Angelika Karpińska| 

Nieznane hobby Kaczyńskiego. Kuzyn ujawnia

501

Jan Maria Tomaszewski to artysta, a także doradca zarządu TVP ds. teatru telewizji. Prywatnie jest bratem ciotecznym Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że prezes PiS jest fanem mrocznej i zagadkowej twórczości kuzyna.

Nieznane hobby Kaczyńskiego. Kuzyn ujawnia
Jan Maria Tomaszewski i Jarosław Kaczyński w 2011 r. (PAP)

Jan Maria Tomaszewski prywatnie jest bratem ciotecznym Jarosława Kaczyńskiego. Ich matki były siostrami, dlatego w dzieciństwie spędzali ze sobą mnóstwo czasu.

Tomaszewski z wykształcenia jest artystą grafikiem. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych, a malowanie obrazów to jego prawdziwa pasja.

Jak opisuje "Super Express", dom Tomaszewskiego przypomina galerię sztuki. Jest tam mnóstwo obrazów, szkiców i rysunków. Jednak twórczość artysty jest mroczna, a jej głównym motywem jest śmierć. Na wielu obrazach znajdują się np. trupie czaszki.

Jarosław Kaczyński wspiera kuzyna

Okazuje się, że Jarosław Kaczyński jest fanem obrazów swojego kuzyna. W rozmowie z "SE" Jan Maria Tomaszewski przyznaje, że prezes PiS czasami go odwiedza.

Lubi moje rysunki, obrazy, podobają mu się - mówi.

Artysta ma nadzieję, że po pandemii będzie mógł zrobić wystawę swoich dzieł i że Kaczyński na nią przyjdzie. Podkreśla, że jest w bardzo dobrej relacji z kuzynem.

Jarek jest dla mnie jak brat, ale kiedy się spotykamy, to staramy się o polityce nie rozmawiać - dodaje.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński straci senatora? Jan Maria Jackowski nie kluczył

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić