Nowa taktyka Putina. Opozycjonista: "chcieliby uderzyć w Polskę"

Rosyjski dyktator Władimir Putin swoim nuklearnym szantażem grozi nie Ukrainie, ale całej Europie, a w szczególności Polsce - uważa rosyjski opozycjonista Andriej Piontkowski. Jego zdaniem, Putin chciałby w ten sposób dążyć do zdyskredytowania Stanów Zjednoczonych i rozbicia NATO.

Nowa taktyka Putina. Opozycjonista: "chcieliby uderzyć w Polskę"
Władimir Putin (PAP EPA)

Andriej Piontkowski to rosyjski publicysta i opozycjonista, który mieszka w Stanach Zjednoczonych. Ma jednak swoje kontakty w otoczeniu Putina i często szokuje prognozami na temat rozwoju sytuacji w Rosji.

Putin ma nowe cele

Zdaniem opozycjonisty, Putin swoim nuklearnym szantażem zagraża całej Europie, a w szczególności Polsce. Co ciekawe, uważa, że pierwsza reakcja Zachodu na rosyjski atak nuklearny nie będzie miała charakteru nuklearnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: “Pekin wystawił Rosji wysoki rachunek”. Ekspert nie ma wątpliwości
To jest nowa taktyka. Nie chodzi już o groźbę uderzenia na Ukrainę, ale idą dalej. Oni [Rosjanie - przyp. red.] chcieliby uderzyć w Polskę. Celem jest zdyskredytowanie Stanów Zjednoczonych i rozbicie NATO – sugeruje ekspert w rozmowie z ukraińskimi mediami.

Amerykanie nie będą odpowiadać

Według niego Kreml uważa, że ​​Amerykanie w żadnym wypadku nie będą odpowiadać za atak na Polskę. - Nie będą chcieli płacić za Poznań Bostonem. Atak nuklearny na Polskę nie spowoduje natychmiastowego automatycznego uderzenia Stanów Zjednoczonych na jakiekolwiek rosyjskie ośrodki - uważa Piontkowski.

Dodaje jednak, że to nie znaczy, że Rosja nie zostałaby za to ukarana. - Pierwsza odpowiedź będzie, ale nie nuklearna. Przede wszystkim dojdzie do zniszczenia armii rosyjskiej w Ukrainie i, przy okazji, Putin na pewno zostanie zabity w tym przypadku – dodaje.

Broń jądrowa na Białorusi

W piątek Władimir Putin potwierdził, że na Białorusi - zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią - rozmieszczono rosyjską taktyczną broń jądrową. Biały Dom skrytykował oświadczenie dyktatora z Moskwy. Nuklearną retorykę Kremla określono mianem "absolutnie nieodpowiedzialnej".

W poniedziałek Joe Biden oświadczył, że istnieje możliwość użycia taktycznej broni jądrowej przez Władimira Putina. - To jest realne - powiedział.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić