Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

"Nieuchronna inwazja". Przecieki się potwierdziły. USA podjęły decyzję

150
Podziel się:

W niedzielę 23 stycznia Departament Stanu wydał nakaz rodzinom dyplomatów amerykańskich opuszczenia ambasady USA w Kijowie ze skutkiem natychmiastowym. Decyzję podjęto w związku z "obawą nieuchronnej inwazji militarnej na Ukrainę".

"Nieuchronna inwazja". Przecieki się potwierdziły. USA podjęły decyzję
Joe Biden. (Getty Images, Eric Lee)

Władze amerykańskie podkreśliły rosnące w Waszyngtonie obawy przed nieuchronną inwazją militarną Rosji na Ukrainę. Wzdłuż jej granic gromadzi się tysiące rosyjskich żołnierze.

Istnieją doniesienia, że Rosja planuje znaczące działania militarne przeciwko Ukrainie. (…) Warunki bezpieczeństwa, szczególnie wzdłuż granic Ukrainy na okupowanym przez Rosję Krymie i na kontrolowanej przez Rosję wschodniej Ukrainie, są nieprzewidywalne i mogą się wkrótce pogorszyć - czytamy w oświadczeniu Departamentu Stanu.

Resort rządu Stanów Zjednoczonych odpowiedzialny za dyplomację zapowiedział redukcję personelu w ambasadzie, poczynając od pracowników na niższych szczeblach i członków ich rodzin.

Obywatele USA przebywający na Ukrainie powinni rozważyć wyjazd już teraz, korzystając z komercyjnych lub innych dostępnych prywatnie opcji transportowych - nakazał Departament Stanu.

Już w piątek CNN informowało, że ambasada skierowała do Departamentu Stanu prośbą w tej sprawie. Amerykańska telewizja przypomniała, że Ministerstwo Obrony Ukrainy szacuje, że w regionie pojawiło się ponad 127 tys. rosyjskich żołnierzy.

"Amerykańscy urzędnicy wciąż nie wiedzą, jakie są plany prezydenta Rosji Władimira Putina i czy w ogóle zdecydował się on na inwazję. Ale niektórzy zaznajomieni z informacjami wywiadu mówią, że są dowody na to, że Rosja planuje podjąć próbę zajęcia Kijowa i obalenia rządu" - zaznacza CBS.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki w minionym tygodniu zaznaczyła, że władze rosyjskie są w stanie rozpocząć inwazję "w każdym momencie".

Zobacz także: Rosja, Chiny i Iran prężą muskuły. Nagranie z manewrów wojskowych na Oceanie Indyjskim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(150)
antos
5 miesięcy temu
NIE LUBIĘ Putina. Jak on może tak robić? Wszyscy zadają sobie tyle trudu, Ściągają liczne siły i środki (złom to złom) a putin NIC. Zachodnie media wieszczyły, że inwazja będzie tuż tuż, jeszcze w styczniu, a tu już 8 luty i ...nic. No, jak on tak może robić. Teraz wieszczą, że najazd w ciągu kilku tygodni. No, ciekawe. Może Putin się zlituje i zrobi to, na co wszyscy czekamy.
gość
5 miesięcy temu
Ogromna szkoda,że Trump nie jest już prezydentem. teraz widać wyraźnie kto komu pomógł wygrać!!!!!!!!
gość
5 miesięcy temu
Ogromna szkoda,że Trump nie jest już prezydentem. teraz widać wyraźnie kto komu pomógł wygrać!!!!!!!!
gość
5 miesięcy temu
Wielka strata ten żałosny niby prezydent! od kanalizacji!bidet
niech ich szl...
5 miesięcy temu
Gady, zachłanne, nienasycone, oraz ich potomstwo, doprowadzili do tego, że życie w ich demonicznym systemie "stało się trudne do zniesienia", więc może Bóg Wszechmogący postanowił w końcu tych "oświeconych" psychopatów rozliczyć i odpowiednio ukarać, za te ich wszystkie zbrodnie? Może dlatego odebrał im rozum? Może wreszcie odejdą, wszystkie te psychopatyczne bestie oraz ich poplecznicy z oblicza tej Ziemi, na właściwe dla nich miejsce, do gehenny w wieczny niebyt? Wraz z nimi ich przekupna i kłamliwa "nauka" (której najlepiej wychodzi rozwój środków depopulacji i broni masowej zagłady), zabójcza "medycyna", podłe systemy polityczne i ekonomiczne, oraz cała fałszywa religia? Zapowiedziano proroczo, że na pewno: „Swoje srebro rzucą na ulice, a ich złoto stanie się czymś wstrętnym. Ani ich srebro, ani złoto nie zdoła ich wyratować w dniu strasznego gniewu Stwórcy” Otrzymaliśmy wspaniałe zapewnienie: „A za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz. I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud. Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone;" To, co oni teraz wyprawiają, z pewnością dzieje się właśnie dlatego, że: „Bliski jest wielki dzień Sędziego Ziemi. Bliski jest i ogromnie się śpieszy”..? A jeśli tak, to wszystko do końca musi się wypełnić i oni już nad tym nie zapanują...?
ioio
5 miesięcy temu
i biden i niemcy, oddały ukrainę rosji
kjlj
5 miesięcy temu
jakby rządził trump to byście lewicowe media - zagryzły go medialnie, ale jak rządzi Biden to nawet nic nie piszecie jaki to kulturalny pan , jak ślicznie... odezwał się do dziennikarza z foxnews na pytanie o inflację :-)
Dzinga
5 miesięcy temu
Przecieki 😂😂😂😂 sam redaktor nie wie i czym pisze 😂😂😂
Stary
5 miesięcy temu
Nie podniecajcie się tak bardzo. Biden oddał Ukrainę Putinowi już rok temu tylko mało kto to zauważył.
gość serwisu
5 miesięcy temu
Jaki kryzys pampers dał pozwolenie na rurę by Niemcy pomogły Putinowi zając Ukrainę. Żydzi z USA chcą pozbawić majątków żydów z Ukrainy, ale to już było .czyż Rotschild nie finansował Hitlera i aliantów. Wojna to interes .
Taktyk
5 miesięcy temu
Co dziwne to to,że żaden polityk nie ma przydziału mobilizacyjnego.
Taktyk
5 miesięcy temu
Każda wojna to wynik działań polityków.I to oni powinni iść na I front walki.
Hameryka
5 miesięcy temu
Terrorystyczna ameryka . Jak najdalej od domu wojowac. Kara was dopadnie. Sprzedaliscie Ukraine. Mieliscie byc gwarandem. Bandytyzm
Dumny Polak
5 miesięcy temu
Do boju Władimir jesteśmy z tobą!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić