aktualizacja 

Niespodziewane słowa o Polsce. Łukaszenka skomentował nasze wybory

Polityczne zmiany, które są konsekwencją wyborów parlamentarnych w naszym kraju sprawiają, że oczy sąsiednich krajów są uważnie zwrócone w stronę Polski. Do przejęcia rządów przez zjednoczoną opozycję odniósł się już oficjalnie Aleksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi. To, co powiedział zaskakuje.

Niespodziewane słowa o Polsce. Łukaszenka skomentował nasze wybory
Aleksandr Łukaszenka podsumował wybory w Polsce (president.gov.by)

Zmiany na polskiej scenie politycznej, prezydent Białorusi skomentował w trakcie konferencji prasowej. Aleksandr Łukaszenka powiedział wprost, że teraz "Polska nie będzie już taka sama".

Media, reklama, zakupy- Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

- Polacy spisali się naprawdę dobrze. Nie spodziewałem się takiego wyniku. Po prostu odmówili udziału w tej grze z PiS. Kibicuję Polakom. Dobra robota! - powiedział Aleksandr Łukaszenka podczas konferencji prasowej cytowany przez rządową agencję prasową BelTA.

Prezydent Białorusi nie krył także, że zmiany, do jakich ma dojść w Polsce w wyniku utraty władzy przez Prawo i Sprawiedliwość niezwykle go cieszą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fatalna wiadomość dla Ukrainy? Padła data. Wtedy mogą wkroczyć

Polacy im pokazali: jeśli nie będziecie nas słuchać, zagłosujemy za waszym odejściem - skomentował Łukaszenka. Dodał też, że "sąsiedzi są dani od Boga", dlatego trzeba żyć z nimi w zgodzie.

Ale pochwał i umizgów w stronę naszego kraju ze strony białoruskiego dyktatora ściśle współpracującego z kremlowskim reżimem było więcej.

"Polska nie będzie już taka sama" - podkreślił prezydent Białorusi i dodał, że "oni" czyli opozycja "nie są może naszymi ludźmi. Jeszcze nie chcą z nami rozmawiać, ale to już inni ludzie".

Polacy spisali się naprawdę dobrze. Nie spodziewałem się takiego wyniku. Po prostu odmówili udziału w tej grze z PiS. Kibicuję Polakom. Dobra robota - Łukaszenka nie krył zadowolenia z takiego obrotu sprawy.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić