o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

"Niewłaściwa decyzja" kierowcy. Karetka utknęła między szlabanami

13
Podziel się

W Chodzieży (woj. wielkopolskie) jadąca na sygnale karetka nie zdążyła zjechać przed zamknięciem się szlabanów i utknęła na torowisku. Niewiele brakowało, a doszłoby do ogromnej tragedii. Sytuację zarejestrował jeden ze świadków zdarzenia.

"Niewłaściwa decyzja" kierowcy. Karetka utknęła między szlabanami
Karetka i pociąg (Facebook)
bErmTGrV

Ta niebezpieczna sytuacja wydarzyła się w niedzielę 16 maja. Świadek zdarzenia opublikował nagranie, na którym widać karetkę pogotowia, która wjechała pod zamykający się szlaban. Niestety, nie zdążyła zjechać z torowiska.

Kierowca karetki podjął ryzykowną decyzję. Nie staranował szlabanu, a postanowił tak wymanewrować pojazd, by ułożył się wzdłuż torów. Chwilę później nadjechał pędzący pociąg.

bErmTGrX
Kierowca karetki ma duże doświadczenie w swej pracy, jednak powziął ryzykowną, niewłaściwą z punktu widzenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym decyzję. Zamiast wyłamać barierkę, zaczął manewrować samochodem i ustawiać go wzdłuż szlabanu - mówi "Głosowi Wielkopolskiemu" Dariusz Szęfel z chodzieskiej komendy policji.

Nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie. W lipcu ubiegłego roku na tym samym przejeździe w Chodzieży doszło do bardzo podobnej sytuacji. Wtedy między szlabanami też utknęła karetka. Szczęśliwie jednak i wtedy nie doszło do tragedii.

bErmTGsd

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Dostał też 6 punktów karnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErmTGsy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
maska
2 miesiące temu
prowadzil bez maski
Ijo ijo
2 miesiące temu
Myślał że jak jedzie karetka na sygnałach to pociag to przepusci
Maciek
2 miesiące temu
Za nim wjedziecie na przejazd pomyślcie że pociąg nie jedzie sam a prowadzony jest przez człowieka, myślicie ż za nastawnikami jazdy siedzą ludzie którzy jak w czasie wojny malują na swoich pojazdach sylwetki rozbitych aut czy ludzi!!!
bErmTGsz
Pisowiec
2 miesiące temu
Pociągi na tory
jury
2 miesiące temu
moja niezrównoważona kuzynka też utknęła między szlabanami - durna miała szczęście bo żelazny pędził drugim torem
benrfen
2 miesiące temu
dodam że sygnalizacja dźwiękowa i swietlna ostrzegała o pociągu, łeby maja za nic nawet życie tych ludzi w pociągu
benrfen
2 miesiące temu
u nas wczoraj stoję na przejeździe, już pół minuty, nagle z pełnym pędem przejazd przejechał młodzieniec w audi..
ARRRr
2 miesiące temu
w Polsce powinny być jeszcze progi blaszane jakie się stosuje nawet w Rosji , chcemy mieć szybkie pociągi więc i powinno się to stosować bo dur*i nie brakuje
Stefan
2 miesiące temu
Dziwne dla mnie jest że żaden z tych kierowców co zostali pomiędzy szlabanami poprostu nie pojechali dalej przecież to zwykły kawałek kija co się łamie jak zapałka. A zachowują się jakby to żelazne było.
Ares
2 miesiące temu
To przecież nie pierwszy raz i nie ten sam kierowca. Może by tak zlikwidować pociągi!
(A)
2 miesiące temu
Już kiedyś była sytuacja, że kierowca karetki się źle ustawił i zgineli ludzie. Jak widać niczego to nie nauczyło następców. Rozumiem, że ryzyko wjezdżania pod zamykające się szlabany podejmowane jest tylko w przypadkach uzasadnionych ratowaniem życia chorego. W takiej sytuacji jak najbardziej uzasadnione jest też i wyłamanie szlabanu. Są na takie okoliczności paragrafy w prawie, które pozwalają też np. zabrać, a nawet zniszczyć cudzą rzecz, jeśli jest to konieczne dla ratowania życia i zdrowia. A więc i w takiej sytuacji kierowca karetki mógłby bezkarnie uszkodzić szlaban.
kleszcz
2 miesiące temu
może zamiast mandatu i pktów (podwójne karanie w jakim kraju my żyjemy) a może szlaban powinien być dzielony żyby zjazd był możliwy bez wyłamywania szlabanu !!!
Do filmowca
2 miesiące temu
Nie jestesmy w Usa tu nie trzeba pokazywac strzałka ktore to jest karetka.
bErmTGsr
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić