Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Niepokojące informacje o stanie zdrowia Ziobry. Współpracownik zdradza

1092

Zbigniew Ziobro walczy z chorobą nowotworową. Lider Suwerennej Polski nieco rzadziej pokazuje się publicznie, jednak został wezwany przed komisję śledczą ds. Pegasusa. Najnowsze informacje na temat stanu zdrowia byłego ministra sprawiedliwości przekazał jego kolega partyjny.

Niepokojące informacje o stanie zdrowia Ziobry. Współpracownik zdradza
Niepokojące informacje o stanie zdrowia Ziobry. Współpracownik zdradza (East News, Piotr Molecki)

Ziobro pod koniec 2023 roku miał przejść operację po tym, jak wykryto u niego nowotwór przełyku. Przestał pojawiać się w Sejmie, jednak zrezygnował z tej decyzji w momencie, gdy śledczy weszli do jego domu w związku z nieprawidłowościami w Funduszu Sprawiedliwości. Jego współpracownicy w połowie maja informowali, że są przerzuty i Ziobro ma być poddany kolejnym zabiegom.

Tymczasem Zbigniew Ziobro został wezwany na komisję śledczą ds. Pegasusa. Tomasz Trela z Lewicy w ostatnich dniach przekonywał, że Ziobro może stawić się na komisję, ponieważ "udziela wywiadów w telewizjach". Narzędzie Pegasus miało zostać zakupione ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którym dysponowało ministerstwo sprawiedliwością pod wodzą Zbigniewa Ziobry.

Do tej pory przesłuchano m.in. Jarosława Kaczyńskiego, czy Michała Wosia. I to właśnie poseł z Suwerennej Polski przekazał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia lidera partii. Zrobił to na antenie TVP Info.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czarne kłęby dymu przy lotnisku. Nagranie świadka pożaru pod Brukselą

W jakim stanie jest Zbigniew Ziobro?

Woś na antenie Telewizji Polskiej stwierdził, że Zbigniew Ziobro w ostatnim czasie przeszedł kolejną operację.

Jest bardzo osłabiony. Zadzwoniłem do niego już po tej operacji, czysto prywatnie zapytałem o stan jego zdrowia. Nie wiem, jaki jest plan leczenia, to już są decyzję pana ministra Ziobry - mówił Woś w odpowiedzi na pytanie, czy były minister sprawiedliwości stawi się na posiedzenie komisji.

Woś dodawał w telewizyjnej rozmowie, że "Zbigniew Ziobro chce przyjść na posiedzenie, aby przekonywać, że cała operacja i komisja była przygotowana przez koalicję rządzącą, by wmówić Polakom, że wszyscy byli szpiegowani".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić