Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Niesamowite odkrycie. To chroni przed koronawirusem?!

35
Podziel się:

Koronawirus. Szczepionka przeciw gruźlicy chroni przed COVID-19? Takie pytania zadają sobie naukowcy i lekarze już od dawna. Teraz głos w sprawie zabrali amerykańscy wirusolodzy. Czy rzeczywiście szczepienia przeciwko gruźlicy mogą sprawić, że do zakażenia SARS-CoV-2 nie dojdzie?

Niesamowite odkrycie. To chroni przed koronawirusem?!
Szczepienia przeciw gruźlicy chronią przed koronawirusem? (Pixabay)

Szczepionka przeciw gruźlicy chroni przed koronawirusem?

Amerykańscy wirusolodzy ze szpitala akademickiego Cedars-Sinai w Los Angeles przebadali 6 tys. pracowników szpitala. Pobrano im krew i przeprowadzono wywiad, dotyczący historii przebytych chorób i szczepień. Wyniki badań opublikowano w "The Journal of Clinical Investigation".

Jak wynika z badań, szczepionka BCG przeciw gruźlicy chroni skutecznie przed koronawirusem. Osoby, które były szczepione, miały niższy poziom przeciwciał SARS-CoV-2 i nie chorowały do tej pory na COVID-19, chociaż miały kontakt z zakażonymi.

U zaszczepionych przeciwko gruźlicy występuje niskie ryzyko zachorowania na COVID-19

U osób zaszczepionych tą szczepionką przeciwko gruźlicy występuje relatywnie niskie ryzyko zachorowania na COVID-19 - twierdzą autorzy badania.

WHO na razie nie zaleca szczepień BCG przeciw gruźlicy jako ochrony przed COVID-19. Niemniej, w kilku krajach jednocześnie trwają badania, które potwierdzą lub nie wpływ szczepionki BCG na odporność przed koronawirusem.

Zobacz także: Ferie 2021. Obowiązkowe testy w hotelach?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
boby
2 lata temu
Trzeba jakoś zarobić kasę Jak świat światem najlepsze pieniądze zarabia się na ludzkim nieszczęściu .Chorobie i śmierci
😂😂😂😂😂
2 lata temu
Nawet gdyby tak było to nikt tego nie powie bo było by ta za proste i bez zarobku dla firm farmaceutycznych
proszęopomoc,
2 lata temu
. ..chciałabym Bardzo Przeprosić za ten komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie Moim Całym Światem. .,Niecały miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się Zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. ...Zabrakło mi 0,31gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. Na Nic się To zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego .. Bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, ..Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami Płacze czasem..bo już Przestaję Dawać sobie rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, jestem Załamana... Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Dziękuję..,dziekuje z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę wszystkim dobrego Piątkowego Poranka,.. Ola z Torunia SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7. .
Ania
2 lata temu
Bzdura! Dwoje moich znajomych było szczepionych na gruźlicę a i tak bardzo ciężko przeszli COVID.
Lekarz ZX
2 lata temu
Brak tv mediów i szczepionka nie potrzebna...
ProszeoPomoc,
2 lata temu
. ..chciałabym Bardzo Przeprosić za ten komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami ...płaczę bo już przestaję dawać sobie rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, jestem Załamana... Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Dziękuję.., dziekuje z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę dobrego Czwartkowego wieczoru., Ola z Torunia SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7. .
salmonlist
2 lata temu
to zależy która szczepionka nie zeszła. Ta jest dobra.
kkk
2 lata temu
Nie ma żadnego covida są klasyczne koronawirusy ale wy wierzycie w edomickie bajki.
asd
2 lata temu
INFEKUJECIE SIE NIPAH WIRUS NIE SARS = TO JEST WIRUS NIPACH W 2014 OBEJMOWAL ON JUZ 50% PLANETY !!!
wers
2 lata temu
To by znaczyło że ludzie w Polsce nie chorują na Covid-19
????
2 lata temu
A co przeciwko grypie. Dostałam recepty dla siebie i męża i dzisiaj dowiaduję się w aptece, że nie bedzie w ogóle szczepionek. O co chodzi? Mam dodatkowe choroby i nie można sie zabezpieczyć
aaa
2 lata temu
Wiele komentarzy, że dlaczego choruje tyle osób? ale ile? bo ja nie wierze w te doniesienia w telewizji. Znam wiele osób co była chora i mówili że zwykłe przeziębienie i tyle... A te doniesienia o zgonach? u kolegi w rodzinie umarła ciocia na zapalenie płuc to sie szpital zapytał czy może wpisac covid w przyczyne śmierci wzamian za 4 tys. zł... u koleżanki podobna sytuacja ale juz nie oferowali pieniędzy.. Dwa inne szpitale ale cel ten sam - kasa od NFZ. Ciekawe ile osób się zgodziło, ciekawe o ile statystyki są zawyżone przez takich ludzi...
koalicja
2 lata temu
Rząd Polski nie może pozwolić sobie na krok w tym kierunku bo jest w całej tej europejskiej spekulacji dot wirusa
gęść
2 lata temu
Skoro miały po szczepieniu NIŻSZY poziom przeciwciał, to chyba źle, czyż nie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić