Nikt o tym nie wiedział. Zaskakujące życie Marii Kaczyńskiej

170

O Marii Kaczyńskiej mówi się, że była Pierwszą Damą pełną klasy i osobowości. Miała swoje zdanie na każdy temat. Choć nie przepadała za wywiadami, wiadomo o niej sporo. Są rzeczy, które w jej życiorysie zaskakują!

Nikt o tym nie wiedział. Zaskakujące życie Marii Kaczyńskiej
Maria Kaczyńska (PAP)

Niewiele osób wie, że Maria Kaczyńska pochodziła z inteligenckiej rodziny. Jej matka - Lidia Piszczako była nauczycielką. Ojciec - Czesław Mackiewicz, leśniczym, który walczył w Okręgu Wilno Armii Krajowej. Nosił pseudonim konspiracyjny „Szczygieł”. Jej rodzina została przymusowo wysiedlona z Wileńszczyzny.

Z wykształcenia była ekonomistką. Ponadto, znała język angielski i francuski, porozumiewała się także w językach hiszpańskim i rosyjskim. Męża poznała w 1976 r. gdy pracowała naukowo w Instytucie Morskim, a on studiował. W 1978 się pobrali.

Dokładnie dwa lata później na świat przyszła ich jedyna córka, Marta Kaczyńska. Maria Kaczyńska po urlopie macierzyńskim nie powróciła już do pracy zawodowej, zaś zarabiała jako korepetytorka i tłumaczka.

W 2005 roku, gdy jej mąż został Prezydentem Polski, pokornie odsunęła się w cień. Czasem jednak potrafiła wyjść przed szereg i głośno wyrazić swoją dezaprobatę w jakiejś sprawie. Tak było choćby przy okazji sporu związanego z ustawą o aborcji. I nic w tym dziwnego - w końcu była zodiakalnym lwem. Ten znak zodiaku kojarzy się z silną osobowością.

Tadeusz Rydzyk powiedział o niej wówczas "czarownica". Pierwsza Dama jednak nie wzięła tych słów do siebie - zodiakalne lwy nawet największe trudności pokonują z uśmiechem na ustach.

Zginęła w Smoleńsku. Do dziś pozostaje jedną z najlepiej wspomnianych Pierwszych Dam naszego kraju.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić