o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Niezwykła scena na Białorusi. Ludzie zaczęli bić milicji brawo

56
Podziel się

Białorusini nie odpuszczają, w całym kraju trwają protesty po wyborach prezydenckich. W kilku białoruskich miastach milicja miała odmówić rozpraszania protestujących. Nagrano niezwykłe w takich okolicznościach gesty przyjaźni.

Niezwykła scena na Białorusi. Ludzie zaczęli bić milicji brawo
(PAP, EPA)
bDYkzVLV

Po rzekomym zwycięstwie Aleksandra Łukaszenki w całym kraju trwają zamieszki. Według państwowych mediów milicja miała już zdusić protesty w Mińsku, jednak w wielu innych miastach demonstrujący nie dają za wygraną. Z całego kraju spływają informacje o brutalności białoruskich milicjantów, którzy mieli już zatrzymać co najmniej 1,3 tys. osób.

W takich okolicznościach tym bardziej dziwią sceny, które nagrano w Kobryniu. Tamtejsi milicjanci opuścili tarcze i mieli odmówić rozpraszania demonstrujących. Ludzie odpowiedzieli aplauzem i okrzykami takimi jak "Dobra robota" i 'Dobrzy towarzysze".

bDYkzVLX

Podobne sceny pojednania miały się rozegrać w co najmniej pięciu większych miastach. Niezależne białoruskie media traktują te wieści z pewną ostrożnością, jednak na nagraniach z Kobrynia widać protestujących, którzy klaszczą milicjantom i ściskają ich dłonie. Część demonstrujących rozczuliła się do tego stopnia, że zaczęła nawet przytulać funkcjonariuszy.

Wybory prezydenckie na Białorusi. Walka na sondaże

CKW informuje, że Aleksanderr Łukaszenka prowadzi w lokalach, w których policzono głosy. Według wyników exit poll dla białoruskiej telewizji państwowej uzyskał 79,7 proc. głosów, a Swiatłana Cichanouska 6,8 proc. Szefowie komisji wyborczych publikują jednak wyniki na korzyść jego rywalki. Szacuje się, że Łukaszenka miał przegrać stosunkiem głosów 1 do 5.

bDYkzVMd
Zobacz także: Zobacz też: Zamieszki na Białorusi. W ruch poszły armatki wodne
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYkzVMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Adam
8 miesięcy temu
Białorusini samymi protestami pokojowymi nic nie zdziałają, Omonowcy ich pałują a oni nawet palcem nie kiwną jak obok leją kolegę. Tam potrzebne są łańcuchy kastety, kamienie żeby Omonowcy się balia tak to walka z wiatrakami Łukaszenka ich weźmie strachem. I jeszcze sugestia co do strajków tam powinny stanąć wszyskie zakłady a nie udawanie że się strajkuje. Ukrainy niestety tam nie będzie
Jozef
9 miesięcy temu
Te pochody i różne z tego powodu incydenty zostały z pewnością przygotowane!Domyślać się możemy,ale pisać w mass mediach nie możemy!Zatem nie rozczulajcie się za mocno.Nowa władza myśli zawsze o sobie!Po co ma myśleć o was demonstranci?
PL
9 miesięcy temu
Alek rozprawi się ze Swietłaną po cichu i nie będzie miał rywali :)
bDYkzVMz
Wali mnie to
9 miesięcy temu
Kogo to i po co w Polandii interesuje...
Gorliwi PiS
9 miesięcy temu
Milicjanci - Dobry materiał szkoleniowy!Ogladac i uczyć sie na dobrych przykładach! Bo jestescie dla Polaków a nie dla Partii. Tacy dla Parti to juz byli ! - myśleliśmy ! ale jak widac czasami w Polsce na ulicach- stare wraca!
Nobla
9 miesięcy temu
dla protestujących Białorusinów za przytulanie policji i wojska - GENIALNE !!! Brać przykład i bez ironii. Najskuteczniejsza broń manifestantów to obezwładnić służby przytulaniem ! Niezwykłe i wspaniałe ! Przykład w świat powinien iść - koniecznie!
krzysiekk
9 miesięcy temu
Dziwne rzeczy się dzieją w tej Polsce i na całym świecie. Jakoś kilka dni temu czytałem na blogu Kejti jak dziewczyna w jeden dzień zarobiła około 4000 zł pracując przez internet w domu, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie normalnie człowiek musi cały miesiąc na taką sumę harować (najlepiej wpisać sobie w Google blog kejti i zobaczyć). Dziwne rzeczy się dzieją po tej pandemii i myślę że będzie jeszcze gorzej dla niektórych.
awea
9 miesięcy temu
Zrozumcie, że ci ludzie się cieszą z wyniku wyborów stąd takie manifestacje, ale zachód jak zwykle wszystko przekręca bo zazdrości poparcia
ELSA
9 miesięcy temu
CIEKAWE CZY DOCZEKAMY KIEDYŚ TAKIEGO GESTU ZE STRONY NASZEJ POLICJI.................
zik
9 miesięcy temu
Nasza policja za to zbyt łagodna! żal mi ich było, jak lgbtowcy obrażali ich, popychali i pluli; no ale to nie francja tu jest Polska!
Yoo
9 miesięcy temu
Tacy ludzie jak Łukaszenka odchodzą tylko w dwa sposoby. Albo zostają zamordowani, albo uda mu się uciec do Rosji.
smutne
9 miesięcy temu
obecna opozycja robi wszystko by doprowadzić do rozruchów dwoją się i troją (wykorzystując LGBT, Gender, Aborcję, czarne marsze, emancypację itd ) a UE tylko na to liczy by grozić nam palcem. A Opozycja tylko biega na skargę do "cioci UE" bo sami programu nie mają i nie umieją Polaków do siebie przekonać. Pałowanie i strzelanie w Hiszpanii i Francji jest zgodne z prawem nawet w Polsce było za czasów PO/PSL (strzelali do bezbronnych górników) . Teraz wciąż w tych krajach wolno to robić jednak w Polsce pod rządami zjednoczonej prawicy to byłoby poddane światowej krytyce (światowej przesadziłem - UE i obecnej opozycji) Jeśli byłyby jakieś rozruby na ulicach to byłaby to to tylko i wyłącznie wina nieudolnej opozycji , bez programu, bez pomysłu, bez przywództwa.
mateusz
9 miesięcy temu
Powinni pacyfikować milicję. Tam gdzie mają zdecydowaną przewagę liczebną to rozbrajać milicję i pakować do najbliższej piwnicy. Zyskaliby nasłuch, mogliby wprowadzać w błąd milicję. Partyzantka w opcji mega zgranej - tylko tak można zaprowadzić pokój i to wygrać.
bDYkzVMr
WALKA TAK
9 miesięcy temu
NASZA POLICJA NIE JEST POSŁUSZNA PREZESOWI TO ABSURD CO MÓWICIE GDYBY TAK BYLO NIE MIELIBY CI Z LGTB ODWAGI BEZCZEŚCIĆ SYMBOLE RELIGIJNE I O TYM DOBRZE WIECIE CI CO TAK PISZECIE W POLSCE ZADANIEM OPOZYCJI JEST OSŁABIENIE WŁADZY PRZEZ TAKIE NASTROJE POGARDY NIEPOSŁUSZEŃSTWA DLA WŁADZY TAK TO WYGLĄDA
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić