o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Niezwykła scena na Białorusi. Ludzie zaczęli bić milicji brawo

56
Podziel się

Białorusini nie odpuszczają, w całym kraju trwają protesty po wyborach prezydenckich. W kilku białoruskich miastach milicja miała odmówić rozpraszania protestujących. Nagrano niezwykłe w takich okolicznościach gesty przyjaźni.

Niezwykła scena na Białorusi. Ludzie zaczęli bić milicji brawo
(PAP, EPA)
bECXepVN

Po rzekomym zwycięstwie Aleksandra Łukaszenki w całym kraju trwają zamieszki. Według państwowych mediów milicja miała już zdusić protesty w Mińsku, jednak w wielu innych miastach demonstrujący nie dają za wygraną. Z całego kraju spływają informacje o brutalności białoruskich milicjantów, którzy mieli już zatrzymać co najmniej 1,3 tys. osób.

W takich okolicznościach tym bardziej dziwią sceny, które nagrano w Kobryniu. Tamtejsi milicjanci opuścili tarcze i mieli odmówić rozpraszania demonstrujących. Ludzie odpowiedzieli aplauzem i okrzykami takimi jak "Dobra robota" i 'Dobrzy towarzysze".

bECXepVP

Podobne sceny pojednania miały się rozegrać w co najmniej pięciu większych miastach. Niezależne białoruskie media traktują te wieści z pewną ostrożnością, jednak na nagraniach z Kobrynia widać protestujących, którzy klaszczą milicjantom i ściskają ich dłonie. Część demonstrujących rozczuliła się do tego stopnia, że zaczęła nawet przytulać funkcjonariuszy.

Wybory prezydenckie na Białorusi. Walka na sondaże

CKW informuje, że Aleksanderr Łukaszenka prowadzi w lokalach, w których policzono głosy. Według wyników exit poll dla białoruskiej telewizji państwowej uzyskał 79,7 proc. głosów, a Swiatłana Cichanouska 6,8 proc. Szefowie komisji wyborczych publikują jednak wyniki na korzyść jego rywalki. Szacuje się, że Łukaszenka miał przegrać stosunkiem głosów 1 do 5.

bECXepVV
Zobacz także: Zobacz też: Zamieszki na Białorusi. W ruch poszły armatki wodne
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECXepWq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Adam
rok temu
Białorusini samymi protestami pokojowymi nic nie zdziałają, Omonowcy ich pałują a oni nawet palcem nie kiwną jak obok leją kolegę. Tam potrzebne są łańcuchy kastety, kamienie żeby Omonowcy się balia tak to walka z wiatrakami Łukaszenka ich weźmie strachem. I jeszcze sugestia co do strajków tam powinny stanąć wszyskie zakłady a nie udawanie że się strajkuje. Ukrainy niestety tam nie będzie
Jozef
rok temu
Te pochody i różne z tego powodu incydenty zostały z pewnością przygotowane!Domyślać się możemy,ale pisać w mass mediach nie możemy!Zatem nie rozczulajcie się za mocno.Nowa władza myśli zawsze o sobie!Po co ma myśleć o was demonstranci?
PL
rok temu
Alek rozprawi się ze Swietłaną po cichu i nie będzie miał rywali :)
bECXepWr
Wali mnie to
rok temu
Kogo to i po co w Polandii interesuje...
Gorliwi PiS
rok temu
Milicjanci - Dobry materiał szkoleniowy!Ogladac i uczyć sie na dobrych przykładach! Bo jestescie dla Polaków a nie dla Partii. Tacy dla Parti to juz byli ! - myśleliśmy ! ale jak widac czasami w Polsce na ulicach- stare wraca!
Nobla
rok temu
dla protestujących Białorusinów za przytulanie policji i wojska - GENIALNE !!! Brać przykład i bez ironii. Najskuteczniejsza broń manifestantów to obezwładnić służby przytulaniem ! Niezwykłe i wspaniałe ! Przykład w świat powinien iść - koniecznie!
krzysiekk
rok temu
Dziwne rzeczy się dzieją w tej Polsce i na całym świecie. Jakoś kilka dni temu czytałem na blogu Kejti jak dziewczyna w jeden dzień zarobiła około 4000 zł pracując przez internet w domu, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie normalnie człowiek musi cały miesiąc na taką sumę harować (najlepiej wpisać sobie w Google blog kejti i zobaczyć). Dziwne rzeczy się dzieją po tej pandemii i myślę że będzie jeszcze gorzej dla niektórych.
awea
rok temu
Zrozumcie, że ci ludzie się cieszą z wyniku wyborów stąd takie manifestacje, ale zachód jak zwykle wszystko przekręca bo zazdrości poparcia
ELSA
rok temu
CIEKAWE CZY DOCZEKAMY KIEDYŚ TAKIEGO GESTU ZE STRONY NASZEJ POLICJI.................
zik
rok temu
Nasza policja za to zbyt łagodna! żal mi ich było, jak lgbtowcy obrażali ich, popychali i pluli; no ale to nie francja tu jest Polska!
Yoo
rok temu
Tacy ludzie jak Łukaszenka odchodzą tylko w dwa sposoby. Albo zostają zamordowani, albo uda mu się uciec do Rosji.
smutne
rok temu
obecna opozycja robi wszystko by doprowadzić do rozruchów dwoją się i troją (wykorzystując LGBT, Gender, Aborcję, czarne marsze, emancypację itd ) a UE tylko na to liczy by grozić nam palcem. A Opozycja tylko biega na skargę do "cioci UE" bo sami programu nie mają i nie umieją Polaków do siebie przekonać. Pałowanie i strzelanie w Hiszpanii i Francji jest zgodne z prawem nawet w Polsce było za czasów PO/PSL (strzelali do bezbronnych górników) . Teraz wciąż w tych krajach wolno to robić jednak w Polsce pod rządami zjednoczonej prawicy to byłoby poddane światowej krytyce (światowej przesadziłem - UE i obecnej opozycji) Jeśli byłyby jakieś rozruby na ulicach to byłaby to to tylko i wyłącznie wina nieudolnej opozycji , bez programu, bez pomysłu, bez przywództwa.
mateusz
rok temu
Powinni pacyfikować milicję. Tam gdzie mają zdecydowaną przewagę liczebną to rozbrajać milicję i pakować do najbliższej piwnicy. Zyskaliby nasłuch, mogliby wprowadzać w błąd milicję. Partyzantka w opcji mega zgranej - tylko tak można zaprowadzić pokój i to wygrać.
bECXepWj
WALKA TAK
rok temu
NASZA POLICJA NIE JEST POSŁUSZNA PREZESOWI TO ABSURD CO MÓWICIE GDYBY TAK BYLO NIE MIELIBY CI Z LGTB ODWAGI BEZCZEŚCIĆ SYMBOLE RELIGIJNE I O TYM DOBRZE WIECIE CI CO TAK PISZECIE W POLSCE ZADANIEM OPOZYCJI JEST OSŁABIENIE WŁADZY PRZEZ TAKIE NASTROJE POGARDY NIEPOSŁUSZEŃSTWA DLA WŁADZY TAK TO WYGLĄDA
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić