Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Nocne nagranie z bieszczadzkiego lasu. "Strach ma wielkie oczy"

9
Podziel się:

Co można zobaczyć nocą w lesie? Bieszczadzcy leśnicy pokazali nagranie. To, co uchwyciła fotopułapka skwitowano krótko: "strach ma wielkie oczy". Trzeba jednak przyznać, że ten widok niejednemu napędziłby stracha.

Nocne nagranie z bieszczadzkiego lasu. "Strach ma wielkie oczy"
Nocne nagranie z bieszczadzkiego lasu. "Strach ma wielkie oczy" (Twitter)

Gdy zapadnie zmrok, lepiej unikać podkarpackich lasów. W jednym z nich, w Bieszczadach fotopułapka uchwyciła wyraźnie jeden z powodów. Kazimierz Nóżka z Nadleśnictwa Baligród pokazał nagranie, na którym widzimy dwa dziki, które spacerowały po jednej z łąk.

Uwagę przykuwają szczególnie ich duże oczy, które odbijają się w kamerze. Dziki błogo spacerowały, gdy w pewnym momencie usłyszały głos innego zwierzęcia. W panice zaczęły szybko uciekać w kierunku lasu.

Aktualnie populację dzika w Polsce szacuje się na nieco ponad 200 tys. osobników, podczas gdy jeszcze 100 lat temu było to nieco ponad 15 tys. Dziki żywią się żołędziami i orzeszkami buka tzw. bukwią. Ryjąc w ściółce leśnej, wyszukują larwy owadów i zjadają je.

Dziki pełnią ważną funkcję w ekosystemie leśnym. Ich niesamowicie wyczulony węch pozwala na wyszukiwanie smakowitych dżdżownic, małych gryzoni i larw owadów w poszyciu lasu.

Efektowne filmy

W profilu Nadleśnictwa Baligród, który podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, znajdziemy wiele ciekawych filmów, ze zwierzętami w roli głównej. W piątek oglądaliśmy efektownego wilka, który spacerował tuż przy strumyku wody.

Zobacz także: Co za widowisko! Rój 160 dronów nad Warszawą
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
marek
miesiąc temu
Dziczyzna tylko na talerzu.
lokals
miesiąc temu
U mnie pod blokiem w kępie krzaków, locha się wyprosiła i to był horror. Strach było z domu wyjść.
Avo
miesiąc temu
Musiałoby niewiem co się wydarzyć żeby dzik, wilk czy niedźwiedź zaatakował czlowieka.zwierzeta podświadomie wyczuwają jak nienawistnym stworzeniem jest ta dziwna chodząca na dwóch nogach kreatura.
Lolek
miesiąc temu
Mieszkam w Szczecinie Dąbiu takie widoki mam całą zimę pod domem w centrum dzielnicy ,żaden kubeł na eko odpady nie ocalał. Od kiedy zostały ustawione stały się stołówką dla dzików żadne ogrodzenie nie jest w stanie wytrzymać ich naporu nawet spawane z prętów zbrojeniowych ,pokonują wszystkie przeszkody.
Ert
miesiąc temu
Dziki zwierz strachliwy, groźniejsze są wilki, o których LP nie informują, mimo, że żyją one w bezpośrednim sąsiedztwie miast, a przez lasy LP wyznaczają trasy biegowe, spacerowe czy rowerowe.
Jojo
miesiąc temu
Sensacja goni sensację. Wrzućcie jeszcze nagranie wiewiórki i nagroda Pulicera gwarantowana
Daro 64
miesiąc temu
Ja mam za ogrodzeniem takie widoki prawie dzień w dzień i ilości dużo większe
Kita
miesiąc temu
Takie dziki to w Szczecinie przy urzędzie miejski można spotkać
Wanda
miesiąc temu
Proszę o pomoc dla mojej jej chorej znajomej prawie niewychodzi z domu jest uboga, kto wie co to jest choroba psychiczna ? Ten wie że nie jest to samo co niepełnosprawność ruchowa czy inna .Do pracy nikt niechce zatrudnić lub zaraz zwolnienie chorej osoby, niema nikogo bliskiego i mieszka sama. Proszę wyślij SMS o treści pomoc 7094 na numer 75165 koszty to 6.15 zloty.konto to jest jej osobiste, a nie moje i może poprawić to jej byt. Fundacja avalon
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić