Angelika Karpińska| 

Nocny pościg zakopianką. Auto prowadził 14-latek

3

Kierujący nissanem znacznie przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Mundurowi ruszyli w pościg zakopianką. Okazało się, że za kierownicą siedział 14-latek.

Nocny pościg zakopianką. Auto prowadził 14-latek
14-latek uciekał przed policją (Policja)

Do zdarzenia doszło w nocy 16 lipca. Dyżurny zakopiańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od patrolu drogówki, że na drodze krajowej K-47 w Białym Dunajcu kierujący nissanem znacząco przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za kierowcą, który stwarzał realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Pościg zakończył się koło term w Szaflarach. Kierowca wjechał na trawiaste pobocze, a następnie z pasażerem uciekli w różne strony.

14-latek ukradł samochód rodzicom

Okazało się, że nisanem kierował 14-latek z Nowego Targu. Jego rodzice zgłosili kradzież samochodu. Policjanci potwierdzili, że to syn zabrał samochód.

Nieletni odpowie teraz za kradzież w postępowaniu prowadzonym przez Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Targu a za naruszenia przepisów drogowych odpowie przed wydziałem ds. nieletnich zakopiańskiego sądu - informuje policja.

Zobacz także: Przypadkowe odkrycie w Jarosławiu. Archeolodzy natknęli się na średniowieczną sensację

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić