Jednak to, co dzieje się pod nią wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Od 35 lat naukowcy regularnie dokonują pomiarów, by mieć sytuację pod kontrolą. Jednak najnowsze raporty budzą niepokój. Portal New Scientist informuje, że nastąpił skok reakcji jądrowych w niedostępnej komorze zniszczonego kompleksu.

Podejrzewa się, że winny może być podreaktor 305/2. Jedna z jego komór jest najprawdopodobniej pełna materiału radioaktywnego. Niestety, naukowcy nie mają pewności co do jego zawartości, od czasu wybuchu nikt jeszcze nie mógł zbliżyć się do tego miejsca bez ryzykowania zdrowia.

bEpZMPnr

Emisja neutronów z podreaktora 305/2 wzrosła od 2016 roku o 40 proc. Emitują je pluton lub uran. Dojść może do innych niekontrolowanych reakcji, które w skutkach mogą być tragiczne. By spowolnić procesy, potrzebne są ogromne ilości wody. Niestety, betonowa struktura nad reaktorem wysusza to miejsce.

Zobacz także: Mieszka w skażonej strefie Czarnobyla. Niezwykła historia 85-latka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpZMPnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(90)
Borys
2 miesiące temu
A nasi mądrale chcą wybudować w Polsce a konkretnie na Pomorzu elektrownię atomową. Niech sobie pod Warszawą wybudują. Trzaskowski na pewno elektrownią się dobrze zaopiekuje.
Małao
2 miesiące temu
Powinni tam zrzucić małą bombkę atomową i po kłopocie. Ja wiem że nie można bo uważa się to za jakiś zabytek czy coś.
SPRAWIEDLIWY
2 miesiące temu
Członkowie bandy czworga za garść srebrników, sprzedali nasz kraj, naszą suwerenność i wolność… unijne urzędasy nie tylko dobiją nas podatkami, ale przede wszystkim zniszczą klasę średnią, a wtedy nie będzie kasy w budżecie i nie będzie kasy na raty kredytu zaciągniętego przez UE…. a wtedy UE powie: kochani obywatele państw członkowskich, jak nie macie kasy, to spłaćcie kredyt w bogactwach naturalnych…. Nie będzie już Polski, nie będzie innych krajów… będzie tylko jedno mocarne państwo UE, inna nazwa IV Rzeszy… a my drodzy rodacy będziemy pracować jak niewolnicy za miskę ryżu i zupę z pokrzyw… Będą zabierać biednym rodzicom ich dzieci …. na czarne msze, na organy lub dla pedofili…. Ustawa ta była podjęta w sposób niezgodny z art. 90 Konstytucji (powinno być 3/4 głosów). PREZYDENT powinien wreszcie pokazać jaja prawdziwego faceta oraz odwagę i patriotyzm prawdziwego Polaka i nie podpisać tej zbrodniczej dla Polski i Polaków ustawy. Po co nam uczestnictwo w tej IV Rzeszy??? Polska może sama zaciągnąć kredyt, sama go spłacić, a przy tym zachować swoje bogactwa naturalne i suwerenność… Wystarczy nałożyć podatki na koncerny i korporacje, które nie płacą w Polsce podatków, a przede wszystkim wykorzystać technologię gazowania węgla….. Polska stanie się wtedy drugą Arabią Saudyjską, bogatym krajem z ekologicznym rolnictwem, z polskimi sklepami ze zdrową żywnością, z POLSKĄ opieką medyczną, itd. …. Polacy, nadal macie gdzieś przyszłość waszych dzieci i wnuków ??? Nadal chcecie hipnotyzować się przez sprzedajne TVP, które za 1 krótką reklamę, nawołującą do szczepień zgarnia 1 milion złotych ??? Nadal zamierzacie szczepić się tymi truciznami w obawie przed co świrusem, którego można wyleczyć w 3 dni Amantadyną i Iwermektyną ???? Pytacie, co macie robić ??? Przestać wykonywać bezprawne, niekonstytucyjne, ustne rozkazy wyznawców Bożka Pieniążka, ściągnąć namordniki, zacząć normalnie pracować, zarabiać pieniądze, przytulać bliskich, posłać dzieci do szkół i przedszkoli, otworzyć zakłady opieki zdrowotnej, otworzyć restauracje, hotele, kluby fitness itd. Lekarze powinni przestać trzymać się zbrodniczych procedur przełożonych i zacząć leczyć pacjentów lekami na grypę, a nie rozrywać i palić im płuca respiratorami …
bEpZMPnT
Xx x
2 miesiące temu
Niech wybuchnie niech sie stanie milego spozywania trucizny
???!!!???
2 miesiące temu
????????????????????????????????????????????
cccp
2 miesiące temu
czyli że nowy biznes szykuja komuniści, będzie przymusowa szczepionka na czarnobyl dla wszystkich, i paszport na jednorazową wizyte dla zaszczepionych
Ernest
2 miesiące temu
Wysłać tam mistrza demontażu wszystkiego, brylanta Kaczyńskiego.
Specjalista d...
2 miesiące temu
Zrzucić tam atomówkę i będzie git.
ah...
2 miesiące temu
najlepiej niech USA zrzucą tam małą bombkę atomową, wtedy wszystko pójdzie z dymem.
KILO
2 miesiące temu
Nie bardzo rozumiem! Czy nie można poprosić wszystkie państwa świata aby każdy przekazał 10.000 ton betonu. Zalać wszystko w cholerę na wysokość 50 metrów i szerokość 1 kilometra i po sprawie ???
mały
2 miesiące temu
Artykuł nic nie wnosi poza sianiem strachu. O wzroście reaktywności wypalonych kapsuł paliwowych reaktorów było wiadomo od dawna. Jakiś rok po wygaszeniu pożaru reaktora stwierdzono wzrost reaktywności i zwiększenie emisji neutronów 1% rok. Brano pod uwagę powielanie neutronów jak i zwiększenie reaktywności. Niestety fizyk jądrowy Legasow popełnił samobójstwo kilka lat po wybuchu reaktora dokładnie o tej samej godzinie zabierając ze sobą wiedze i zebrane dane. Pozostało nam czekać i badać gdyż stopionego korium nie da się moderować, można to robić zewnątrz niemniej powinni korium zalać wodą.
Ciemnowidz
2 miesiące temu
Jak ukraincy chcą od europy wyciągnąc pieniądze to straszą reaktorem
mimik
2 miesiące temu
To jest właśnie wyższość gospodarki socjalistycznej - inżynierom z Czarnobyla wystarczyło kilka milisekund, by wykonać cały plan pięcioletni w zakresie produkcji energii atomowej.
bEpZMPnL
lesiost
2 miesiące temu
przenieść do Moskwy lub Brukseli i PO kłopocie...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić