Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Szybcy i wściekli, ale już bez praw jazdy. Akcja policji w Gdańsku

13
Podziel się

Trójmiejscy miłośnicy szybkiej jazdy zorganizowali w czwartek w nocy nielegalne wyścigi ulicami Gdańska-Oliwy. Policja odnotowała 19 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości i zatrzymała 10 praw jazdy. Mimo licznych kontroli nielegalne zloty są organizowane co tydzień.

Szybcy i wściekli, ale już bez praw jazdy. Akcja policji w Gdańsku
Nielegalne wyścigi w Gdańsku (YouTube)
bETOjksB

Zlot miłośników samochodów i szybkiej jazdy zorganizowano w okolicach al. Grunwaldzkiej w Gdańsku-Oliwie. Jak informują mieszkańcy okolicznych osiedli, wyścigi odbywają się co tydzień, w czwartek. Choć zlot chciałby przybierać formę spotkań towarzyskich, to nie brakuje na nim osób, które popisując się możliwościami swoich aut, łamią prawo na różne sposoby.

O zdarzeniu jako pierwszy poinformował portal Trójmiasto.pl, którego czytelnicy zaalarmowali o niebezpiecznych i regularnie powtarzających się zlotach. "Zbierają się szybcy i wściekli, brak dystansu i brak maseczek" - piszą internauci. Mieszkańcy Oliwy zawiadomili też o tym funkcjonariuszy, którzy skontrolowali nielegalny zlot.

bETOjksD

Nielegalne wyścigi w Gdańsku. Kontrola policji

W sobotę policja podała najnowszy bilans dotyczący nocnych wyścigów na alei Grunwaldzkiej. Jak poinformowała Magdalena Ciska, oficer prasowy gdańskiej policji, w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego podczas nocnych wyścigów przeprowadzili kolejne działania kontrolno-prewencyjne, które miałyby zapobiec takiemu zachowaniu.

Głównym celem tych działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez dyscyplinowanie kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci skontrolowali 34 kierujących. Funkcjonariusze zweryfikowali ich stan trzeźwości i sprawdzili wyposażenie ich samochodów oraz wymagane dokumenty - cytuje rzeczniczkę portal "Trójmiasto.pl".
bETOjksJ

28 kierowców ukaranych

W czasie działań policjanci podjęli interwencję wobec 28 kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. 19 z tych wykroczeń dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości oraz dwa dowody rejestracyjne w związku z niezgodnościami stanu technicznego pojazdów z obowiązującymi przepisami prawa.

Policjanci z Gdańska od lat próbują rozwiązać problem z nielegalnymi wyścigami w centrum miasta. Mieszkańcy Oliwy alarmują o hałasie i niebezpieczeństwie na drodze w każdy możliwy sposób. Mieszkańcy informowali ich na temat zjawiska za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, problem nagłaśniano w mediach - również społecznościowych.

bETOjksK

Wyścigi trwają od lat

Czwartkowe wyścigi odbywają się nieprzerwanie od kilku lat, a ich scenariusz wyglądał do tej pory zawsze tak samo: tłum gapiów przyglądał się szybkiej jeździe sportowych i drogich aut, a ich kierowcy niewiele robili sobie nie tylko z narzekających na hałas mieszkańców, ale i obecności policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETOjkte
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Goldengecko
5 miesięcy temu
A czy ktoś został aresztowany? Bo wiadomo że w Polsce do póki ktoś nie zginie będzie praktycznie bezkarnie najlepszy przykład to Escape Roomy
zbyszek46
5 miesięcy temu
Jak czytam komentarze wspierające, bądź usprawiedliwiające tych uczestników pseudo wyścigów samochodowych to zbiera mnie na wymioty z powodu zawartych w nich przejawów bezmyślności, głupoty i braku szacunku przede wszystkim dla mieszkających tam ludzi.
Gal Anonim
5 miesięcy temu
Naiwniaki z policji myślą, że zatrzymanie prawa jazdy załatwi sprawę. Takie debile będą jeździć i bez prawa jazdy jak zresztą połowa kierowców w Polsce.
bETOjktf
KIEROWCA BOMB...
5 miesięcy temu
czyli w dzien powszedni pod marketami są zloty od rana do nocy bo tyle ludzi przyjeżdża i parkuje tam...
Gość
5 miesięcy temu
Przed każdym przejściem dla pieszych powinien leżeć "policjant", to tylko trochę cegieł. To na początek, to rozwiązanie można mnożyć.
czym ta sie c...
5 miesięcy temu
Oczywiście ze łatwiej jest karać i zakazywać a trudniej cos wymyśleć sensownego by te zloty się odbywały. To nie jest codziennie a odbywają się już od kilku lat wiec władze miasta mogłyby ruszyć 4 litery i pomyśleć jak sprawę rozwiązać ale po co nie będą przecież mieli z tego kasy .
123
5 miesięcy temu
Powinni im na stałe odebrać prawka, tacy idioci nie powinni jeździć autami. Brawo Policja, więcej takich akcji.
Osa
5 miesięcy temu
⁣⁣⁣⁣Dlaczego o tym jeszcze nie napisaliscie.. A w radiu już coś dryngali. Chodzi o te nagranie ktore wycieklo z firmy produkujacej szczepionki.. Jak ktos jeszcze nie widzial można sobie wpisać w internet Kawanelicka Bloggspot
Osa
5 miesięcy temu
⁣⁣⁣⁣⁣Dlaczego o tym jeszcze nie napisaliscie.. A w radiu już coś dryngali. Chodzi o te nagranie ktore wycieklo z firmy produkujacej szczepionki.. Jak ktos jeszcze nie widzial można sobie wpisać w internet Kawanelicka Bloggspot
Anna27
5 miesięcy temu
Co to za problem!? Raz zabrano mi prawko raz dowód. Od roku jeżdżę bez, przynajmniej nie stresuje się że zapomnę.
Tttre
5 miesięcy temu
W Krakowie też szaleją pod Galerią Zakopianka..w nocy tylko pisk gum i rycie silników.gdzie Policja?aha,zapomniałem że swoimi Kijankami,takich fur nie dogonią..
kick z tym ws...
5 miesięcy temu
moze je po prostu "zalegalizowac" i zamykac raz co tydzien wyznacozny kawalek drogi na 2h niech fani LPG sie wyszaleja
szpila
5 miesięcy temu
Nie ma mocnych na tych rajdowcow ??? A gdzie milicja ??? pewnie jeszcze czekają by chronić narodowców w Stolicy Te wyścigi mają miejsce w całym kraju gdzie gruchotami się ścigają kupa śmiechu a są Zawody gdzie można się Wykazać!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bETOjksX
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić