o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Niespokojny weekend w Beskidach. Turystka nie mogła otworzyć oczu

5
Podziel się

Turyści nie oszczędzają goprowców w Beskidach. W miniony weekend znowu doszło tam do wielu wypadków, które wymagały ich pilnej interwencji.

Niespokojny weekend w Beskidach. Turystka nie mogła otworzyć oczu
Ratownicy GOPR mieli dużo pracy (Facebook)
bEszEPfp

Wypadki są niestety nieodłącznym elementem wypraw górskich. Przekonali się o tym w miniony weekend turyści w Beskidach. Zanotowano tam aż 21 incydentów, z czego aż 10 w sobotę. W niektórych miejscach musiał interweniować nawet helikopter LPR.

Do dwóch najpoważniejszych wydarzeń doszło w rejonie Hali Miziowej. W sobotę 12 czerwca turystka straciła tam przytomność przy schronisku. U 35-latki po odzyskaniu świadomości wystąpiły takie objawy, jak m.in. bóle i zawroty głowy, czy brak możliwości otwarcia oczu. Wskazywało to na wystąpienie u niej udaru. Po udzieleniu pomocy przekazano ją ratownikom LPR.

bEszEPfr

Kolejne niebezpieczny incydent wydarzył się w tym samym miejscu 13 czerwca. U 63-latka wystąpiły problemy kardiologiczne, które wymagały interwencji medyków. Niestety po pewnym czasie u mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Konieczne było przeprowadzenie czynności ratunkowych przy użyciu defibrylatora. Na szczęście udało się przywrócić mu funkcje życiowe. Poszkodowany trafił następnie do Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Bielsko-Białej.

Goprowcy nie zawiedli również swoich obserwujących na Facebooku. Po udanych akcjach zamieścili tam post, w którym opisali przeprowadzone interwencje. Nie zabrakło również obszernej galerii zdjęć, na których widać było lądowanie helikoptera w górach.

bEszEPfx
Zobacz także: Inflacja galopuje, minister uspokaja. To koniec drastycznych podwyżek?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEszEPfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Jożin z bażin...
2 miesiące temu
Do Pana redaktora, Bielsku-Białej
Sam płać
2 miesiące temu
Tzw.turyści powinni płacić obowiązkowe składki ubezpieczeniowe zanim wybiorą się realizować swoje górskie pasje! No bo niby dlaczego całe społeczeństwo ma się składać na ich hobby, czyli płacić za niby bezpłatną akcję pomocy, gdy zdarzy się konieczność wezwania ratowników?
pawel
2 miesiące temu
a łomem się nie dało otworzyć
bEszEPfT
jaaaaaa
2 miesiące temu
35 latka i juz udar co to sie dzieje szczepionki czy co
Bhgyr
2 miesiące temu
Brawo GOPRowcy. Szkoda tylko , że dla naszego rządu czy oni czy Policja czy Straż Pożarna czy pielęgniarki to szkoda przeznaczyć pieniądze na lepszy sprzęt i większe pensje ale za to Ojcu się nalezy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić