Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

NASA zrobiło zdjęcia. Zobaczyli "złote rzeki". Oznaczają tylko jedno

65
Podziel się

Agencja kosmiczna twierdzi, że "rzeki złota" widoczne na zdjęciach są w rzeczywistości dołami wykopanymi przez nielicencjonowanych górników w południowo-wschodnim Peru. Doły, zwykle niewidoczne, zostały uchwycone w momencie oświetlania przez odbite światło słoneczne.

NASA zrobiło zdjęcia. Zobaczyli "złote rzeki". Oznaczają tylko jedno
Agencja kosmiczna twierdzi, że "rzeki złota" widoczne na zdjęciach są w rzeczywistości dołami wykopanymi przez nielicencjonowanych górników w południowo-wschodnim Peru. (NASA)
bETkvzEB

Spektakularne zdjęcia są kolejnym dowodem na skalę niszczycielskiego wydobycia złota w regionie Madre de Dios, w południowo-wschodnim Peru. Kraj jest wiodącym eksporterem złota, a Madre de Dios jest domem dla tysięcy górników, którzy prowadzą nielegalne poszukiwania złota, niszcząc przy tym las deszczowy i zatruwając okolice.

Przemysł wydobywczy doprowadził do ekstensywnego wylesiania i zniszczenia ważnych siedlisk. Wydobycie zatruwa również lokalne społeczności, ponieważ do wydobywania cennego towaru wykorzystuje się tony rtęci, a naukowcy twierdzą, że znaczna ilość toksycznej substancji jest uwalniana do rzek lub do atmosfery.

bETkvzED
Doły, w których górnicy szukają złota, wyglądają jak setki basenów wypełnionych wodą, otoczonych błotem, z których usunięto roślinność - wyjaśnia NASA.

Górnicy podążają szlakami starych rzek, w których osadzały się minerały. Naukowcy uważają, że górnictwo jest główną przyczyną wylesiania w regionie, który jest domem dla wielu gatunków, w tym: małp, jaguarów i motyli.

W styczniu 2019 roku badanie wykazało, że wylesianie w wyniku wydobycia złota zniszczyło szacunkowo 22930 akrów peruwiańskiej Amazonii w 2018 r. - według grupy Monitoring of the Andean Amazon Project. Według szacunków BBC w 2012 roku w bujnym regionie pracowało około 30 tys. drobnych górników, pracujących poza rządowymi przepisami.

bETkvzEJ
Zobacz także: Szczegółowe zdjęcia Księżyca. NASA dzieli się niezwykłymi fotografiami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETkvzFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
Pamiętam
9 miesięcy temu
W Polsce komuna ryła za złotem srebrem a w pracy z pracowników którzy tyrali w zakładach jak w kołchozach za marne grosze aby się tylko utrzymać komuchy budowali gmachy partyjne. Sekretarze kierownicy w zakładach mieli krocie na ówczesne płace oby tylko posiadał papiór" jakiegoś wcześniej średniego po tym wyższego wykształcenia a Należał do PZPR chwaląc ZSRR.
Gość
10 miesięcy temu
A może nasze słoneczko Peru znajdzie jakiś sposób na rozwiązanie problemu. Przecież on "taki inteligentny", na wszystko ma sposoby.
Bardzo dobra ...
10 miesięcy temu
Dla bogactwa , wygody i lenistwa zniszczymy Ziemię ...a potem sami umrzemy . I to jest dobra wiadomość dla planety Ziemia .
bETkvzFf
.........
10 miesięcy temu
Tam też są janusze biznesu......
Metro66
10 miesięcy temu
A Greta T robi brifing pod elektrownią w Bełchatowie , ktora kilka dnu temu uratowała bezpieczeństwo energetyczne Szwecji bo wodospady i wiatraki zamarzły .
Ludzie to RAK
10 miesięcy temu
toczący tę planetę. W końcu przyroda się nas pozbędzie i wszystko wróci do normalności.
Janusze i Gra...
10 miesięcy temu
wykańczają planetę! Bo nie chodzi tylko o działalność wielkich koncernów. My zwykli kowalscy mamy wyj....e na ekologię. Byle tylko nam było dobrze, była kasa, wygody i wakacyjne selfie na facebooku! Uważamy się za pępki świata i nie robimy NIC żeby ulżyć tej planecie, jesteśmy wrzodem!
człowiek to b...
10 miesięcy temu
Jedno jest pewne, człowiek sam się wykończy, już niedługo ostatni ludzie zdechną od zatrutych wód, powietrza i ziemi, I BARDZO DOBRZE! Natura kiedy już zabraknie człowieka odbuduje się w ciągu max 1 tyś lat.
stan
10 miesięcy temu
Cześć Niektórzy używają słowa „Armagedon” w odniesieniu do zagłady nuklearnej czy jakiejś klęski żywiołowej. W Biblii Armagedon oznacza coś zupełnie innego — coś, czego możemy wyczekiwać i co sprawi, że będziemy szczęśliwi! Wojna Armagedonu nie przyniesie ludzkości zagłady, lecz wybawienie. Dlaczego można tak powiedzieć? Bo położy kres ludzkim rządom. Ludzie źli zostaną zgładzeni, a dobrzy przeżyją. Ponadto Armagedon zapobiegnie doszczętnemu zrujnowaniu naszej planety ‘’ Nadszedł też wyznaczony czas na to, żeby osądzić umarłych świętych i bojących się Twojego imienia, małych i wielkich, oraz żeby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię”. Słowo „Armagedon” pojawia się w Piśmie Świętym tylko raz i pochodzi od hebrajskiego wyrażenia, które znaczy „góra Megiddo”. Megiddo było miastem w starożytnym Izraelu. Ale Armagedon nie oznacza jakiegoś literalnego miejsca. Ściśle rzecz ujmując, chodzi o sytuację, w której „królowie całej ziemi” zostaną zgromadzeni przeciwko Jehowie. ‘’W rzeczywistości są to wypowiedzi natchnione przez demony. Te wypowiedzi dokonują znaków i wychodzą do królów całej ziemi, żeby zgromadzić ich na wojnę, która ma się rozegrać w wielkim dniu Wszechmocnego Boga Te natchnione wypowiedzi zgromadziły królów w miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon’’
limerencja
10 miesięcy temu
u nas podobnie to wygląda;E.
Donald II Tus...
10 miesięcy temu
Pitu, pitu tylko ci ludzi pracują za parę USD, a złoto to w niskiej cenie trafia do USA. Poza tym jak masz licencje to nie trujesz? Nie wierzę w ani jedno ich słowo.
Taki sarkazm
10 miesięcy temu
Brakuje tam naszych urzędników i policjantów, wtedy nic by się nie ukrylo
wartka
10 miesięcy temu
Czemu najważniejsze miejsca na ziemi są 'pod opieką' krajów gdzie nie ma żadnych zasad.Tylko kasa
bETkvzEX
Ciocia Misia
10 miesięcy temu
Wyslac tam Rydzyka, ktory to poblogoslawi, otworzy wasne termy 2.0 i bedzie git.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić