o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

NASA zrobiło zdjęcia. Zobaczyli "złote rzeki". Oznaczają tylko jedno

64
Podziel się

Agencja kosmiczna twierdzi, że "rzeki złota" widoczne na zdjęciach są w rzeczywistości dołami wykopanymi przez nielicencjonowanych górników w południowo-wschodnim Peru. Doły, zwykle niewidoczne, zostały uchwycone w momencie oświetlania przez odbite światło słoneczne.

NASA zrobiło zdjęcia. Zobaczyli "złote rzeki". Oznaczają tylko jedno
Agencja kosmiczna twierdzi, że "rzeki złota" widoczne na zdjęciach są w rzeczywistości dołami wykopanymi przez nielicencjonowanych górników w południowo-wschodnim Peru. (NASA)
bDKbFxIR

Spektakularne zdjęcia są kolejnym dowodem na skalę niszczycielskiego wydobycia złota w regionie Madre de Dios, w południowo-wschodnim Peru. Kraj jest wiodącym eksporterem złota, a Madre de Dios jest domem dla tysięcy górników, którzy prowadzą nielegalne poszukiwania złota, niszcząc przy tym las deszczowy i zatruwając okolice.

Przemysł wydobywczy doprowadził do ekstensywnego wylesiania i zniszczenia ważnych siedlisk. Wydobycie zatruwa również lokalne społeczności, ponieważ do wydobywania cennego towaru wykorzystuje się tony rtęci, a naukowcy twierdzą, że znaczna ilość toksycznej substancji jest uwalniana do rzek lub do atmosfery.

bDKbFxIT
Doły, w których górnicy szukają złota, wyglądają jak setki basenów wypełnionych wodą, otoczonych błotem, z których usunięto roślinność - wyjaśnia NASA.

Górnicy podążają szlakami starych rzek, w których osadzały się minerały. Naukowcy uważają, że górnictwo jest główną przyczyną wylesiania w regionie, który jest domem dla wielu gatunków, w tym: małp, jaguarów i motyli.

W styczniu 2019 roku badanie wykazało, że wylesianie w wyniku wydobycia złota zniszczyło szacunkowo 22930 akrów peruwiańskiej Amazonii w 2018 r. - według grupy Monitoring of the Andean Amazon Project. Według szacunków BBC w 2012 roku w bujnym regionie pracowało około 30 tys. drobnych górników, pracujących poza rządowymi przepisami.

bDKbFxIZ
Zobacz także: Szczegółowe zdjęcia Księżyca. NASA dzieli się niezwykłymi fotografiami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKbFxJa
bDKbFxJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
asdasd
3 tyg. temu
Na Peru można nagadac. Ogladam taki film na National Geographic o poszukiwaczach zlota w USA, goście dostają koncesje gdzies w gorach skalistych. Przyjezdzaja z buldozerami i mnóstwem maszyn ciężkich. Niszcza caly teren, ryja kilka warswt ziemi, przesiewają tysiące ton ziemi, przy uzyciu doprowadzonych tam hektrolitrow wody z pobliskiej rzeki. Licza ile zebrali uncji, biora maszyny, odjezdzaja i zostawiają teren niezrekultywowany, zniszczony, krajobraz księżycowy. A ci ich nazywają gornikami i robia o nich bohaterskie filmy
Ogieńnaproch
3 tyg. temu
Jadą na biednych a nie widzą kopalń odkrywkowych u bogatych.
Tomek
3 tyg. temu
Peru Peru pitupitu.. o Polsce napiszcie skoro tak dbacie o dobro Polaków.. w 2019 w Polsce wydobyto 1400 ton srebra jak i zresztą każdego roku... Polska jest nr 2 na świecie pod względem wydobycia srebra i nr 1 pod względem złoża .. Gdzie są te Pieniądze ???? O tym nam napiszcie !
bDKbFxJv
Prawda
3 tyg. temu
Jak korporacje niszczą to ok, a jak zwykli biedni ludzie to już skandal i niszczenie środowiska. Oni pewnie kopią szpadlami, a korporacje wielkimi buldożerami.
wex
3 tyg. temu
pis to mega zło i nowotwór dla Polski
Najnowsze komentarze (64)
Gość
3 tyg. temu
A może nasze słoneczko Peru znajdzie jakiś sposób na rozwiązanie problemu. Przecież on "taki inteligentny", na wszystko ma sposoby.
Bardzo dobra ...
3 tyg. temu
Dla bogactwa , wygody i lenistwa zniszczymy Ziemię ...a potem sami umrzemy . I to jest dobra wiadomość dla planety Ziemia .
.........
3 tyg. temu
Tam też są janusze biznesu......
Metro66
3 tyg. temu
A Greta T robi brifing pod elektrownią w Bełchatowie , ktora kilka dnu temu uratowała bezpieczeństwo energetyczne Szwecji bo wodospady i wiatraki zamarzły .
Ludzie to RAK
3 tyg. temu
toczący tę planetę. W końcu przyroda się nas pozbędzie i wszystko wróci do normalności.
Janusze i Gra...
3 tyg. temu
wykańczają planetę! Bo nie chodzi tylko o działalność wielkich koncernów. My zwykli kowalscy mamy wyj....e na ekologię. Byle tylko nam było dobrze, była kasa, wygody i wakacyjne selfie na facebooku! Uważamy się za pępki świata i nie robimy NIC żeby ulżyć tej planecie, jesteśmy wrzodem!
człowiek to b...
3 tyg. temu
Jedno jest pewne, człowiek sam się wykończy, już niedługo ostatni ludzie zdechną od zatrutych wód, powietrza i ziemi, I BARDZO DOBRZE! Natura kiedy już zabraknie człowieka odbuduje się w ciągu max 1 tyś lat.
stan
3 tyg. temu
Cześć Niektórzy używają słowa „Armagedon” w odniesieniu do zagłady nuklearnej czy jakiejś klęski żywiołowej. W Biblii Armagedon oznacza coś zupełnie innego — coś, czego możemy wyczekiwać i co sprawi, że będziemy szczęśliwi! Wojna Armagedonu nie przyniesie ludzkości zagłady, lecz wybawienie. Dlaczego można tak powiedzieć? Bo położy kres ludzkim rządom. Ludzie źli zostaną zgładzeni, a dobrzy przeżyją. Ponadto Armagedon zapobiegnie doszczętnemu zrujnowaniu naszej planety ‘’ Nadszedł też wyznaczony czas na to, żeby osądzić umarłych świętych i bojących się Twojego imienia, małych i wielkich, oraz żeby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię”. Słowo „Armagedon” pojawia się w Piśmie Świętym tylko raz i pochodzi od hebrajskiego wyrażenia, które znaczy „góra Megiddo”. Megiddo było miastem w starożytnym Izraelu. Ale Armagedon nie oznacza jakiegoś literalnego miejsca. Ściśle rzecz ujmując, chodzi o sytuację, w której „królowie całej ziemi” zostaną zgromadzeni przeciwko Jehowie. ‘’W rzeczywistości są to wypowiedzi natchnione przez demony. Te wypowiedzi dokonują znaków i wychodzą do królów całej ziemi, żeby zgromadzić ich na wojnę, która ma się rozegrać w wielkim dniu Wszechmocnego Boga Te natchnione wypowiedzi zgromadziły królów w miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon’’
bDKbFxJn
limerencja
3 tyg. temu
u nas podobnie to wygląda;E.
Donald II Tus...
3 tyg. temu
Pitu, pitu tylko ci ludzi pracują za parę USD, a złoto to w niskiej cenie trafia do USA. Poza tym jak masz licencje to nie trujesz? Nie wierzę w ani jedno ich słowo.
Taki sarkazm
3 tyg. temu
Brakuje tam naszych urzędników i policjantów, wtedy nic by się nie ukrylo
wartka
3 tyg. temu
Czemu najważniejsze miejsca na ziemi są 'pod opieką' krajów gdzie nie ma żadnych zasad.Tylko kasa
Ciocia Misia
3 tyg. temu
Wyslac tam Rydzyka, ktory to poblogoslawi, otworzy wasne termy 2.0 i bedzie git.
europejczyk
3 tyg. temu
płacisz za licencję to już nie zatruwasz i nie niszczysz okolicy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić