Nikt nie wiedział o jego istnieniu. Znalazł go na Google Maps

112

Czy możliwe jest, aby niewielkim nakładem środków, niczym Krzysztof Kolumb, zostać odkrywcą nowych miejsc na Ziemi, nie ruszając się przy tym z domu? Tak. Udowadnia to Julian Bayliss, który przeglądając mapy Google znalazł las w Afryce, o którego istnieniu nie wiedział wcześniej nikt.

Nikt nie wiedział o jego istnieniu. Znalazł go na Google Maps
Z nudów przeglądał mapy Google. Niewiarygodne odkrycie. (Mapy Google, Google Maps)

Las deszczowy w Afryce nie tylko był sekretny, ale także, według naukowców, jest największym lasem, jaki znajduje się na wysokości 1700 m n.p.m., co także jest jego zdumiewającą cechą.

Użytkownik internetu, jednocześnie odkrywca i doktor z Oxford Brookes University - Julian Bayliss - postanowił, że wraz z pozostałymi ochotnikami, pragnącymi odkryć nieznany ląd, przewertuje okolice góry Mabu za pośrednictwem map Google. Cel naukowca był szczytny. Teren przeszukiwano za pomocą zdjęć satelitarnych.

Wkrótce doszło do przełomu. Choć z początku las nie wyglądał specjalnie wyjątkowo, to jednak czujne oko obserwatorów przyjrzało mu się bardzo dokładnie. Teraz jest miejscem, które badają eksperci, w tym także wspomniany dr Julian Bayliss.

Google Maps. Na mapach Google dr Julian Bayliss odnalazł tajemniczy las, o którego istnieniu nie wiedział nikt

Las mierzy ponad 43 km kw. Ponadto wewnątrz znajdują się nieodkryte nigdy wcześniej gatunki zwierząt i nie tylko - m.in. są to kameleony, motyle czy węże. Jak dotąd zidentyfikowano ich około tuzina.

Co dalej z deszczowym lasem? Więcej dowiadujemy się od samych twórców Google Maps, którzy w rozmowie z dr Baylissem dowiedzieli się o planach jego, a także jego współpracowników.

Zespół pracuje obecnie wspólnie z rządem w Mozambiku nad stworzeniem długoterminowej strategii ochrony, która będzie chronić górę Mabu, co przyniesie korzyści lokalnej społeczności - podaje Google.
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić