Niesamowite odkrycie na plaży. Przepłynęła prawie 5 tys. km

55

Mieszkanka południowej Walii spacerowała po plaży ze swoimi psami, gdy zupełnie nieoczekiwanie odkryła coś niezwykłego. W wodorostach ukryta była tajemnicza butelka. Jej wnętrze ujawniło, że przepłynęła prawie 5 tys. kilometrów.

Niesamowite odkrycie na plaży. Przepłynęła prawie 5 tys. km
Wiadomość w butelce przewędrowała prawie 5 tys. km (Getty Images, Facebook)

52-letnia Amanda Tidmarsh spacerowała ze swoimi dwoma psami wzdłuż plaży w Ogmore-on-Sea w Walii, gdy natrafiła na przezroczystą butelkę po winie, niemal całą pokrytą pąklami, małżami i wodorostami.

Kiedy ją zobaczyłam, pomyślałam, że jest śliczna – przetrwała całą drogę bez rozbicia. Pomyślałam, że może być w niej ukryty skarb – powiedziała Tidmarsh w rozmowie z BBC.

Tajemnicza butelka przypłynęła z Kanady do Walii

"Była dobrze zamknięta, a w środku znajdował się zwinięty woreczek z zamkiem błyskawicznym i karteczką w środku" — relacjonuje kobieta. Na kartce widniała ręcznie zapisana notatka. Z treści wynika, że jej autorem jest poławiacz krabów śnieżnych z Kanady, który wrzucił butelkę do morza w listopadzie 2020 roku.

To o tyle wyjątkowe znalezisko, że Walia jest oddalona od Kanady o blisko 4800 km. Rybak o nazwisku John Graham zostawił w notatce swój adres e-mail, aby znalazca się z nim skontaktował. Tidmarsh napisała już do autora wiadomości i z niecierpliwością czeka na odpowiedź.

Kobieta była bardzo podekscytowana swoim znaleziskiem, szczególnie że wcześniej miała żartować z rodziną, iż "zawsze szukała skarbu" na plaży. W końcu jej się udało. Teraz pani Amanda z dumą eksponuje butelkę na półce w swoim domu w Rhondda Cynon Taf.

Jak się okazuje, załoga na pokładzie tej łodzi musiała wrzucić do wody więcej niż jedną wiadomość, ponieważ kolejna butelka wypłynęła w hrabstwie Kerry w Irlandii Północnej – donosi BBC.

Zobacz także: Sensacja archeologiczna w kościele w Krasnymstawie. Przypadkowe odkrycie z XVIII w.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić