Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

NASA ostrzega. Niepokojące zjawisko. Coś złego dzieje się na Słońcu

272
Podziel się

Naukowcy z NASA podzielili się z opinią publiczną niepokojącymi spostrzeżeniami. Jak wynika z ich obserwacji, na Słońcu w ostatnim czasie występuje większa aktywność plam słonecznych. To może nieść za sobą negatywne konsekwencje dla mieszkańców Ziemi.

NASA ostrzega. Niepokojące zjawisko. Coś złego dzieje się na Słońcu
Zdjęcie planety Wenus na tle powierzchni Słońca (Getty Images, NASA , Handout)
bETkISCZ

Plamy na Słońcu to obszary, które posiadają znacznie niższą temperaturę niż otoczenie. Wytwarzają również bardzo silne pole magnetyczne i w konsekwencji – powodują rozbłyski słoneczne.

Plamy słoneczne. Naukowcy NASA ostrzegają przed konsekwencjami

Jak podaje portal Space Weather, rozbłyski słoneczne mogą wywoływać zakłócenia, odczuwalne nawet dla mieszkańców Ziemi. Na przykład – prowadzić do wybuchu burz magnetycznych.

bETkISDb
Plama słoneczna przebija się przez powierzchnię Słońca tuż obok ciemnego obszaru włókna magnetycznego. Gwałtowna ewolucja plam słonecznych może zdestabilizować ten rejon, wywołując wybuch włókna – tłumaczy ekspert Space Weather.
Zobacz także: Zobacz też: Brakująca materia Wszechświata. Sensacyjne odkrycie w kosmosie
bETkISDh

Burze magnetyczne mogą rozciągać się na obszary nawet tysięcy kilometrów. Na tych terenach dochodzi do przerw w dostawie prądu, satelity przestają działać we właściwy sposób, występują również zakłócenia transmisji radiowych.

Do najbardziej znanych efektów burzy magnetycznej należy zorza polarna. Można ją zaobserwować właśnie w regionach, które biegną w pobliżu biegunów magnetycznych planety. Tym samym "spektakularność" zjawiska przekłada się na siłę uderzenia w ziemską atmosferę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETkISDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(272)
Kosmita
10 miesięcy temu
Wy się tam prujecie o to że to bzdury a dla mnie to ciekawe. Nawet jeśli to jakieś fake newsy to czy nie fajnie jest się czasem odciąć od rzeczywistości i poczytać co się dzieje w naszym wrzechswiecie albo przynajmniej co może się stać?
stan
10 miesięcy temu
Cześć Niektórzy używają słowa „Armagedon” w odniesieniu do zagłady nuklearnej czy jakiejś klęski żywiołowej. W Biblii Armagedon oznacza coś zupełnie innego — coś, czego możemy wyczekiwać i co sprawi, że będziemy szczęśliwi! Wojna Armagedonu nie przyniesie ludzkości zagłady, lecz wybawienie. Dlaczego można tak powiedzieć? Bo położy kres ludzkim rządom. Ludzie źli zostaną zgładzeni, a dobrzy przeżyją. Ponadto Armagedon zapobiegnie doszczętnemu zrujnowaniu naszej planety ‘’ Nadszedł też wyznaczony czas na to, żeby osądzić umarłych świętych i bojących się Twojego imienia, małych i wielkich, oraz żeby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię”. Słowo „Armagedon” pojawia się w Piśmie Świętym tylko raz i pochodzi od hebrajskiego wyrażenia, które znaczy „góra Megiddo”. Megiddo było miastem w starożytnym Izraelu. Ale Armagedon nie oznacza jakiegoś literalnego miejsca. Ściśle rzecz ujmując, chodzi o sytuację, w której „królowie całej ziemi” zostaną zgromadzeni przeciwko Jehowie. ‘’W rzeczywistości są to wypowiedzi natchnione przez demony. Te wypowiedzi dokonują znaków i wychodzą do królów całej ziemi, żeby zgromadzić ich na wojnę, która ma się rozegrać w wielkim dniu Wszechmocnego Boga Te natchnione wypowiedzi zgromadziły królów w miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon’’
zgred
10 miesięcy temu
Tekst sprawia wrażenie mało fachowego tłumaczenia z jęz. obcego. Jakby piszący sam nie do końca rozumiał...
bETkISDD
Dudziak
10 miesięcy temu
No widziałem wczoraj jak ta dziura się już pojawiła w TV i na storna WWW - normalnie burza magnetyczna ! LOL
CAD
10 miesięcy temu
Co to za ShIT!? Karmicie bzdurami pismaki? Artykuł sprzed 7 lat? Nie dzieje się nic od kilku tygodni. Jesteśmy 2 lata po minimum aktywności i nadal nie dzieje się NIC - kaćdy może to sprawdzić
VooDoo
10 miesięcy temu
Obcy non stop eksploatują energię słoneczną. Dlatego czasem dochodzi do różnych reakcji.
krótkofalowie...
10 miesięcy temu
normalne zjawisko obserwowane od 1766 roku, 11 letnie cykle słoneczne
BAJ
10 miesięcy temu
To żenujące,jak można publikować dpowiedzi z takimi bykami!
Taka Prawda
10 miesięcy temu
Za zło tego świata odpowidaja Masonii ktorzy manipulują w polityce ,finansach itd.Te SQ odpowiadają za wojny i zagładę narodu żydowskiego odpowiadają także za obecną plandemię...Było ISIS ,był najazd uchodzco nachodzców teraz jest Covid...nic nie jest przypadkowe.
Tymon99
10 miesięcy temu
Naukowcy niech się lepiej rozejrzą to znajdą kosmitów którzy nadlatują...
JAN
10 miesięcy temu
POmroczność
mike
10 miesięcy temu
to nie na sloncu sie dzieje cos zlego tylko na ziemi a mianowicie lewactwo dopycha sie do wladzy...skutki beda oplakane, jeszcze dozyjemy czasow ze beda ich wieszac na drzewach jak za czasow jezusa...
szymon
10 miesięcy temu
Podobno kury nie będą się niosły...
bETkISDv
Nick
10 miesięcy temu
Owszem normalne zjawisko i powtarzalne od lat. I co w związku z tym?!? O2 ryje muzyki ludziom
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić