o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Nosisz w ten sposób telefon? Przestań, zanim będzie za późno

8
Podziel się

Niepokojące wieści dla posiadaczy iPhone'a 12, którzy jednocześnie korzystają z rozrusznika serca. Okazuje się, że telefon od Apple może wyłączyć jednostkę ratującą życie!

Nosisz w ten sposób telefon? Przestań, zanim będzie za późno
Posiadacze Iphone'a 12 muszą uwaać (Pixabay)
bEaynVXF

Niepokojące spostrzeżenia naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie "Heart Rhythm". Okazuje się, że osoby, które mają rozrusznik serca, a jednocześnie posiadają iPhone'a 12, muszą być bardzo uważne.

Jeżeli telefon będzie noszony np. w kieszonce koszuli, to może wyłączyć jednostkę ratującą życie. Naukowcy tłumaczą, że wynika to w dużej mierze z pola magnetycznego wytwarzanego przez technologię MagSafe, która pozwala m.in. na bezprzewodowe ładowanie.

bEaynVXH

Te rozruszniki uszkadza MagSafe

Eksperci z Henry Ford Heart and Vascular Institute twierdzą, że MagSafe może uszkadzać jedynie rozruszniki firmy Medtronic.

 Po zbliżeniu iPhone'a do ICD nad lewym obszarem klatki piersiowej odnotowano natychmiastowe wstrzymanie terapii ICD, które utrzymywało się przez cały czas trwania testu - donoszą badacze.
bEaynVXN

Do sprawy odniosła się już firma Apple. Gigant potwierdza, że "magnesy i pola elektromagnetyczne emitowane przez ich urządzenia iPhone mogą zakłócać działanie urządzeń medycznych, takich jak rozruszniki serca i defibrylatory".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaynVYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Rick Sanchez
4 miesiące temu
Nikt się nie zająknie, że zabezpieczenia protokołów transmisji przeróżnych urządzeń medycznych wszczepianych w ciało człowieka są tak marne jak zabezpieczenia w różnych zdalnych nianiach itd. Kwestia czasu jak wszystkie te zabawki jak rozruszniki serca, przeróżne pompy itd będą masowo hakowane przez gimbusy dla zabawy (lub przez służby specjalne dla określonych celów).
ernest
4 miesiące temu
ciekawe czy działa na rozrusznik C-330 bo potrzebuje wzbudzenia .......
and
4 miesiące temu
Mam iPhona.
bEaynVYj
wiesiek
4 miesiące temu
....i plus technologia 4G,5G czy najnowsza 6G
jaman
4 miesiące temu
"Niechcący" koledzy dokładają kamyczek do ogródka KillBilla Gatesa, depopopopulacja to priorytet :| Ale nosicieli jajfonów mi nie żal :)
htedh
4 miesiące temu
Mam rozrusznik SENSIA DDDR i na szczęście nie mam Iphone'a
Sabat
4 miesiące temu
ŁAŁ :(
Ale
4 miesiące temu
Na szczęście nie mam rozrusznika....
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić