Nowak o szkolnych psychologach. "Kształceni na lewackich uczelniach"

129

Barbara Nowak była gościem audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja. Jak zwykle, nie obyło się bez wzbudzających kontrowersje słów. - Mamy prawo mieć obawy, patrząc na to, jak kształceni są psycholodzy w większości na lewackich uniwersytetach - wypaliła małopolska kurator oświaty w rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka.

Nowak o szkolnych psychologach. "Kształceni na lewackich uczelniach"
Barbara Nowak. (Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty, Facebook)

Już za trzy tygodnie rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak chwali modernizacje, jakich dokonano w niektórych szkołach. Nowak podkreśla, że polskie szkoły nigdy nie były tak nowoczesne jak obecnie.

Czytaj także: Nagranie z Lidla na Pol'and'Rock. Była trzecia w nocy

Mamy wiele nadziei i obaw w związku z nowym rokiem szkolnym. Jeżeli mówimy o tym, w jaki sposób witamy szkoły 1 września, to szkoły są bardzo bogate. Mamy ogromne wyposażenie w szkołach. Mówię to z dumą. Polskie szkoły są bardzo nowoczesne. Składają się na to działania w zakresie między innymi projektu Laboratoria Przyszłości, ale także innych działań. (…) Do tej pory tak dobrze nie było. Większość szkół jest po modernizacjach - powiedziała Barbara Nowak na antenie Radia Maryja.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Barbara Nowak nie ukrywa, że w związku z rozpoczęciem roku szkolnego pojawia się wiele obaw. - Wiemy, że od 1 września niektóre rzeczy w szkołach ulegną zmianie. Wzrośnie ilość dodatkowych etatów. Przeznaczono ogromne nakłady finansowe na stanowiska dla psychologów, logopedów i neurologopedów. Są to ludzie, których zadaniem jest naprawa tego, co złego stało się z powodu pandemii, izolacji dzieci. Wówczas dzieci nie mogły normalnie przychodzić do szkoły, rozmawiać z nauczycielami i rówieśnikami. Wiele młodych ludzi ma dziś poważne problemy" - mówi Nowak w Radiu Maryja.

Jest to nauka dla nas, że absolutnie pod żadnym pozorem nie można wprowadzać nauki zdalnej, lockdownów, jeśli chodzi o szkoły - podkreśliła małopolska kurator oświaty.

"Kształceni na lewackich uniwersytetach"

Największe obawy Barbara Nowak dotyczą jednak zatrudnienia nowych psychologów w szkołach. Jej słowa, które padły na antenie rozgłośni Tadeusza Rydzyka mogą wprawić w osłupienie.


Nie wiemy, jaki potencjał przyniosą ze sobą nowi specjaliści w szkołach. Mamy prawo mieć obawy, patrząc na to, jak kształceni są psycholodzy w większości na lewackich uniwersytetach - skwitowała pani kurator.
Zobacz także: Barbara Nowak nie zostanie odwołana? "Wypowiedzi kurator Nowak bardzo im pasują"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić