Wielka Brytania bez maseczek i dystansu. Rząd testuje imprezy klubowe

18

Władze Wielkiej Brytanii podjęły decyzję o "pilotażowych imprezach", mających pokazać, czy można powoli wracać do imprez masowych. W Liverpoolu w piątek odbyły się pierwsze od wybuchu epidemii COVID-19 legalnie organizowane imprezy w klubach. Następne testy będą prowadzone w sobotę i niedzielę. Czy w Polsce może być podobnie?

Wielka Brytania bez maseczek i dystansu. Rząd testuje imprezy klubowe
Impreza piątek 30.04 w Liverpoolu (YouTube)

W piątek Liverpool odżył. W klubie Circus mogło bawić się 3 tysiące ludzi. Bez maseczek ani dystansu społecznego, jedynie z negatywnym wynikiem testu na COVID-19, wykonanym w lokalnym punkcie testów 24 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

O bilety wstępu mogły się ubiegać tylko osoby mieszkające w Liverpoolu i okolicach. Warunkiem było też niewykazywanie żadnych objawów zakażenia. Uczestnicy imprezy są zachęcani do wykonania testu PCR 5 dni po wydarzeniu.

Zagrały też gwiazdy

W piątek w klubie wystąpili Sven Vaeth, The Blessed Madonna i Jayda G. W sobotę czas gościom umilał zespół Fatboy Slim. W niedzielę za to odbędzie się koncert na świeżym powietrzu, w którym będzie mogło wziąć udział aż 5000 osób. Wystąpi kilka zespołów, ale to Blossoms będzie główną gwiazdą. A wszystko po to, by sprawdzić, czy mieszanie się tłumów w zamkniętych pomieszczeniach zwiększa przenoszenie wirusa.

Rząd zaplanował serię aż dziewięciu imprez rozrywkowych i sportowych. Na części z nich będzie sprawdzone wykorzystanie certyfikatów szczepionkowych.

Kluby nocne na epidemii straciły najwięcej. Z powodu wstrzymania działalności musiały od początku epidemii zwolnić 51 procent pracowników. Bary 32 proc., a puby - 25 proc. Teraz pojawia się nadzieja na powrót do normalności - jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, zostaną otwarte już w czerwcu.

Trzeba przyznać, że Wielka Brytania zdecydowała się na odważny krok. Zastanawiające jest, czy w ślad za monarchią pójdą również inne kraje. W tym Polska.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić