o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Sonia Stępień
|

Łamanie obostrzeń na uczelni o. Rydzyka. Student wyjawił, co się dzieje w Toruniu

2051
Podziel się

Przepełnione akademiki, imprezy, wycieczki autokarowe, konferencje – tak funkcjonuje uczelnia założona przez o. Tadeusza Rydzyka w czasie pandemicznych obostrzeń. o2.pl dotarło do studenta WSKSiM, który opowiedział o szczegółach. Piotr* stracił cierpliwość, gdy po kilku dniach w domu studenckim wrócił do domu zarażony koronawirusem.

Łamanie obostrzeń na uczelni o. Rydzyka. Student wyjawił, co się dzieje w Toruniu
Student szkoły Rydzyka mówi o nieprzestrzeganiu zasad sanitarnych na uczelni (PAP, o2.pl)
bEDAQqQB

Według dokumentu - Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 25 lutego 2021 r., zajęcia na uczelniach wyższych mają być prowadzone "z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość". Główny Inspektor Sanitarny z kolei oficjalnie zaleca, by domy studenckie zostały na ten czas opuszczone przez mieszkańców. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założona przez o. Rydzyka rządzi się najwyraźniej innymi prawami niż reszta uczelni w Polsce.

Jeden ze studentów szkoły o. Rydzyka postanowił nagłośnić sprawę. W rozmowie z o2.pl opowiada o nagminnym łamaniu zasad sanitarnych związanych z epidemią na uczelni oraz w podlegających jej tzw. hotelach akademickich. Miarka przebrała się, gdy prawdopodobnie w akademiku chłopak zaraził się koronawirusem.

Po absencji na uczelni związanej z obawą przed zarażeniem się koronawirusem w domu akademickim, powróciłem na kilka dni do Torunia, skąd do domu przywiozłem Covid-19 – żali się Piotr w rozmowie z o2.pl.
bEDAQqQD

Uczelnia o. Rydzyka. Pełny akademik, lekceważenie zasad

Mimo narzuconych przez rząd restrykcji, akademik WSKSiM jest przepełniony studentami – informuje nasz rozmówca. Mało tego - młodzi mają się tłoczyć w trzyosobowych pokojach, choć według wytycznych MNiSW pobyt studentów w domach studenckich musi umożliwiać "maksymalne ograniczenie kontaktu między osobami z nich korzystającymi".

Studenci w akademiku nie przestrzegają obostrzeń, nie noszą maseczek, mimo wywieszonych napisów o tym, by je nosić. Nikt nie nosi kontynuuje student.
bEDAQqQJ

Uczelnia Rydzyka. Dyskoteki i wycieczki, jakby jutra miało nie być

To jednak nie wszystko. W tzw. hotelu akademickim szkoły Rydzyka organizowane były zabawy taneczne. Według doniesień studenta ostatnia z nich miała miejsce w tzw. śledzika, 16 lutego br. Na zdjęciach z wydarzenia widać jak studenci bez maseczek trzymają się za ręce, tańczą i bawią się w parach.

bEDAQqQK

Podobna impreza miała odbyć się z okazji Bożego Narodzenia. Obraz widoczny na fotografiach jest wprost idylliczny – św. Mikołaj rozdaje wszystkim prezenty, a studenci i wykładowcy zgromadzeni w niedużej sali dzielą się opłatkiem, jakby zagrożenie epidemiczne nie istniało. Takiej beztroski można jedynie pozazdrościć. - Wiem, że planują kolejne imprezy, teraz była cisza w tym temacie ze względu na Wielki Post – dodaje student.

W posiadaniu naszej redakcji jest więcej zdjęć z imprez w WSKSiM, natomiast by chronić wizerunki widocznych na nich osób, zdecydowaliśmy się ich nie publikować.

Pielgrzymka na Jasną Górę. Studenci WSKSiM na listach

Według naszych informacji władze Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu podczas lockdownu organizują także wycieczki autokarowe. Jedna z nich odbyła się niedawno, bo 25 marca. Na Jasną Górę pojechały trzy autokary, w każdym po 23-24 osoby. Pielgrzymkę swoją obecnością zaszczycił nawet sam Ojciec Dyrektor - wynika z komunikatu na stronie uczelni.

bEDAQqQL

Zajęcia na uczelni Rydzyka. Zgodnie z obostrzeniami?

Na WSKSiM nauczanie w czasie pandemii prowadzone jest w trybie hybrydowym. Niektóre zajęcia odbywają się stacjonarnie. Jak podaje uczelnia w oficjalnym komunikacie, wszystko przebiega zgodnie z obowiązującymi zasadami epidemiologicznymi. Czy aby na pewno?

Jak sam przekonałem się na własnej skórze - to nieprawda. Studenci siedzą w jednej zamkniętej sali, bez maseczek, bez większych odstępów – komentuje student WSKSiM.
bEDAQqQM

Zapytaliśmy Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy - czy na uczelni i w akademiku przeprowadzane są kontrole? "23 marca 2021 r. pracownicy Inspekcji Sanitarnej przeprowadzili kontrolę w DS Hotel Akademicki przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu celem sprawdzenia, czy doszło do naruszeń przepisów" - dowiadujemy się.

Rzecznik WSSE w Bydgoszczy Łukasz Betański przyznał, że kontrola wykazała, że w domu akademickim WSKSiM przebywali studenci oraz pracownicy szkoły.

Kilka godzin po tym, jak oficjalną drogą zapytaliśmy WSSE w Bydgoszczy o kontrolę i zostaliśmy zapewnieni o jej wynikach z marca, do domu akademickiego przyjechali pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznej, by ponownie przeprowadzić inspekcję - poinformował nas student.

Niedawno nagłaśnialiśmy kontrowersyjną sprawę rekolekcji dla prawników, które odbywały się zdalnie i stacjonarnie w sanktuarium Rodziny Radia Maryja w Toruniu. Uczestnicy wydarzenia mieli zapewnione wyżywienie i noclegi w hotelu przy WSKSiM w Toruniu, choć decyzją rządu od 20 marca br. wszystkie takie obiekty w całej Polsce zostały zamknięte.

Do chwili publikacji, WSKSiM nie odpowiedziała na nadesłane przez o2.pl pytania dotyczące relacji Piotra.

*Personalia studenta znane są redakcji, jednak imię bohatera zostało w tekście zmienione na jego prośbę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAQqRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2051)
BógHonorOj
5 miesięcy temu
Wciska ludziom kit! To pasożyt społeczny! Ponad prawem, jemu wszystko wolno!!!
care
5 miesięcy temu
Gdzie to wymodlone państwo Prawa i Sprawiedliwości???? Lipa.
Niech no tylk...
5 miesięcy temu
Ojciec Dyrektor sie dowie ktory to powiedzial to zarzadzi " swinioeksmisje " jak powiedzialy pewne trzy swinki w Shreku
bEDAQqRf
wertas
5 miesięcy temu
O.T. Rydzyk to jedna z najwybitniejszych postaci w powojennej historii Polski. Ewenementem na skalę światową jest stworzenie przez niego w pełni wolnych mediów, pomimo prześladowań władz komunistycznych i POst-ubeckich oraz niespotykanych dotychczas na tak wielką skalę w Polsce, stałej akcji oszczerstw medialnych. Do dziś O.T. Rydzyk jest statystycznie najczęściej atakowaną osobą w Polsce, pomimo, że zgodnie z wynikami wielu kontroli i prowokacji, ani on, ani stworzona przez niego, dynamicznie się rozwijająca fundacja i szkoła wyższa nigdy nie byli powiązani z jakąkolwiek aferą finansową lub obyczajową. Skala nienawiści wykreowanej przez media lewicowe wobec jego osoby jest „klinicznym” przykładem niszczenia wolności słowa. Wbrew propagandzie lewicowiowychej, jako zakonnik nie posiada też praktycznie żadnego majątku, a radio i TV o międzynarodowym zasięgu powstały i są utrzymywane z datków i darowizn zwykłych obywateli oraz własnej działalności gospodarczej . Coraz więcej osób rozumie, że tylko pełne uniezależnienie mediów od polityków i reklamodawców pozwala poznać prawdę i obiektywnie ocenić rzeczywistość. Pomimo, że ok. 95% programu TV Trwam i Radio Maryja to tematy ściśle religijne i modlitewne, nigdzie indziej nie można poznać tylu niezależnych od aktualnej władzy i „poprawności politycznej” opinii na tematy polityczne, obyczajowe, historyczne, kulturalne itd. Dodatkowo - uniezależnienie od reklamodawców pozwala na rzetelną ocenę szkodliwości wielu reklamowanych produktów – np. wielu popularnych leków. Nie można też pominąć niesamowitych zdolności biznesowych i organizacyjnych O. T.Rydzyka, dzięki którym m.in. bez zagranicznego udziału i zarządzania, duża część mieszkańców Torunia będzie miała tanie ogrzewanie geotermalne. Nie ma się więc co dziwić, że na stworzonej przez jego uczelni wyższej jest więc MBA. Trudno znaleźć w polskiej historii powojennej bardziej zasłużonej osoby dla społeczeństwa polskiego i wolności słowa niż O. Tadeusz Rydzyk. Jak powiedział święty Jan Paweł II: „ Codziennie dziękuję Bogu, że jest takie radio – radio Maryja.”
wert
5 miesięcy temu
"Student" z gazety wyborczej :-)
Rxxx
5 miesięcy temu
Bez "kontaktów" osobistych nie można "wychować" wiernych sekretarzy dla biskupów
Benedikt 16.
5 miesięcy temu
Kasuja moje komentarze nadgorliwcy
ufff
5 miesięcy temu
Halo - koziołki matołki. W TORUNIU NIC SIĘ NIE DZIEJE. NA DWORZE MIŁOŚCIWIE PANUJĄCEGO prof. dr - dyrektora - jego eminencji owszem. Toruniowi, Poznaniowi, Warszawie nic do tego. No - może się troszkę zagalopowałem . PCIMIOWI MOŻE TAK.
Nice
5 miesięcy temu
Przeznaczenia nie można uniknąć. Nie każdy ma żyć ponad 100 lat
Adam.
5 miesięcy temu
Nie nazywajcie tego człowieka Ojcem, jaki to z niego ojciec? czyj to ojciec? bo nie mój ! i was. Prawdziwy i jedyny Ojciec który wszystko stworzył i dał wszystkiemu życie jest w niebiosach, Jahve, poznajcie jego a przekonacie się jakim tak na prawdę jest Ojcem.
Antysemita
5 miesięcy temu
Jak Cię nie zaprosili na imprezę to trzeb było iść na k..., może złapałbyś też syfa.
Mira
5 miesięcy temu
Szaman z Torunia kasuje kogo się da.
PRL
5 miesięcy temu
Ale im się DONOSICIEL trafił! aż mi ich żal...co za wredność a wirusa złapał kto wie gdzie? Po co tam lazł - ile kasy dostał za inwigilację?! Obrzydliwe!!!
bEDAQqQX
OBIEKTYWNY
5 miesięcy temu
Jakakolwiek uczelnia, ale...najgorsza taka szuja jak za PRL-u! Też imprezuje, szaleje, a potem donosi... A kto wie, gdzie i co złapał...Są protesty, supermarkety, nawet na ulicy itp. kto tam przestrzega - bez komentarza.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić